DRUGA RUNDA

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

został przdłuzony do 10.06, wszytsko wyglądało na to ze z Maćkiem ale PC pod dowódctwem Janusza i uzupelnieniach 2x5/5 bez alianckich poderwało się do boju. Mają teraz 17 etap. Podeśle Ci plik.
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Dzięki :) Mi to w zasadzie wszystko jedno czy zagram z Maćkiem czy Januszem bo z obydwoma regularnie przegrywam :(
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Zakończyłem grę z Maćkiem automatem w 5 etapie.
Psycho_l(Ent 0VP)-Maćko 20:0 (automat w 5 etapie)

Pytanie teraz z kim gram?? Z tego co widze to z Węgielkiem albo Jansem?? Czy to zestawienie jest aktualne???

Maćko prosil aby przekazać że czeka na następnego gracza.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

zestawienie jest aktualne i juz wprowadzilem Wasz wynik oraz uklad par w 3 rundzie. Ty bedziesz musial poczekac natomiast Macko moze rozpoczynac gre z Voldemortem
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

W sumie to gra z 3 rundy (zakończyłem przed 2. rundą :)), ale nie chcę kolejnego topica zaczynać:
Peyo (ENT za 2VP) - Jans (PC) 0:20 w 11 turze.

Ciekawa i niełatwa gra.
PC próbowali swych sił na zachodzie, ale poza symbolicznym Nancy, zupełnie bez sukcesów w przełamaniu dobrej obrony. Z kolei Rosjanie doszli do Karpat, ale kolejne armie niemieckie skutecznie ich odrzuciły.
Niemcy cieszyli się z wczesnego uruchomienia fabryk Rathenaua, z kolei Alianci byli zadowoleni z celności broni, często zadającej maksymalne straty ('6').

Jedyna przewaga PC pojawiła się w poziomie wojny - przejście do wojny totalnej pół roku wcześniej zaczęło przekładać się na możliwości operacyjne. Jednak kolejne poszukiwania zdobyczy wojennych (Basra, Włochy, południowa Rosja, Sinai), były systematycznie kasowane przez Ententę - zarówno przez udane okopy, jak i posiłki/uzupełnienia.

Jesień 1917 obie strony przywitały z nadzieją:
- Alianci liczyli na wchodzącego do walki Allenby'a oraz na ogólną przewagę materialną (może jeszcze nowe fronty np. południowy...);
- PC szukali swej szansy w Rosji, gdzie Car musiał przejąć dowodzenie oraz przygotowywali ofensywę na zachodzie, aby wykorzystać zdolności H-L do prowadzenia skutecznych ofensyw.

Decydujące wydarzenia wojny odegrały się w Rosji: dzięki manewrowi przygotowanemu w sztabie Hoffman, większość sił rosyjskich znalazła się w okrążeniu. Car, choć sytuacja polityczna w kraju była jeszcze stabilna, musiał podjąć decyzję o kapitulacji.

Bardzo dziękuję za grę.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

To jest gra którą powinni zoabczyć wszyscy którzy twierdzą, ze PoG polega na dobrych rzutach. Peyo rzucał świetnie i grał dobrze a jednak przegrał (jak to często bywa szczęścia zabrakło w ostanim rzucie co prawda ale przedtem ciskał nieprawdopodobnie).
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Bardzo dziękuję Jansowi za grę, to była dobra szkoła. A na siebie to jestem zły za taki błąd :x
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Gra się skończyła co prawda przez okrązenie ale i tak była już właściwie rozstrzygnięta PC mieli przewagę i na fronciwe zachodnim i wschodnim a ne reszcie równowaga. Car przejął dowodzenie i upadek Rosji był nieunikniony a to była dopiero 11 tura. Rzut o kótrym mówilem miał znaczenie bo zmisiłby niemców do cofnięcia się z Wilna.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Jak właściwie wygląda bieżąca sytuacja w rozgrywkach. Wróciłem po miesiącu poza krajem i nie wiem, czy już się 2 runda skończyła, a może już się 3 skończyła i powinienem się rozglądać za przeciwnikiem w 4 rundzie.. a może turniej upadł? Ktoś mógłby jakieś info rzucić na ten temat niezorientowanemu?
Wpieriod!
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

Z osobistej perspektywy powiem, że ciężko powiedzieć - zostały mi 3 etapy w 2 rundzie (jedyna pozostająca gra), a skończyłem już grę w 3. rundzie... :). Chyba większość gier w 3. rundzie się pokończyła, więc powoli można się rozglądać.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Z 3ciej rundy zostala tez moja gra z Macko (GRA 38), ale to nie powinno zbyt dlugo potrwac biorac pod uwage aktualna sytuacje na planszy (mimo, ze jestesmy dopiero na poczatku 2 etapu).

V.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

no ale my będziemy po bożemu aż do 20 walczyć, choć już niewiele zostało
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

my z Węgiełkiem jeszcze gramy i zajmie to troche czasu...
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”