[Liga PoG III] III Edycja - rewolucja???!!!

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant

Post autor: Gror »

Ech, marnie widzę ten konsensu :(
Czy to naprawdę aż tak istotne ile gier, ile grup, kto rozstawiony? Wszystkim nigdy nie dogodzimy. Niech już zostanie tak, jak proponował Jednosłowo:

1) sześciu rozstawionych którzy od razu grają w 1/8 finału
2) 5 grup, z których wyjdzie po 2 graczy
3) liczność grup powinna oscylować w okolicach 4 osób - przy obecnej liście zgłoszeń będzie to mniej więcej zachowane

To, że gdzieśtam będzie trójka, a gdzieś może piątka to naprawdę nie jest problem (przynajmniej dla mnie).

Na przyszłość można jasno określić ilość osób w turnieju głównym, do którego wstęp bez gry będzie miała czołówka ranking :roll: . A o resztę będzie się walczyć w preeliminacjach. I to już w zależności od obfitości zgłoszeń.

I jeszcze jedna uwaga - proponuję, żeby zajęła się tym jedna osoba (względnie wąska grupa). Namaszczony :wink: został JednoSłowo, nie bez powodu zresztą. Mnie to generalnie mam wrażenie, że zdecydowanej większości również. Może dobrze by było więc po prostu ogłosić, że gramy tak i tak i koniec 8)
Dyskusja typu sejmik mam wrażenie że trochę rozmywa całą sprawę a przede wszystkim wprowadza pewien zastój decyzyjny.

A co do rankingu to postaram się coś zaproponować jeszcze dziś. Psyhol chyba zawalony robotą :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade

Post autor: Jasz »

gror pisze:Ech, marnie widzę ten konsensu :(
Czy to naprawdę aż tak istotne ile gier, ile grup, kto rozstawiony? Wszystkim nigdy nie dogodzimy. Niech już zostanie tak, jak proponował Jednosłowo:

1) sześciu rozstawionych którzy od razu grają w 1/8 finału
2) 5 grup, z których wyjdzie po 2 graczy
3) liczność grup powinna oscylować w okolicach 4 osób - przy obecnej liście zgłoszeń będzie to mniej więcej zachowane

To, że gdzieśtam będzie trójka, a gdzieś może piątka to naprawdę nie jest problem (przynajmniej dla mnie).

Na przyszłość można jasno określić ilość osób w turnieju głównym, do którego wstęp bez gry będzie miała czołówka ranking :roll: . A o resztę będzie się walczyć w preeliminacjach. I to już w zależności od obfitości zgłoszeń.

I jeszcze jedna uwaga - proponuję, żeby zajęła się tym jedna osoba (względnie wąska grupa). Namaszczony :wink: został JednoSłowo, nie bez powodu zresztą. Mnie to generalnie mam wrażenie, że zdecydowanej większości również. Może dobrze by było więc po prostu ogłosić, że gramy tak i tak i koniec 8)
Dyskusja typu sejmik mam wrażenie że trochę rozmywa całą sprawę a przede wszystkim wprowadza pewien zastój decyzyjny.

A co do rankingu to postaram się coś zaproponować jeszcze dziś. Psyhol chyba zawalony robotą :lol: :wink:
Rozumie, że jest to wotum nieufności w stosunku do moich starań. Chwilowo zajmuję się tym bardzo wąska grupa: ja i JS. Widać moje działania nie znalazły akceptacji.
Co do dyskusji sejmikowej nie ma w nich nic złego bo jest jeszcze trochę czasu. Potem zrobimy głosowanie nad projektami - kótre i tak powoli zaczynają wyglądać tak samo.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade

JednoSlowo pisze:To jeszcze nie jest argument na poparcie, to dopiero argument nad rozważaniem takiej możliwości ;-)

Rodzi się kolejne pytanie - jak daleko ma takie rozstawienie - od razu w 1/8 - sięgać? Ja bym proponował tylko finalistów poprzedniej ukończonej Ligi. Bo za głęboko sięgać nie ma sensu - w końcu z grupy w I ed. wyszła połowa graczy - to jeszcze żaden dowód wielkiej wyższości.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Z regulaminu II ed. wynikało, że w III rozstawieni będzi 8 osób po 2 najlepsze z grup. Dotego dochodzi jeszcze sprawa Raja. Uważam, że jako zwycięsca I ed. też powinien zostać rozstawiony (taki jednorazowy ukłon w jego stronę). Co zwiększa liczbę do 9. Jeśli wszyscy się zgłoszą to jestm gotowy zrezygnować z mojego rozsawienia na rzecz Raja. Czyli rozstawionych będzie max 8 osób.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant

Post autor: Gror »

jasz pisze: Jeśli wszyscy się zgłoszą to jestm gotowy zrezygnować z mojego rozsawienia na rzecz Raja. Czyli rozstawionych będzie max 8 osób.
Sęk w tym, że jakoś się nie zgłaszają. I wołami ich raczej nie zaciągniemy.

A z tym wotum nieufności to znów przesadzasz :wink:
Po prostu czasem dyktatura ma swoje zalety. A jeśli mam być już szczery do bólu :oops: to troszkę bardziej przypadła mi do gustu koncepcja JS :)
Bez urazy :wink:
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade

Akurat co do II ed to jeszcze nie wiadomo kto jest rozsawiony więc nie wiadomo tez czy się zgłaszają.
Napweno rozsatwieni beda
JS 1 lub 2 pozycja w gr 1
Jasz 1 lub 2 pozycja w gr 2
Kuboff i Lord Jeffrey
Bogdanxp i Gror
Nie zgosi sie z nich tylko Lord.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade

Trochę sie zagalopowałem z interpretacja sytuacji w I. gr.
Wygrał ją chyba Archanioł (czy partie z Hubertokiem są wiążące?) a JS toczy wyrównany bój o 2 miejsce z Piterem który w ostatnim meczu leje Archanioła. Znowu o wszystki zadecyduja wykpiwane małe punkty.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine

Post autor: JednoSlowo »

Dla odświeżenia wątku - zbliża się nieubłaganie IV edycja Ligi. W moim przekonaniu gry powinny się zacząć najpóźniej 1 listopada. Jak pokazuje II i III edycja nie jest dobrze zostawiać gry na wakacje - więc najlepiej byłoby rozpocząć ligę ok. 1 listopada, gry grupowe (grupy 3-osobowe) do 28 lutego, ćwierćfinały od 1 marca do 30 kwietnia, półfinały od 1 maja do 30 czerwca i wakacje dać finalistom na rozegranie finału. Po czym od września - października zbieranie zgłoszeń do kolejnej edycji.

Na razie mamy w plecy II i III edycję - trzeba trochę podgonić, bo wydaje mi się, że wakacje to średni pomysł na rozgrywanie czegokolwiek więcej, niż finału.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”