Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Tomistaniol pisze:Jeszcze tylko sie upewnie - skala 1/144 podchodzi pod kategorie 4) do 20mm. Czy cos myle?
Tak.

Teoretycznie możliwe są różne kombinacje sprzętu. Nie wnikaliśmy w to do tej pory. Trudno to z góry uregulować w regulaminie. Rozwiązanie, że to ma być oddział do konkretnego systemu nie jest dobre, bo czasem trafiają do nas modelarze, którzy niespecjalnie grają, co nie znaczy, że nie mogą pomalować modeli takich jakie się wykorzystuje w wargamingu, i to ich może trochę odstraszać, na czym nam nie zależy. Poza tym zdarza się, że w systemach są różne wymogi co do tego jak ma wyglądać oddział, które może być ciężko połączyć z wymogami ilościowymi figurek w konkursie. Wreszcie ostatni mój argument jest taki, że przecież każdy może sobie teoretycznie stworzyć swój system i powiedzieć, że to jest oddział do jego systemu. A są na tym forum twórcy systemów i jedną z misji tego forum od zawsze było ich wspieranie, a przynajmniej stwarzanie im przestrzeni, gdzie mogliby o tych systemach pisać, więc nie będziemy się ograniczać tylko do masowych systemów komercyjnych. A skoro każdy może powiedzieć, że kombinacja figurek to jest oddział do jakiegoś jego systemu, albo modyfikacji systemu, to tym samym wymóg, żeby to był oddział zrobiony dla jakiegoś systemu przestaje być jakimkolwiek ograniczeniem czy wyznacznikiem czegokolwiek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: anonim »

Można mieszać czołg z ciężarówką, myśliwiec z bombowcem ale mieszanie samolotu z pojazdem, pojazdu z okrętem to już była by przesada chyba że byśmy mówili o barce desantowej przewożącej pojazdy na plaże.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: twhistoria »

Raleen pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 09:18
Tomistaniol pisze:Jeszcze tylko sie upewnie - skala 1/144 podchodzi pod kategorie 4) do 20mm. Czy cos myle?
Tak.

Teoretycznie możliwe są różne kombinacje sprzętu. Nie wnikaliśmy w to do tej pory. Trudno to z góry uregulować w regulaminie. Rozwiązanie, że to ma być oddział do konkretnego systemu nie jest dobre, bo czasem trafiają do nas modelarze, którzy niespecjalnie grają, co nie znaczy, że nie mogą pomalować modeli takich jakie się wykorzystuje w wargamingu, i to ich może trochę odstraszać, na czym nam nie zależy. Poza tym zdarza się, że w systemach są różne wymogi co do tego jak ma wyglądać oddział, które może być ciężko połączyć z wymogami ilościowymi figurek w konkursie. Wreszcie ostatni mój argument jest taki, że przecież każdy może sobie teoretycznie stworzyć swój system i powiedzieć, że to jest oddział do jego systemu. A są na tym forum twórcy systemów i jedną z misji tego forum od zawsze było ich wspieranie, a przynajmniej stwarzanie im przestrzeni, gdzie mogliby o tych systemach pisać, więc nie będziemy się ograniczać tylko do masowych systemów komercyjnych. A skoro każdy może powiedzieć, że kombinacja figurek to jest oddział do jakiegoś jego systemu, albo modyfikacji systemu, to tym samym wymóg, żeby to był oddział zrobiony dla jakiegoś systemu przestaje być jakimkolwiek ograniczeniem czy wyznacznikiem czegokolwiek.
Mi nie przeszkadza żeby ktoś pokazał modele do własnego systemu (swoją drogą, taki przypadek już był), ale skoro promujemy wargaming, to dlaczego ktoś ma o tym jednego dwóch zdań w pierwszym swoim poście nie napisać.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Niech pisze, jak najbardziej, ale nie czyńmy z tego koniecznego wymogu. Tylko o to mi chodziło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Tomistaniol
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 listopada 2019, 13:56
Been thanked: 1 time

Pytania - XVII edycja

Post autor: Tomistaniol »

Szukalem w regulaminie, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie.

Czy w trakcie trwania konkursu, mozna dodac figurki do wczesniej zgloszonych w ramach konkursu? Innymi slowy, jesli ukonczy sie zgloszone figurki wczesniej i chce sie dodac kilka kolejnych figurek to jest taka mozliwosc ?

Malo prawdopodobne, ale warto wiedziec ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Tomistaniol pisze: niedziela, 24 listopada 2019, 14:48 Szukalem w regulaminie, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie.

Czy w trakcie trwania konkursu, mozna dodac figurki do wczesniej zgloszonych w ramach konkursu? Innymi slowy, jesli ukonczy sie zgloszone figurki wczesniej i chce sie dodac kilka kolejnych figurek to jest taka mozliwosc ?

Malo prawdopodobne, ale warto wiedziec ;)
Można, jedyne ograniczenie wiąże się z magicznymi kartkami z hasłem, wiadomo jakim w tej edycji (patrz tekst na czerwono):
viewtopic.php?f=231&t=18584
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Proszę o odblokowanie:

viewtopic.php?f=231&t=18474
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Ogmios »

A można dodać ulepiony model np. z Green/Brown Stuffa? Bo wystawiłem pojedyńcze metalowe działo, a kusi mnie dorobić jeszcze pasującą lżejszą artylerię do Anglików i może coś do antyku? Taki sprzęt to proste geometryczne kształty, nie to co postacie, sądzę że posiłkując się obrazkami dam radę coś w miarę porządnego zrobić do końca konkursu.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Zmiany regulaminowe & XVII edycja konkursu

Post autor: Umpapa »

Ogmios pisze: poniedziałek, 25 listopada 2019, 00:48 A można dodać ulepiony model np. z Green/Brown Stuffa? Bo wystawiłem pojedyńcze metalowe działo, a kusi mnie dorobić jeszcze pasującą lżejszą artylerię do Anglików i może coś do antyku? Taki sprzęt to proste geometryczne kształty, nie to co postacie, sądzę że posiłkując się obrazkami dam radę coś w miarę porządnego zrobić do końca konkursu.
Zgoda.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: sgr »

Wklejam czasami linki do forum po roznych dziwnych grupach modelarsko-bitewniakowych na facebooku, nikt jeszcze nie pytal, ale jakby zapytal, to czy sa jakies przeciwskazania gdyby dolaczyc chciala osoba z zagranicy nie wladajaca jezykiem polskim?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Nie ma przeciwwskazań tylko trzeba jej wytłumaczyć będzie jakie są zasady konkursu.

Poza tym dzięki, że wklejasz linki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Malory »

Wiem, że już sporo czasu minęło - ale czy możliwa byłaby zmiana pracy konkursowej?

Stwierdziłem, że nie dam rady zrobić ciekawej pracy o Republice Rzymskiej, bo zacząłem ekwitów jeszcze przed konkursem więc nie będę robił ich od początku, a nie chcę by figurki się powtarzały z ostatnią pracą. Mam natchnienie teraz na klasyczną Grecję i system Men of Bronze i chętnie temu jednak bym poświęcił tą edycję.

Pozdrawiam.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Możesz malować tyle projektów ile chcesz. Po prostu w dniu zakończenia wybierzesz ten, który weźmie udział w głosowaniu.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Telamon pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 00:11 Możesz malować tyle projektów ile chcesz. Po prostu w dniu zakończenia wybierzesz ten, który weźmie udział w głosowaniu.
Potwierdzam.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Malory »

Dziękuję za odpowiedzi :)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”