Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: unicorn »

Mam kilka pytań:
1. Czy w pojazdach muszą być obiekty historyczne czy może być coś z SF ?
2. Podobne pytanie do kategorii figurkowych - muszą być historyczne ?
3. Rozumiem, że jeździec i wierzchowiec to 1 figurka ?
4. Mam już zapodkładowane figurki i chętnie bym je w najbliższej przyszłości wreszcie pomalował - czy figurki już pokryte podkładem mogą startować w konkursie ? (konkretnie chodzi o to: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=10173)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 07:02 przez unicorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Raleen »

1. SF i fantasy odpada zdecydowanie, to konkurs z figurkami historycznymi.
2. Tutaj nie do końca rozumiem pytanie.
3. Tak.
4. Tak, tego rodzaju figurki mogą brać udział.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Frederick »

Czy dobrze zrozumiałem że do 30 września można jeszcze wystawiać figurki ? Trochy późno się dowiedziałem o konkursie, ale akurat teraz maluje węgierską piechotę w skali 28 mm.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Raleen »

Frederick pisze:Czy dobrze zrozumiałem że do 30 września można jeszcze wystawiać figurki ? Trochy późno się dowiedziałem o konkursie, ale akurat teraz maluje węgierską piechotę w skali 28 mm.
Tak, możesz jeszcze dołączyć, nie ma problemu. Dużo figurek nie trzeba pomalować, bo 3, tylko powinieneś mieć zdjęcia z przebiegu prac. Jeszcze ok. 3 tygodni czasu, więc myślę, że dasz radę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: unicorn »

Czy w kategorii 3 mogę zrobić rydwan ?

Co prawda poza pojazdem są jeszcze 2 osoby załogi i widoczna jednostka napędowa o mocy 2 koni ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Raleen »

Tak, może być rydwan.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Sarmor »

Pierwsza edycja za nami, więc pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeden punkt regulaminu.
Raleen pisze:15. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do niezamieszczania zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie na innych witrynach internetowych niż Forum Strategie do czasu zakończenia konkursu, co następuje wraz z ogłoszeniem zwycięzcy.
Po co został stworzony ten punkt? Bo ja osobiście usprawiedliwienia nie widzę, ale też specjalistą od regulaminów konkursowych nie jestem.
Paru uczestników złamało tę zasadę, wrzucając zdjęcia swoich prac na blogi. Robią tak z większością (wszystkimi?) figurkami, nad którymi pracują, i nie widzę w tym nic złego. Dlatego proponuję zastanowić się nad usunięciem tego punktu, czy choćby jego zmodyfikowaniem.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Szczegółowe zasady I edycji - ogłoszenie organizatora

Post autor: Raleen »

Tak, już w trakcie zdałem sobie sprawę z problematyczności tego punktu, właśnie z uwagi na blogi. W tej edycji było tak, że nie mieliśmy opracowanej żadnej metody wrzucania zdjęć na forum przez naszą stronę, więc jak ktoś linkował z bloga albo imageshacka (w końcu to też www), trudno żeby regulaminodawca miał pretensje - bo gdzieś to zdjęcie musiał w sieci zamieścić, żeby zlinkować. Natomiast ogólnie punkt ten ma jednak sens - z perspektywy organizatorów, i po części można powiedzieć, że również sponsora: uważamy, że skoro organizujemy taki konkurs to te prace, które są tutaj nie powinny być równolegle wykorzystywane gdzie indziej, przynajmniej do jego zakończenia.

Inne zmiany będą takie, że:

1) Dopiszemy w wyraźniejszy sposób, że konkurs ograniczony jest do figurek historycznych bądź ze współczesnych konfliktów, w każdym razie figurek mających odniesienie do realnej rzeczywistości.

2) Ilość figurek do pomalowania - tutaj proste rozwiązanie też mogło jednoznacznie rozwiązać wszelkie problemy co do tego, że w jakimś systemie ileś tam figurek tworzy jeden element i jest to więcej albo mniej niż trzeba pomalować. Będę podawał zakres np. 2-5, taki, żeby się każdy albo prawie każdy mógł zmieścić.

3) Dojdzie też punkt o tym, że wszyscy biorący udział (nie tylko zwycięzcy) wyrażają zgodę na zamieszczenie ich prac w galerii - żebym nie musiał indywidualnie każdego pytać pod koniec edycji i rozsyłać tuzina PW.

Do dyskusji są na pewno po raz kolejny kategorie. Tym razem możemy zrobić nieco inne. Jarkowi już obiecywałem poprzednio, że postaram się jakoś uwzględnić opcję "oddział".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”