Noc w Muzeum

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.

Noc w Muzeum

Postby AWu » Friday, 14 May 2010, 16:16

http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-muze ... ocy-muzeow

W muzeum kolejnictwa dadzą jutro zajrzeć do wnetrza wagonu, a może nawet wejść do środka :>

Ostał się im wagon artyleryjski BP 42
Last edited by AWu on Thursday, 1 January 1970, 02:00, edited 1 time in total.
AWu
Censor

Postby AWu » Saturday, 15 May 2010, 22:55

ImageImage

ImageImage

ImageImage
Last edited by AWu on Saturday, 15 May 2010, 22:57, edited 1 time in total.
AWu
Censor

Postby Andy » Sunday, 16 May 2010, 00:59

AWu, dotykaliście z Żoną eksponatu! To skandal! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Andy
Grossadmiral

Postby AWu » Sunday, 16 May 2010, 09:26

O tak, to zdjęcie na armacie było możliwe tylko po tym jak przyszedł pn i zaczął krzyczeć że popsujemy i dresiarze zeszli (okazaliśmy się mniej karni :> ), niestety nie udało mi się zrobić fotki tabliczce na drzwiach - Nie wchodzić na pociąg pancerny ;( bo były wyjątkowo otwarte :rotfl: ;>

W ogóle był straszny Chaos i o zgrozo ludzie dotykali lokomotyw :>
AWu
Censor

Postby wizun » Sunday, 16 May 2010, 17:47

Kurde - sam jestem przewodnikiem turystycznym i widzę, że co niektórym sprawia frajdę dotknąć eksponat i dokładnie go obejrzeć - to całkiem naturalna reakcja. Sam wiem również dość sporo o kopiach przedmiotów które znajdują się w muzeach (przynajmniej w tych w których bywam z wycieczkami) - nie dajcie się zmylić - nie wszystko co jest wystawione to autentyki :) W większości muzeów również są specjalnie wyznaczone osoby by odstraszać niesfornych turystów, którzy ośmielą się tknąć eksponaty... Daleko nam jednak do tego by muzea przekształcać w miejsca żywe - gdzie jesteś z eksponatem na wyciągniecie ręki - być w takiej lokomotywie zobaczyć z bliska to jest frajda.
Last edited by wizun on Thursday, 1 January 1970, 02:00, edited 1 time in total.
wizun
Lieutenant

Postby AWu » Sunday, 16 May 2010, 21:50

No, dlatego było super, bo wpuszczali do tego Panzertriebwagena samopas w zasadzie, zero kontroli i jacyś dresiarze przebili się do wieżycy, gdy ja się szczypałem z szacunku dla eksponatu :P i wlazłem do niej od góry..

Ale to jednak kompromitacja, tam korytarzyk 60 cm ,matki z dziećmi w kieckach na szpilach, dramat, serio mogłem dzieciaka zrzucić z lawety by się połamał i nawet nie zauważyć...
To samo w kanonwagenie 42 do armat można było przejść drzwiczkami 80 cm wysokości i tam dzieciaki wpuszczone samopas latały...

Organizacja była żenująca !

Akurat PanzerZugi Wizunie oryginalne* :rotfl: , a szczerze mówiąc reszta ekspozycji tam dość rozczarowująca... ;(

* i jedyne na świecie... nie tylko w Europie...

i ŻENUJĄCO opisane.
Jakaś nalepko wlepka na burcie i nawet nazwy nie było. No wstyd na sali, autentycznie mi było wstyd.
Jedynie co się dowiedziałem ,że stacjonował po wojnie w Przemyślu i Świerczewskiego woził na UPA :>
Ale co to jest to już nie (tylko jakieś grosze były o samej lokomotywie, która akurat seryjna i nudna dość...)

PS: I NIE MIELI KUBKA Z PANZERTRIEBWAGENEM tylko z jakimiś smeto-parowozami...

Słyszałem, że nie szanują perły którą mają, ale nie wiedziałem że aż tak.. Nie mówiąc już że żołnierze września pasowali jak pięść do nosa... Ale to nie wina chłopaków...
Last edited by AWu on Sunday, 16 May 2010, 22:26, edited 1 time in total.
AWu
Censor

Postby adalbert » Sunday, 16 May 2010, 22:19

W Poznaniu feta po zdobyciu mistrza w piłkę nie sprzyjała Nocy Muzeów; na Stary Rynek nawet nie szedłem, ale odwiedziłem małe muzeum motoryzacji.
adalbert
Major

Postby wizun » Sunday, 16 May 2010, 22:36

No tak stary rynek + pobliskie muzea nie bardzo nadawały się do zwiedzania :) w środkach komunikacji też trochę tłoczno - no ale co się dziwić w końcu mamy mistrza Polski :rotfl:
wizun
Lieutenant

Postby czaki » Monday, 17 May 2010, 14:06

Mecz oglądałem, ze wszystkimi się darłem ze szczęścia, ale trochę żal, że rynek po części zdemolowany. Tylko, ze policja, wiedząc o fecie, która miała się na rynku odbyć, nie wystawiła nigdzie patroli. A potem się dziwią, że fontanny potłuczone albo, że koleś z rusztowania spadł... Ale mamy majstra! :rotfl:
czaki
Chorąży koronny

Postby AWu » Monday, 17 May 2010, 19:30

Nie zaśmiecać mi wątku proszę apoteoza bandyckich zachowań i prymitywnych trybalistycznych rytuałów :>

http://www.youtube.com/watch?v=u1AWdq2T_B0

http://www.youtube.com/watch?v=q9PcxjNCq58

tu się komuś poszczęściło !!
AWu
Censor

Postby wizun » Monday, 17 May 2010, 20:51

AWu - proszę o używanie języka polskiego w formie czystszej, a nie anglizowania :) trybalistyczne rytuały to po polsku plemienne rytuały :) taki off topic - nie mogłem się powstrzymać :D

Pociąg - wagon pancerny - piękne cacko :)
wizun
Lieutenant

Postby AWu » Monday, 17 May 2010, 23:52

Jakbyś to na onecie przeczytał to by był anglicyzm, ode mnie raczej nie (choć szansa uczciwa , że z błędem lub literówką :>

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2578794

Więc następnym razem radze sie powstrzymać jednak :>
AWu
Censor

Return to Inne