Strona 1 z 1

Nowy portal "O wojnie"

: wtorek, 5 października 2010, 14:46
autor: Barbaross@
Nie miałem jeszcze okazji zaanonsować zmian jakie poczyniliśmy na CSTO.

Otóż w połowie września wystartowaliśmy z nowym portalem historyczno-wojskowym www.o-Wojnie.pl
Jak zapewne znawcy tematu się zorientują, tytuł nawiązuje do słynnego dzieła C. von Clausewitza.
Z założenia ma to być medium popularnonaukowe jednak celujące w bardziej wymagającego czytelnika. Chcemy więc publikować przede wszystkim artykuły traktujące o mniej znanych epizodach/tematach z historii wojskowości.

Nową jakością w portalu jest rozbudowany moduł społecznościowy umożliwiający zakładanie grup tematycznych, bloków dyskusyjnych, wydawanie biuletynów, tworzenie albumów zdjęć i dodawanie filmów. Teraz każdy użytkownik może stworzyć swoje własne podforum. Mamy więc takiego historyczno-wojskowego Facebooka. :)

Zapraszam więc serdecznie kolegów do odwiedzin i współtworzenia portalu (zespół redakcyjny nie został jeszcze ostatecznie skompletowany).
Zachęcam także do przesyłania artykułów do publikacji (pisze dla nas m.in. Romuald Szeremietiew).
Kontakt: owojnie.pl@gmail.comZ ukłonami

: wtorek, 5 października 2010, 15:10
autor: Raleen
Gratulacje Barbarosso, zwłaszcza takich współpracowników :) .

Skrobnij jeśli możesz, czym portal będzie się różnił od dotychczasowego portalu CSTO.

: poniedziałek, 11 października 2010, 11:31
autor: Barbaross@
Raleen pisze:Gratulacje Barbarosso, zwłaszcza takich współpracowników :) .

Skrobnij jeśli możesz, czym portal będzie się różnił od dotychczasowego portalu CSTO.
Witaj Raleen.
Główna "techniczna" różnica, to jak już pisałem rozbudowane moduły społecznościowe i blogosfera. Poza tym skok jakościowy, ilościowy (nowe artykuły, recenzje, grupy etc...) i estetyczny.
No ale jak mawiali starożytni - jedno spojrzenie, warte tysiąca słów. Zachęcam zatem do samodzielnego rekonesansu. :)
http://o-wojnie.pl

: poniedziałek, 11 października 2010, 22:31
autor: ozy
Brakuje troszkę jakiegoś łatwo dostępnego buttona z dostępem do wszystkich artykułów / recenzji, podzielonych dodatkowo na epoki. Znacznie ułatwiło by to korzystanie z zawartości strony.

: wtorek, 12 października 2010, 14:01
autor: Barbaross@
ozy pisze:Brakuje troszkę jakiegoś łatwo dostępnego buttona z dostępem do wszystkich artykułów / recenzji, podzielonych dodatkowo na epoki. Znacznie ułatwiło by to korzystanie z zawartości strony.
Witaj Ozy.
Istotnie, brak takiego indeksu. Póki co, materiały dzielimy na kategorie przyjmując klucz rzeczowy, więc opisy bitew, OdBy, formacje, etc., jednak wraz z rozwojem portalu pewnie trzeba będzie pomyśleć nad sugerowanym przez Ciebie rozwiązaniem.

Wczoraj widziałem też post odnoszący się do jednego z naszych artykułów.
Na portalu oferujemy możliwość komentowania każdego tekstu (bez konieczności rejestracji i logowania). Wiem, że wiele mediów unika tego typu systemu, jednak my uznaliśmy, że to wyśmienite narzędzie umożliwiające autorom i czytelnikom wzajemną interakcję. Zachęcamy więc do zamieszczania opinii, zadawania pytań, czy zgłaszania poprawek. Niejednokrotnie drobne uwagi rozwijają się w interesujące dyskusje, dostarczające dodatkowych informacji czytelnikom i walnie przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności artykułów.

W tym miejscu nadmienię o jeszcze jednym aspekcie wyróżniającym nasz portal. Otóż, każdemu autorowi oferujemy pełen dostęp do jego pracy. Po opublikowaniu artykułu w serwisie może on wciąż go uzupełniać i poprawiać wedle własnego uznania. System komentarzy w połączeniu z tą usługą powoduje więc, że dzięki temu teksty się nie starzeją.
Pozdrawiam