[Liga PoG III] Rozgrywki grupowe

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Działa już zagrzmiały !

chociaż na razie tylko niemieckie , ale wkrótce niestety odezwą się chyba też rosyjskie..........

Wprawdzie Kaiser już pakuje walizki , ale mam nadzieję, że na wycieczkę do Paryża, a nie do Holandii.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

JednoSlowo pisze:I regulamin też.
Nie chciałbym się czepiać, ale nie wiem czy wzięliści ejedną sprawę pod uwagę: są pewnie wśród uczestników osoby, które mają dość ograniczony dostęp do maila :( . I mogą trafić na inne osoby, które mają podobne ograniczenia. Zakładając więc (w sumie optymistycznie), że ktoś robi jeden ruch dziennie i ma na niego odpowiedź daje nam to jeden etap tygodniowo :!: . Bez automatów będzie więc pewnie niektórym niesamowicie trudno zakończyć do końca czerwca. Gdy startowała II Edycja sam byłem w podobnej sytuacji. Ale prawdę mówiąc nawet teraz, gdy mam neostradę sytuacja w praktyce niewiele się zmieniła.
Może dmucham na zimne, ale nie zdziwię się jeśli ileśtam gier nie zostanie zakończonych na czas.
Niby można się umówić na nadganianie, ale różnie z tym bywa :oops:
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą wylosować grupy z uczestnikami ze swojego miasta, a także że nie wszyscy mają możliwość spędzenia całego dnia na ACTS. Niemniej jednak wychodziliśmy z założenia że ktoś, kto nie ma szans jednak temu ACTS-owi poświęcić kilku minut w ciągu dnia, nie zgłaszałby się do Ligi. Uznaliśmy, że miesiąc na grę w sytuacji, gdy są możliwości grania na żywo, a także iż niewiele gier kończy się zimą 1919 r., powinno wystarczyć.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Z przyczyn obiekytywnych będę dostępny dopiero od początku czerwca do gry - mam duży materiał do tłumaczenia + normalna praca i bedę zawalony robotą.
Ale mozemy się umówić np. na ostre weekendowe granie po 1 czerwca (najlepiej piątek/sobota), z możliwymi akcjami w trakcie tygodnia.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Darth Stalin pisze:Z przyczyn obiekytywnych będę dostępny dopiero od początku czerwca do gry - mam duży materiał do tłumaczenia + normalna praca i bedę zawalony robotą.
Ale mozemy się umówić np. na ostre weekendowe granie po 1 czerwca (najlepiej piątek/sobota), z możliwymi akcjami w trakcie tygodnia.
Wykazuję daleko posunięte zrozumienie, bo sam nie narzekam na nadmiar czasu.
Niemniej jednak może znalazłbyś raz na jakiś czas 10 minut i zrobił ruch czy dwa :) Naprawdę 10 minut, nie więcej (gdyby było więcej, pewnie miałbym kłopoty :lol: :wink: )
Jestem w stanie pójść na układ, że jeśli zaczniemy już teraz to do 1 czerwca nie będę zgłaszał przestojów :P :wink:
To jak :?:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

gror pisze:
Darth Stalin pisze:Z przyczyn obiekytywnych będę dostępny dopiero od początku czerwca do gry - mam duży materiał do tłumaczenia + normalna praca i bedę zawalony robotą.
Ale mozemy się umówić np. na ostre weekendowe granie po 1 czerwca (najlepiej piątek/sobota), z możliwymi akcjami w trakcie tygodnia.
Wykazuję daleko posunięte zrozumienie, bo sam nie narzekam na nadmiar czasu.
Niemniej jednak może znalazłbyś raz na jakiś czas 10 minut i zrobił ruch czy dwa :) Naprawdę 10 minut, nie więcej (gdyby było więcej, pewnie miałbym kłopoty :lol: :wink: )
Jestem w stanie pójść na układ, że jeśli zaczniemy już teraz to do 1 czerwca nie będę zgłaszał przestojów :P :wink:
To jak :?:
Nie przesadzam.
No problemo. Posłałem priva. Możemy wylosować strony i popykać powolutku. Problem z tym, że jak rozumiem Ty masz dostęp do netu do 15.00, a ja mam dopiero od 15.00. Ale jakoś sobie poradzimy.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Darth Stalin pisze: Problem z tym, że jak rozumiem Ty masz dostęp do netu do 15.00, a ja mam dopiero od 15.00. Ale jakoś sobie poradzimy.
Ten problem już zniknął :) . Mam neostradę :D :cool:
Założę grę na ACTS i rzucę o prawo pierwszeństwa w licytacji.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

gror pisze:Ten problem już zniknął :) . Mam neostradę :D :cool:
Masz neostradę? Twój problem dopiero się zaczyna! :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

No dobra, zaczęło się - Darth Stalin (PC, 1 VP) vs Gror (Alianci, 0 VP)
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Jak tam rozgrywki po 1/4 czasu na ich rozegranie? Przypominam, że termin zakończenia rozgrywek grupowych nie będzie przedłużony.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Z Grorem mamy 3 etap; zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja dalej (weekendy daja mozliwość aktywniejszego podziałania

Z Polem mogę zacząć od początku czerwca; nie lubię tłuc równolegle, ale się postaram
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Przepełnieni ufnością w ostateczne zwycięstwo ich broni i pragnąc ziemie panowaniu wrogów naszych wydarte, do szczęśliwej przywieść przyszłości, Jego Cesarska Mość Cesarz Niemiec i Jego Cesarska Mość Cesarz Austrii i Apostolski król Węgier ułożyli się, aby ........... (cenzura)


w naszej rozgrywce z Grorem trwa zacięty bój.
Skończymy nim opadną liście z drzew.....

Z komunikatu Naczelnego Dowództwa........
Na zachodzie bez zmian, samych walk pod Calais było już VIII.
Na wschodzie przejściowe problemy Niemców z przełamaniem linii okopów rosyjskich
Na froncie włoskim zdobycie Werony, a zarazem miejscowy, chwilowy, taktyczny odwrót Austriaków na z góry upatrzone pozycje.
Na Bałkanach pewnym zaskoczeniem byłopojawienie się armii włoskiej.

Zapowiada się gra na 20 etapów i minimalną wygraną którejś ze stron.
Albo rybki, albo akwarium.....
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

polo pisze: w naszej rozgrywce z Grorem trwa zacięty bój.
Skończymy nim opadną liście z drzew.....
W sztabie brytyjskim panuje defetyzm. Rzeczywiście jak tak dalej pójdzie to zanim Bałtyk pokryje lód zgasną ostatnie pożary...

Weźmy na przykład te bitwy pod Calais: albo dowieźli amunicję niewłaściwego kalibru, albo przez pomyłkę przysłano na najcięższy odcinek pułk rekrutów-gołowąsów, którzy po pierwszych wystrzałach zaczęli się kryć po piwnicach z pełnymi portkami, to w końcu major Badluck rozkazał swoim ludziom szturmować wzniesienie, na którym jak się okazało Niemców wcale nie było :!: Generał French jest załamany :(

Jedyna nadzieja w Rosjanach, którzy dzielnie się bronią na okopanych pozycja na zachodniej Białorusi i Litwie. Niestety Stawka jest świadoma, że w końcu będzie musiała wycofać się pod naporem silniejszego przeciwnika.

Wszystko to wygląda bardzo nieciekawie... :(
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Niestety czarna passa trwa.

Wyobraźcie sobie, że nie wygrałem żadnej z ostatnich 23 bitew :!:

Mamy zimę 1918 roku, a ostatnia wygrana przeze mnie bitwa miała miejsce na wiosnę 1917 :evil: I było to... atak rosyjskiej Armii Kaukaskiej na wrogie korpusy :cry:

Przecież człowieka może trafić przy takich rzutach :x :x :shock:

Zresztą już się pogodziłem, że tej gry nie mam prawa wygrać :cry:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Mam od pewnego czasu wrażenie, że z rzutami w ACTS jest coś nie tak. Takie czarne passy nie zdarzają się przy stole, natomiast w ACTS regularnie ktoś o tym wspomina.
Muss ich sterben, will ich fallen
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”