[Liga PoG III] Regulamin - wątpliwości

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Psycho_l pisze::arrow: Drogi Jaszu:
Niczego na tobie nie wymusiłem, poprostu popelnileś błąd, chciałeś cofnąć atak który ci ewidentnie nie wyszedł, twierdząc że to ten drugi atakiem "ważniejszym", a oprócz mnie 3 osoby poparly moj punkt widzenia w tym Prowadzący Ligę Jarek i obserwator grupy Pgorny.
Zapomiałeś wspomnieć że nazwałeś mnie na gg głupim i śmiesznym co bylo główną przyczyną że nie chcialem pojść na żadne ustępstwa i jest przyczyną mojej niechęci do ciebie.

Ale ten temat uważam za zamknięty i nie mam zamiaru kontynuować tego wątku.

:arrow: W sprawie regulaminu:

Przepis jest bardzo dobry i sprawia iż wszelkie możliwe nadużycia związane z sytuacjami opisanymi przez was wcześniej nie mają szansy wystąpić. Jest to zagwarantowwane tym że osoba poszkodowana może zarządać powtorzenia ruchu.

:!: :!: Ale jest jeszcze jedna sytuacja którą należy uwzględnić.
Aktywuję 4 pola do ataku i 3 wykonuje prawidlowo. Natomiast 4 atak, widząc że pozostałe mi nie wyszly wykonuję nielegalny. W tej sytuacji poszkodowany (czyli przeciwnik) może:
albo zarządać powtórzenia calości
albo tylko ostatniego

Wybór należy do przeciwnika w myśl zasady że to ja popelnilem błąd więc to ja jestem w gorszej sytuacji.
Wymusiłeś to na pewno. Mnie też pare osób poparło. Czy wyszedł czy nie wysszedł to inna sprawa wiesz równie dobrze jak ja, że atak na aleppo był kluczowy a na bułgarów "pomocniczy" i jego wynik nic nie wnosił do sytaucji. Ataki były wpisane równocześnie a TY przy zielonym stoliku załatwiłeś sobie, żeby nie mógł zatakować tam gzie to było kluczowe dla gry. TYLE SŁOWEM PRZYPOMNIENIA.
Opisałem ta sytuacje, nie poto, żeby Psyhol znowu mógł zając stnowisko w tej sprawie, tylko żeby stworzyć machanizm który unimożliwie powtórzeni takiej sytacji. Większość osóbgra z pracy i związku z tym błędy były, są i będą. Dlatego jestm za tym, że jeśli ruch jest błędny to owinno się cofać wszystko łacznie z kartą. Jest to dałmnie oczywiste z tego powodu, że nie wykonanie jednego ruch całkowićie zminia koncepcje aktywacji.
Kuboff
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuboff »

panowie! zachowujcie sie...

ale Jasz... to wlasnie mialem na mysli, mowiac ze jesli ktos powinien byc poszkodowany, to ten kto zle zagral - bo przeciez psychol nie byl temu winny, ze, mimo wszystko, zle zagrales (zle=nieprawidlowo)

to ze sad tak to rozsadzil to juz inna sprawa - ale sam przyznaj, ze nauka z tego plynie i juz wiesz jak sie atakuje na BW... :)

i o to chodzi, nie? zeby wszyscy znali dobrze przepisy i jesli ktos sie pomyli, to spory beda rozwiazywane w duchu fair play...
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

W sytuacji aktywowania prawidłowego pól do ataku i przeprowadzenia jednego z tych ataków niezgodnie z przepisami - za niebyły uważa się tylko ten atak. Natomiast w sytuacji takiej, jak w Aleppo - unieważnia się całe zagranie katry, bo jedna z tych aktywacji była nieprawidłowa. CZyli generalnie - nieprawidłowa aktywacja - powtarzanie zagrania. Nieprawidłowy ruch / atak po prawidłowej aktywacji - zostaje, przeciwnik musi tylko co innego z nim zrobić.

Pozdrowienia
JednoSlowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Kuboff ma rację. I dlatego teraz w regulaminie jest jasny przepis, który ma zapobiec takim sytuacjom, bo koszt społeczny na forum takiej sytuacji jest zbyt duży...

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Jednak w tej sytuacji może dojść do innego nadużycia.

1. Aktywację są prawidlowe (np. 4 do ataku)
2. Wykonuję atak nieprawidlowy (np. z pola z twierdzą obleganego przez 3 armie atakuję wszystkimi nie zostawiając armii do oblężenia)
3. Wykonuję 3 prawidlowe ataki.

Teraz wmyśl tego co mówisz punkt 2 jest anulowany i ja mogę ZNAJĄC wyniki atakow z punktu 3 zmodyfikować atak w punkcie 2, dostosowując go do zaistniałej sytuacji. Będzie to nadużycie.

Dlatego proponuję pozwolić na decyzję czy cofnąc tylko ruch nr 2 czy calość graczowi poszkodowanemu.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Brniecie w coraz większą komplikację, a ja przypominam co napisałem wczoraj - wykonywanie (czy tez zmienianie) jakichkowliek ruchów po wykonanych atakach uważam za niedopuszczalne. Chyba że się przeciwnik zgodzi, ale jak nie - niedopuszczalne. Howgh
Muss ich sterben, will ich fallen
Kuboff
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuboff »

andreas - czyli powtarzamy cala aktywacja lacznie z rzutami, tak jak jest teraz w "podstawie", tak?

psychol - jak zauwazymy ze ktos gra niefair i wykorzystuje system, to... nie bedziemy z nim grac...
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Psycho_l - przepisy są jasne. Najpierw aktywuje się pola - do ataku lub do ruchu. Potem wykonuje się ruchy - w dowolnej kolejności. A po nich wykonuje się ataki - w dowolnej kolejności. Po atakach nie można wykonywać ruchów, a w podanej przez Ciebie sytuacji atak 2 jest nieprawidłowy i uznaje się go za niewykonany. Niemneij ponieważ aktywacja była prawidłowa, więc powtarzasz tylko ten konkretny atak. Jeśli nie ma celu ataku - to wtedy trudno, aktywacja przepada.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Psycho_l pisze:Jednak w tej sytuacji może dojść do innego nadużycia.

1. Aktywację są prawidlowe (np. 4 do ataku)
2. Wykonuję atak nieprawidlowy (np. z pola z twierdzą obleganego przez 3 armie atakuję wszystkimi nie zostawiając armii do oblężenia)
3. Wykonuję 3 prawidlowe ataki.

Teraz wmyśl tego co mówisz punkt 2 jest anulowany i ja mogę ZNAJĄC wyniki atakow z punktu 3 zmodyfikować atak w punkcie 2, dostosowując go do zaistniałej sytuacji. Będzie to nadużycie.

Dlatego proponuję pozwolić na decyzję czy cofnąc tylko ruch nr 2 czy calość graczowi poszkodowanemu.
dlatago wpisuje sie co na co atakuje, myłśle, że trche bjecie piane, to troche taka spiskowa teoria dziejów.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Poza tym kolejność ataków jest dowolna, można sobie zmienić atak po zorientowaniu się jaki był wynik poprzedniego - a nawet od niego odstąpić.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

własciwei jednyne sytuacje kiedy ruch jest wadliwy sa takie
-za duzo atakówe na BW
-za duzo ruchów w stosunku do opsów
-ruch jednostka odcięta
-ruch na pole zabronione
Tak więc sytaucje o których mówicie nie zachodza. Przed rzutami widomo, że ruch jest zły i tyle. Niezleżnie od tego czy ataki potem beda udena czy nie ruch jest powtarzany wiec rownie dobrz mozna stracic "dobre" rzuty.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Co zresztą mam nadzieję, że się nie wydarzy. Już więcej.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Kuboff - słuszna uwaga, to chyba wystarczy na zakończenie jako podsumowanie naszej dyskusji.
A przepisy zaproponowane przez JednoSlowo wydaje mi się że się sprawdzą w 100%. (Chociaż w 99% przypadkow i tak nie będzie konieczności odwoływania się do nich)
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

A dla tego 1% i tak nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji :wink:

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Kiedys JednoSłowo powiedział, że wszystko jedno na co sie biduje bo i tak większość gier kończy się automatami. Pomyśłałem, że powniśmy to uwazględnić. Proponuje, żeby od nastepnej fazy startowy poziom Vp był korygowany o wrtość licytacji. Co wy na to?
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”