XXI edycja konkursu

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Telamon »

Szanuję za samolot. ;)
W naszym konkursie samoloty praktycznie nie występują (nie licząc tych Warlorda). Niestety. Dawno temu niektórzy podejmowali bardziej ambitne próby lotnicze (np. Spidivonmarder) ale ustały one z dość prozaicznego powody. Samolot, z delikatnymi śladami eksploatacyjnymi, nie oferuje takich możliwości modelarskich jak czołg. Nawet jeżeli model jest świetny (mam w pudełku np. MiGa-3 w skali 1/48 od Trumpetera) to pojazd lądowy ma łatwiej.
Chyba, że to będzie jakiś I wojenny druciako-drewniako-szmaciak wykonany "po redukcyjnemu"... ale nawet w takiej sytuacji mógłby nie zostać doceniony.
Prawdopodobnie należałoby stworzyć dla nich osobną kategorię aby zaczęły wchodzić na podium.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: rilian »

Zupełnie z czystej ciekawości i mojej wargamingowej niewiedzy. Jest jakiś grywany przez kogokolwiek, poza twórcą i jego rodziną system w skali 1/35...?
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Biały Vilk »

rilian pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 00:13 Zupełnie z czystej ciekawości i mojej wargamingowej niewiedzy. Jest jakiś grywany przez kogokolwiek, poza twórcą i jego rodziną system w skali 1/35...?
Widziałem rozgrywkę w Nuts, działało OK, ale nie wiem nic o poziomie popularności takiej skali w wargamingu.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Telamon »

Google mówi, że ludzie grają takimi figurkami. Niektóre większe firmy wargamingowe jak Victrix oferują nawet zestawy plastikowych 54mm.
Oczywiście figurek w regimentach jest mniej.

https://www.youtube.com/watch?v=9GvKE9BkQf0
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Umpapa »

Oczywiście, sam grywałem przez wiele lat w skali 1:32 czyli 54 mm (duże żołnierzyki). Tu masz AAR naszego kolegi z forum: http://asienieboje.blogspot.com/2021/11 ... zymaj.html
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Raleen »

Co do kategorii sprzętowej 20 mm, może problem rozwiążemy jednak tak, że ta kategoria zostanie. Nagrody się znajdą.
Będą chętni do pomalowania czegoś w tej kategorii?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Telamon »

Jakby co to ja mogę coś do niej pomalować (jeżeli wystartuję, deska ratunkowa z mej strony jak ostatnio). Z całą pewnością anonim coś wystawi. Co do reszty to nie wiem ale myślę, że jeszcze dwóch (odliczając mnie) zawsze się znajdzie aby obsadzić podium.

Zawsze można też spróbować ściągnąć modelarzy redukcyjnych z jakiegoś forum ale podkreślając iż to ma być model wargamingowy (czyli po prostu nie na dioramie / wrak / samolot bez odpowiedniej podstawki do gier). Podkreślając choćby po to aby nie było jak ostatnio iż ktoś robił projekt x tygodni (albo miesięcy), skończy go... a potem dowie się, że nie dopełnił warunków formalnych.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Majbach »

A może, jeśli się połączy dwie kategorie, dofinansować nieco i nagrodzić dodatkowo miejsce 4?
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: rilian »

Telamon pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 19:18 Jakby co to ja mogę coś do niej pomalować (jeżeli wystartuję, deska ratunkowa z mej strony jak ostatnio)
Odebranie nagrody za 1 miejsce i to modelem, który nawet nie był skończony, to taka średnia deska ratunku w moim odczuciu ;)
Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 494
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Jeyo4 »

Dobra. Nie chcem, ale muszem. 😊Jeśli będzie oddzielna kategoria, też coś wystawię. Raczej po to, żeby zrobić tło dla innych. Mam kilka modeli, które od paru lat leżą i kwiczą.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Majbach »

Ostatnio udało mi się wystartować w 4 kategoriach. Ale akurat sprzęt 20mm jest tą, w której na pewno niczego nie stworzę... Z całego mojego pudełka wstydu i zaległości nie mam nic co by do niej pasowało :?
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: sgr »

No patrz, powód jak się patrzy, żeby sobie jakąś nową zabawkę sprawić :D
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: rilian »

Ja już nawet patrzyłem na ceny w sklepie, tylko co ja z tym potem zrobię..? Chiński sherman dalej kurzy się stojąc przy monitorze.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: sgr »

P11 z Army. Model patriotycznie dodatni, mus w każdej kolekcji, w dodatku od sponsora konkursu.

Skleja się super, polecam!
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: XXI edycja konkursu

Post autor: Ogmios »

W 20mm dłubię Chain of Command, będę miał i pojazdy, nawet jakiś plastikowy sie znajdzie.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”