[TURNIEJ] GRA 10

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

[TURNIEJ] GRA 10

Post autor: Valmont »

Bój pierwszy. Naprzeciwko siebie stają rycerze - w narozniku błekitnym - Runnersan, w naróżniku - zielonym - Valmont.

Proponuję standardowe 7 kart, bez dodatkowych i -1 do okopów na zachodzie. Co ty na to?
Wpieriod!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Jeśli nie jest to reguloowane przez zasady turnieju, to nie widze problemu.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Pod jakim loginem wystepujesz w ACTS'ie? Zalozyłbym grę jakbyś podał. Ewentualnie ty załóż - Pawel Zaborny to mój login.
Wpieriod!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Śmiało zakładaj:)

Mój mail to przemsusp małpa o2.pl
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Gra założona. Wylosowałem i zacząłem licytacje.
Wpieriod!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Krótka historia wojny w Europie

Gdy w 1914 roku rozpoczęła się wojna z Francją, niemieccy dowódcy sądzili, że będzie ona równie sprawna i szybka jak poprzednia. Realizując plan zaskoczenia sił Francji przez Belgię, sprawnie zajęli Liege i rozpoczęli przygotwania do ataku na Brukselę. Mimo odparcia pierwszych ataków, kolejne przyniosły wojskom Niemieckim zwycięstwo i doprowadziło do eliminacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego, jak i wspierającej go Armii Belgijskiej. Belgia i północna Francja leżały w zasięgu ręki wojsk Cesarskich. A panika wywołana przez klęskę Brytyjczyków w Brukseli, zmusiła Anglików do powołania kolejnej armii w Londynie, co w znaczny sposób zmieniło poziom zaangażowania Brytyjczyków w tą wojnę. Francja zatem była gotowa na to by paść u stóp cesarskich wojaków, gdyby tylko Niemiecki sztab wykazał się wolą działania. ..

Równolegle z sukcesami Niemiec na zachodzie, daleko na wschodzie toczyła się inna wojna. CK Armia toczyła zacięte boje z Rosją i ku przerażeniu CK sztabu i samego cesarza, Carskie wojska biły Austriaków w każdym starciu. Zepchnięto ich na linię Przemysl, Uzhogrod, Munkacs. Cena utworzenia tej linii była jednak straszliwa. 2 CK armie zostały rozbite, podczas gdy rosjanie ponieśli straty nieznaczne. Ostatni cios Austro-Węgierskim wojskom zadali serbowie. Na południu w rejonie miasta Novi Sad, gdzie zgrupowano 2 CK Armie, gotowe do ofensywy oraz dodatkowy korpus mający ofensywę wspierać, doszło do wydarzeń, które zatrwożyły dwór w Wiedniu. Wszystkie te siły zostały odcięte od zaopatrzenia dzięki śmiałemu Serbskiemu rajdowi. Ich dowódcy złożyli broń przed swymi serbskimi przeciwnikami.

Cesarz Niemiec oraz jego sztab widząc w wydarzeniach na wschodzie, pewien sygnał o zagrożeniu części Cesarstwa, przesłali dodatkowe Armie na Wschód oraz wydali specjalną dyrektywę, która uruchomiła plany ofensyw na wypadek wojny z Rosją. Bardzo szybko, zajęto Warszawę, Łódź, Łomże, zadając przy tym przeciwnikowi poważne straty. Chwila oddechu pozwoliła CK armią również przygotować się do ofensywy.

Wkrótce jednak doszły do Cesarza Niemiec kolejne ponure wieści. Sułtan Turecki sojusznik Państw Centralnych donosił, że jego Armia została rozbita przez sprawnie dowodzone siły Rosyjskie. Sułtan informował, że nikt nie powinien oczekiwać jego wsparcia, a w każdej chwili sam jest gotów do opuszczenia Istambułu i ukrycie się na terenie Turcji.

Kolejne wieści coraz bardziej odciągały uwagę sztabowców od frontu zachodniego, gdzie wprawdzie siły Brytyjskie umacniały się w Ostendzie, jednak wciąż nie mogły zagrozić Cesarskim wojskom. Tymczasem gdy siły Austriackie zajęły pozycję wyjściowe do ofensywy, która ostatecznie miała zepchnąć Cara wgłąb jego ziem, ambasada włoska poinformowała Wiedeń, że Włochy wypowiedziały wojnę państwom Centralnym. Wybuchła prawdziwa panika, gdyż na granicy z Włochami nie znajdowały się żadne poważniejsze siły PC. Największym wysiłkiem i odwołując częśc jednostek udało się obsadzić Triest i Villach. Niestety obsadzenie Trentu nie było możliwe i właśnie przez ten rejon włosi wlali się, aż po Monachium.

Nieco wcześniej na Zachodzie znów zaczęło wrzeć. Niemiecki Sztab Generalny uznał, że pora rozstrzygnąć ostatecznie kwestie obecności Brytyjskiej w Francji. Przerzucono Armię i kilka korpusów z Strasburga na północ, co okazało się poważnym błędem. Francja wykorzystując to chwilowe osłabienie, uderzyła na Strasburg i zajęła go. Nimecy podjęli kontrofensywę, jednakże, nie mogli w zadowalający sposób obsadzić Strasburga, nie osłabiając bardziej narażonych odcinków frontu. Jednocześnie armia Brytyjska po odparciu Niemieckich ataków ruszyła do kontofensywy niszcząc zgrupowane w Brukseli i Antwerpii Armie Niemieckie. Front Zachodni został otwarty, a siły Niemieckie rozpoczęły paniczny odwrót.

Wielu dowódców zastanawiało się co było przyczyną tak olbrzymiej klęski. Cóż zapewne oprócz błędów w dowodzeniu zadecyowała niewłaściwa polityka uzupełnień. W kluczowym momencie Armie Państw Centralnych pozbawione zostały uzupełnień na okres nawet połowy roku, co przy prowadzonych ofensywach, jak i działaniach obronnych, okazał się zabójcze. Oczywiście wielu odpowie, że brak uzupełnień, to wynikał z konieczności podjęcia bardzo szybkich działań w związku z przystąpieniem Włoch do wojny (liczne przypadki odcięcia wojsk), lub też zbyt dużych strat CK Armii w pierwszych dniach wojny.
Jesienią 1915 roku Cesarze Niemiec, Austro Węgier oraz Sułtan Turecki, ogłosili bezwarunkową kapitulację.

Zapewne historia rozliczy każdą ze stron.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Runner - teraz moze byc tylko lepiej
1/znasz już austriackie przysłowie " Pamiętaj o szeged i uważaj na serbskie korpusy"
2/Umacniaj strasbourg choć bez przesady ;)

Odecięcie zawsze działa demobilizująco szczególnie jak jest to odcięcie sił państw centralbych bo ruskich mozna odcinać do pewnego poziomu dość bezkarnie. Nawet bezpowrotna strata kilku rosyjskich armii nie oznacza jeszcze końca gry. Dla centralnych niestety gra jest bardziej wymagająca.

Poproszę o oficjalny komunikat o zakończeniu , szczególnie w którym etapie padł AUTOMAT bo to będzie miało znaczenie dla kolejnych rozstawień.

Jesli Valmont nie ma obecnie nic do roboty (znaczy w lidze - bo nie ma :]). Kolejne gry turniejowe rozpoczynają sie dopiero w kwietniu to spokojnie możecie sobie rozegrać rewanż (choć już pozaturniejowy)

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

hubertok pisze: Jesli Valmont nie ma obecnie nic do roboty (znaczy w lidze - bo nie ma :]). Kolejne gry turniejowe rozpoczynają sie dopiero w kwietniu to spokojnie możecie sobie rozegrać rewanż (choć już pozaturniejowy)
Pozdrawiam
Właśnie proponowałem to mojemu przeciwnikowi. W końcu trening czyni mistrza, a im lepiej mu pójdzie z innymi przeciwnikami, tym lepiej dla mnie :D
Wpieriod!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Ja dziękuję za grę:) Grało mi się fajnie czyli podstawowy cel udziału w turnieju jest realizowany:) Chętnie zagram sobie rewanż:)
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Bardzo podobal mi sie AAR, oby wiecej takich :)
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”