Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Colonel
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Asienieboje » niedziela, 15 września 2019, 20:07

Jak dla mnie, to prace jednopostowe, są do dyskwalifikacji (poza jakimiś szczególnymi, uzasadnionymi przypadkami). Czasem mam wrażenie, że specjalnie są wystawiane prace pomalowane kiedyś, niespecjalnie w czasie trwania konkursu... Pamiętam, że kiedyś prace miały walory edukacyjne, teraz mi tego niestety brakuje...
Awatar użytkownika
twhistoria
Sous-lieutenant
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: twhistoria » niedziela, 15 września 2019, 20:47

Asienieboje pisze:
niedziela, 15 września 2019, 20:07
Jak dla mnie , to prace jednopostowe, są do dyskwalifikacji (poza jakimiś szczególnymi, uzasadnionymi przypadkami). Czasem mam wrażenie, że specjalnie są wystawiane prace pomalowane kiedyś, niespecjalnie w czasie trwania konkursu... Pamiętam, że kiedyś prace miały walory edukacyjne, teraz mi tego niestety brakuje...
Nie ma wymogu regulaminu mówiącego o konieczności dokumentowania prac w kilku postach. Po za tym, co znaczy w kilku postach, dwóch, trzech, czterech? Publikowanych raz na tydzień? Przebieg prac ma być udokumentowany zdjęciowo, i to według mnie wystarczy. Może warto by było zaznaczyć jakie etapy nas interesują, np. zdjęcie pierwsze model w ramkach lub po wyjęciu z pudełka, po podkładzie i nałożeniu koloru bazowego, po dodaniu elementów waloryzacyjnych, po nałożeniu kalkomanii, po washu, drybrushu, itp. A jeśli ktoś nie stosuje wszystkich z powyższych technik?

Ja swoje Spitfiry malowałem w tempie ekspresowym, ale nie miałem czasu wrzucać każdy z etapów osobno. Wrzuciłem wszystko hurtem w jednym poście, a czasu miałem tak mało, że są pokazane w odwrotnej kolejności. W drugim poście dodałem tylko lepsze zdjęcia.
Na jednym z forów modelarskich wymaga się przy każdej edycji, aby model prezentowany był w momencie początkowym sfotografowany z jakimś charakterystycznym przedmiotem, obowiązującym przy danej edycji konkursu, np. z cytryną, może też być umieszczenie modelu w ramkach na tle gazety z uwidocznioną datą wydania. Przy czym, jaka jest pewność, że przy masowej produkcji modeli, ktoś nie umieści na tle takiej gazety innego egzemplarza modelu.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Umpapa
Général de Division
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa » niedziela, 15 września 2019, 21:37

Regulamin nie dyskwalifikuje prac "jednopostowych", choć preferowałbym więcej postów.

Zająłem się zgłoszonymi uwagami.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Asienieboje
Colonel

Post autor: Asienieboje » niedziela, 15 września 2019, 21:38

Ten problem zgłaszałem już dawno temu (zmiany regulaminu), niestety zostało tak jak jest...
Umpapa
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Umpapa » niedziela, 15 września 2019, 21:48

Wszystkie propozycje zmian Regulaminu chętnie rozważymy na forum po zakończeniu tej edycji. Sam mam jedną. :)

unicorn
Lieutenant
Been thanked: 2 times

Post autor: unicorn » środa, 2 października 2019, 11:23

Przed moją kilkuletnią modelarską przerwą, w ramach jednego z konkursów i poza nim, w ramach projektu Hougoumont, malowałem figurki do BW:N.
Bazowe kolory malowałem po całości hurtowo. Figurki które jeszcze pozostały do pomalowania w ramach korpusu Reille'a myślałem dokończyć w ramach następnego konkursu.
Pytanie czy te bazowe kolory już nałożone przed startem nie wykluczają tych figurek z konkursu ? - aktualny stan na zdjęciu poniżej
Obrazek
Umpapa
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Umpapa » czwartek, 3 października 2019, 21:55

Niestety z najwyższą przykrością nie mogę zaakceptować figurek w tym stanie. To nie jest tylko podkład + jeden kolor (no dla nowicjuszy - którym Unicornie nie jesteś - góra dwa kolory). Widzę podkład + srebrny, czerwony, niebieski, zielony, cielisty, ziemisty... Regulamin jest nieubłagany. Sorry. :(

unicorn
Lieutenant
Been thanked: 2 times

Post autor: unicorn » czwartek, 3 października 2019, 22:00

Tak myślałem, że nie da rady - upewniałem się, bo nie wiedziałem czy poczekać na konkurs czy ruszać z tym już teraz.
Mam "w zapasie" i w planach obrońców Hougoumont, a ci są już tylko w podkładzie - także będzie co malować - zresztą mam więcej figurek niż czasu na ich malowanie, co więcej nagroda z aktualnej edycji przyczyniła się do tego, że pewnie wystartuję również w kategorii niefigurkowej :)
Umpapa
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Umpapa » czwartek, 3 października 2019, 22:06

Dziękuję za zrozumienie. :)

Myks
Tambour
Been thanked: 7 times

Post autor: Myks » wtorek, 8 października 2019, 21:13

Nie jestem pewien, czy pytam w dobrym miejscu, jeśli nie to z góry przepraszam, ale chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość dostania bardziej szczegółowej oceny pracy od jurorów konkursu. Sama punktacja wiele nie mówi, a fajnie by było dowiedzieć się nad czym należy popracować i jak się rozwijać malarsko w przyszłości :) W końcu chodzi o to, żeby każdy kolejny model był pomalowany lepiej ;)
I skoro już pytam, to podobnie jak Unicorn zastanawiam się czy moje zaczęte figurki nadawałyby się na kolejną edycję konkursu. Przeliczyłem swoje siły w XVI edycji i położyłem podkład pod zdecydowanie za dużo modeli, których nie dałem rady już zrobić na czas :(
Obrazek
Umpapa
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Umpapa » wtorek, 15 października 2019, 23:56

Oczywiście, nie widzę problemu, dopuszczę te figurki do kolejnej edycji Konkursu.

O porady to byś musiał prywatnie się zapytać jurorów via PW.

Wasil
Tambour
Has thanked: 1 time

Post autor: Wasil » piątek, 18 października 2019, 08:48

A propos kolejnej edycji. Na kiedy jest planowana?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 80 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 18 października 2019, 08:58

Start mniej więcej na połowę listopada. Na pewno po Święcie Niepodległości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”