[Liga PoG III] Rozgrywki grupowe

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

dokladnie w 3 czy 4 grach pod rzad to kostka dla mnie wypadala najwyzej 3 i to przy obronie przy atakachy bylo srednio 2 dlatego najlepiej FtF :D
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Andreas von Breslau pisze:Mam od pewnego czasu wrażenie, że z rzutami w ACTS jest coś nie tak. Takie czarne passy nie zdarzają się przy stole, natomiast w ACTS regularnie ktoś o tym wspomina.
Z tym to różnie bywa, bo można przecież rzucić 1:6 w kluczowej bitwie, a potem podobnie znowu w bardzo ważnym momencie. I już powstaje wrażenie, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam.
Jednak z reguły gdzieś po drodze cośtam mniej istotnego się wygrywa.

Ja natomiast z ołówkiem w ręku policzyłem te bitwy. Naprawdę ani jednego zwycięstwa od prawie roku :!:
Nic tylko usiąść i płakać :cry:
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Cóż można rzec.

Nie masz ty szczęścia do dobrych ludzi !

Chociaż z drugiej strony bardzo dobrze okopy wykonywali, co spowodowało niesamowite problemy z przełamaniem fronu na wschodzie i we Włoszech. :twisted:

traktat brzeski Rosji nie grozi, więc różnie to jeszcze może być. :?:


Mając takie rzuty w Ftf myslę że już dawno bym walnął pięścią w stół i rozwalił planszę.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

polo pisze: Mając takie rzuty w Ftf myslę że już dawno bym walnął pięścią w stół i rozwalił planszę.
A myślisz, że niby czemu kupowałem wczoraj nowy monitor... :wink: :lol:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

spoko, Towarzyszu Gror - macie szansę wygrać ze mną :)

chociaż sytuacja polityczna wygląda następująco:

Zagrzani do boju Sierpniowymi Salwami, podniesieni na duchu powołaniem Oberostu (który zamienił walkę Monarchii Naddunajskiej o przetrwanie w efektowne odrzucenie rosyjskiego walca (i całkowite zniszczenie jednej armii Serbskiej), wszyscy przedstawiciele partii Rzeszy Niemieckiej zawarli Zimą 1914 roku Porosumienie w Reichstagu, podnosząc wojnę na wyższy poziom destrukcji :)

Tymczasem Albion, zaabsorbowany wysiłkiem wystawienia dwóch armii, zapomniał o głównym zadaniu Royal Navy i nie założył Blokady :wink:
Kajzerowskie oddziały okupacyjne zachowują się wzorowo - w Belgii nie stwierdzono ŻADNYCH naruszeń prawa wojennego :!:

Dla niezorientowanych - PC gram ja :idea:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Polo, podaj mi swoje namiary, możnaby powoli sobie rzucić na kolejnośc licytacji itp., ok?

mój email darth.stalin@wp.pl
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Towarzyszu Stalin

Gra ustawiona

Zacząłem licytację 0 VP na CP.
Jaka jest odpowiedź ?

jestem zarejestrowany jako Paul Jarosz
pjarosz@wp.pl
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

To źle.
Dobry strateg/generał powinien być miesożernym krwiopijcą. :wink:
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

Darth Stalin pisze:spoko, Towarzyszu Gror - macie szansę wygrać ze mną :)
Tylko bez podkładania się :P
Tu zresztą powinno pójść lepiej, na zachodzie dowodzi Haig.
Darth Stalin pisze:
Zagrzani do boju Sierpniowymi Salwami, podniesieni na duchu powołaniem Oberostu (który zamienił walkę Monarchii Naddunajskiej o przetrwanie w efektowne odrzucenie rosyjskiego walca (i całkowite zniszczenie jednej armii Serbskiej).
Zapomniałeś dodać, że Serbowie byli pijani po świętowaniu zdobycia Budapesztu :twisted: Dlatego tak łatwo Ci poszło.
Darth Stalin pisze: Tymczasem Albion, zaabsorbowany wysiłkiem wystawienia dwóch armii, zapomniał o głównym zadaniu Royal Navy i nie założył Blokady :wink:
Rzeczywiście Winston trochę zaspał ze swoją flotą. Ale spokojnie, panujemy nad sytuacją. Teraz już może być tylko lepiej.
Podobno nasi przyjaciele znad Dunaju rozważają przystąpienie do wojny. Generał Berthelot już pojechał przygotowywać kadrę oficerską...
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

polo pisze:Towarzyszu Stalin

Gra ustawiona

Zacząłem licytację 0 VP na CP.
Jaka jest odpowiedź ?

jestem zarejestrowany jako Paul Jarosz
pjarosz@wp.pl
Dałem odpowiedź na ACTS - 2 VP na PC :twisted:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Mam wrażenie, że miałeś dość kiszkowaty układ kart
Nie pamiętam, czy w tym samym etapie zagrałeś armię brytyjską jako Posiłki (i 1 WS) a Zbrodnie jako Uzupełnienia, czy nie.

W każdym razie teraz powinieneś już mieć lepiej - masz w decku 8 kart, i szansa na to, że masz na ręku Blokadę a nie masz Zbrodni, jest raczej znikoma...

Ale gdyby tak było, to jest ból serca: albo czekaz na Zbrodnie, żby je odpalić, albo dajesz Blokadę, wchodzisz na OGR ale Zbrodni już nie odpalisz bo wymagają Mobilizacji...

A tak swoją drogą, to starałem się ze wszystkich sił unemożliwić ci zagranie kart jako eventów :twisted:

BTW: po co właściwie puściłeś Serbów do Budapesztu? No fakt, pozbawili mnie 2 uzupełnień AW, ale było oczywiste, że ich odetnę od razu na początku etapu; a jeszcze jak mi fartownie sie rzuciło, że zeszła ci druga serbska armia w Belgradzie... no to było kiepsko. Niepotrzebnie wtedy atakowałeś w ostatniej akcji zamiast się uzupełnić - chyba zapomniałeś, że na teren trudny można ścigać tylko o 1 pole... :cry: a potem była mała kontrofensywa PC na Wschodzie

W każdym razie dla mnie wejście Serbów do Belgradu to było zaskoczenie ale i uśmiech losu - masz do wystawienia w Salonikach już tylko jedną armię... a ja nie musze się użerać z serbskimi armiami, bo w drugim etapie obie zeszły (jedna na amen, druga do Salonik :wink: )

Trza było przy rakiji zostać, a nie się na węgierski tokaj łasić :evil:
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Wiosna 1918

Niestety Armia Niemiecka przekombinowała na froncie zachodnim i zrobiła się mała kaszana.
Prze długie lata Niemcy stali w calais , sedanie, a w brukseli tylko korpus
Pierwsze wtargnięcie Angoli do Cambrai , zakończyło się totalną klapą , ale za drugim razem flanka nie udała się.
Najbardziej irytujące jest to , że gdybym nie flankował to przy sekwencji rzutu jaki padł 5,1 wyrzuciłbym brytoli przy minimalnych własnych stratach.


Gror konsekwentnie rzucający jedynki nie zawiódł , okopał się w Cambrai, wtargnął do Brukseli.


Sytuacja bohaterskich żołnierzy niemieckich co wygrali 12 bitew broniąc Calais stała się beznadziejna...........

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Nic to

A la guerre commme a la guerre.

:wink:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Powolutku ruszyło kolejne starcie:

Darth Stalin, PC, 2 VP vs. Polo, Ententa

Jak na razie się rozkręca - ofensywa N we Francji tudzież Rosyjska w Galicji nie dały wyraźnych rozstrzygnięć. Za to 1 k.u.k. Armia nagłym szturmem zniszczyła twierdzę w Dęblinie
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

i to starcie zakończyło się błyskawicznie:

w 6 akcji 2 etapu:
PC kapitulują - po utracie bezpowrotnej 3 armii we Francji i Alzacji, Kaiser musiał prosić o pokój... :cry:

rezultat oficjalny:

Darth Stalin - Polo; 0:20

tylko czekam na zamknięcie gry
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Darth Stalin podjął ryzykowną grę.

wtargnął do Calais, Cambrai okrążając siły brytyjsko - belgijskie w Brukseli.

Kontrataki podjęte przez siły ententy okazały się skuteczne. :)



Pozdrawiam mojego przeciwnika licząc na Jego zwycięstwo w starciu z Grorem
:wink:
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”