[XXVI] [2] Perska elitarna piechota - Victrix Ltd.

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
gervaz
Adjudant
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

[XXVI] [2] Perska elitarna piechota - Victrix Ltd.

Post autor: gervaz »

W tej kategorii wystawiam dość dziwny oddział. Zacznijmy od tego, że niniejsze modele będą używane w bardzo konkretnej grze: Saga Age of Alexander. Występuje tam frakcja Imperium perskiego. Specyfiką tej gry jest podział jednostek na trzy kategorie: elitarnych przybocznych, przeciętnych wojowników oraz niewytrenowane pospolite ruszenie (najczęściej chłopskie). I ten podział wchodzi w konflikt z tym, co wiadomo o armii perskiej. W przedstawieniach graficznych z epoki ciężko znaleźć informacji o stosowaniu hełmów przez regularne perskie wojska. Nawet gwardia nieśmiertelnych została sportretowana w szlafrokach. Natomiast w grze dobrze jest gdy modele z jednej kategorii odróżniają się od innej. Z tego względu modele są nieco ahistoryczne - wyposażone właśnie w hełmy, zresztą pochodzące z zestawu z ciężką kawalerią. Natomiast poza tym detalem są wyposażeni jak stereotypowa perska formacja sparabara. Czyli właśnie tak, jak działają w Sadze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 4272 times
Been thanked: 2704 times
Kontakt:

Re: [XXVI] [2] Perska elitarna piechota - Victrix Ltd.

Post autor: Raleen »

Bogaty opis na starcie - już masz plusa :)

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
gervaz
Adjudant

Raleen pisze: czwartek, 13 czerwca 2024, 19:21 Bogaty opis na starcie - już masz plusa :)

Powodzenia!
Ten opis był niezbędny, bo historyczność modeli konkursowych jest wyjątkowo umowna. Ktoś choć trochę zorientowany w temacie konsensusu nt. uzbrojenia Nieśmiertelnych mógłby się zdziwić - co to za pancerze i hełmy?
Tak czy inaczej - kolejny etap pracy, czyli kolory bazowe. Jak widać modele naładowane szczegółami, więc malowanie trochę potrwa.

Obrazek
gervaz
Adjudant

Dalszy ciąg pracy. Po pomalowaniu największych powierzchni (ubrania, pancerze) zrobiłem im mniejsze detale (elementy ciała, pasy, broń) i pokryłem to wszystko washem. Dalej będę przeprowadzał rozjaśnianie warstwami. Jako, że to duże modele, pewnie będą to ze dwie - trzy warstwy. No i potem na ubraniach trzeba będzie zrobić jakieś wschodnie wzorki i ozdoby. Więc sporo malowania. Ale na szczęście figurek nie jest dużo, więc spodziewam się relatywnie szybkiego ukończenia prac.

Obrazek
gervaz
Adjudant

W minionym tygodniu zrobiłem te rozjaśnienia, pomalowałem szczegóły. Nawet starałem się namalować wzorki na szatach, by zaznaczyć wschodni przepych. Efekty możecie podziwiać poniżej. Ale to jeszcze nie koniec tego etapu. Figurki są bardzo szczegółowe. Ich oddzielnymi elementami jest krótka broń biała (miecze) przyklejana do paska), kołczany oraz wielkie tarcze. Te wszystkie rzeczy czekają na ukończenie. Będzie je widać w kolejnym poście.

Na samym początku zapomniałem dodać, że te modele to lekka konwersja. Niestety producent wypuścił oddzielne zestawy łuczników i włóczników perskich. Można więc albo bawić się w wydatki, albo dosztukować potrzebne detale z innych pudełek. Tutaj udało mi się zrobić mieszaną strzelecko - tarczowniczą formację dzięki użyciu ramion z Persów produkcji Wargames Atlantic.

Obrazek

Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Has thanked: 565 times
Been thanked: 265 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Dobrze idzie.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
gervaz
Adjudant

Na pierwszym zdjęciu widać brakujące akcesoria, do tej pory nie pomalowane. A więc miecze, kołczany i tarcze "spara". Kolejne to prezentacja tegoż sprzętu już przyklejonego do modeli. Kolejny etap to podstawki i doklejenie owych tarcz. Tym samym będzie to koniec malowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”