Osprey - nowość na rynku

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Mam wersję angielskojęzyczną zeszytu o Farsalos. Jeśli tłumaczenie nie zostało definitywnie skopane, to polecam. Całkiem solidna pozycja z ładnymi planszami barwnymi

Załączony film to:
http://www.youtube.com/watch?v=_TNQDBN0 ... =1&index=9

Seria Decisive battles jest powiedzmy sobie delikatnie mówiąc średnia ot taki dodatkowy gadżet pasujący do czegoś poważniejszego
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

W najnowszym numerze Bitew II Wojny Światowej jest zapowiedź, że D-Day wyjdzie w trzech zeszytach, czyli tak jak w oryginale. Za to chyba dwa tomiki wypadły (nie pamiętam które, a nie mam pod ręką książeczki).
Jestem pozytywnie zaskoczony również "Afrika Korps Rommla" Bellony - nie widziałem tego tomiku w oryginale, spodziewałem się powtórzeń z innych zeszytów, za to nie ma prawie nic o walkach Afrika Korps jako takich, jest za to czytelnie przedstawiona organizacja Korpusu Afryka.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Bo Afrika Korps Bellony to tlumaczenie zeszytu z serii Battle Orders, czyli wylacznie organizacja itd.
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

czaki pisze:W najnowszym numerze Bitew II Wojny Światowej jest zapowiedź, że D-Day wyjdzie w trzech zeszytach, czyli tak jak w oryginale. Za to chyba dwa tomiki wypadły (nie pamiętam które, a nie mam pod ręką książeczki).
D-Day w oryginalnym wydaniu jest podzielony na 4 tomiki, czyli u nas szykuje się wersja okrojona.

Po porównaniu spisu zamieszczonego na końcu "Tarawy 1943", z tym, który był w "Polsce 1939" wypadły dwa zeszyty: "Operacja 'Bagration'" i "Meiktila 1945". Miejmy nadzieję, że tytuły te jednak wyjdą, w końcu "wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany ilości tomów". ;)
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Bormac pisze:D-Day w oryginalnym wydaniu jest podzielony na 4 tomiki, czyli u nas szykuje się wersja okrojona.
Moje niedopatrzenie? Pewnie tak... :wall: Choć może upchną po prostu 4 tomiki w trzech, z marketingowego punktu widzenia byłoby to logiczne - cztery tomiki pod rząd na jeden temat, czyli przez dwa miesiące tylko to, może to za dużo według logiki polskiego wydawcy ;)
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

I tak po D-Dayu zrobi się mocno monotematycznie. Front zachodni 1944-45 jest w Ospreyach opisany bardzo szczegółowo (co akurat mnie cieszy, ale może być denerwujące dla fanów frontu wschodniego - po Kursku będzie dopiero Warszawa 1944, a potem Berlin 1945).

Martwi mnie to upchnięcie 4 tomików w trzech. Zapowiada się, że będzie jak z Barbarossą - zamiast tłumaczenia Ospreya dostaniemy tytuł polskich autorów z grafiką brytyjskiego wydawnictwa. Ale to tylko moje gdybanie. Może Amercom ma jakiś genialny plan w rodzaju pominięcia tomiku o plaży Omaha. ;)
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Bormac pisze:Martwi mnie to upchnięcie 4 tomików w trzech.
Nic nie jest jeszcze pewne, to było tylko moje gdybanie ;)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Post autor: adalbert »

Zapowiada się, że będzie jak z Barbarossą - zamiast tłumaczenia Ospreya dostaniemy tytuł polskich autorów z grafiką brytyjskiego wydawnictwa.
Ale tu akurat to chyba dobrze się stało, bo dzięki temu mieliśmy, że tak powiem, najnowszy stan badań (= Sołonin). No chyba, że oryginały też go uwzględniały.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Nie uwzglednialy, a D-Day beda tlumaczeniami.
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Post autor: Andrzej »

Film na CD do Kurska 1943 jest podobny do treści książki na ok 90 min przebieg bitwy to ok 30 min.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Jeśli ktoś kupuje pod katem filmów to po obejrzeniu kilkunastu mam nastepujace spostrzeżenia:

- śmiało można kupować jeśli jest jest film z cyklu "zaginione dowody" - dobrze zrobione, rzeczywiście udane rekonstrukcje starć i sporo nowych faktów - Stalingrad i Monte Cassino moim zdaniem bardzo dobre.

- "Detektywi na polach bitew" - cykl pokazywany przez Discovery. Całkiem niezły i trzymający poziom.

- cykl Pola Bitew to dokumenty, które co jakiś czas pojawiają się na Discovery. Można kupić, ale jakość przeciętna. Zdarzają się błędy, takie jak z pokazywaniem Pantery przy okazji blitzkriegu.

- Seria "Decisive battles" - komputerowe symulacje bitew opatrzone komentarzem. Raczej gadżet, a nie dokument.

- cykl "Zawód dowódca" to totalna porażka. Zgadywanka co byś zrobił jako dowódca z czasami bardzo dziwnym doborem pytań. Bardzo mało materiału faktograficznego, rekonstrukcje jeśli są, rażą swoją niskobudżetowością.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

W Toruniu nie mogę nigdzie znaleźć nowych numerów :/

Ostatnio Saratogę 1777 kupiłem - jak dla mnie bomba.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

Cisza pisze:- "Detektywi na polach bitew" - cykl pokazywany przez Discovery. Całkiem niezły i trzymający poziom.
No, nie wiem. Film dołączony do "Bitwy jutlandzkiej" był z tej serii i raczej mnie rozczarował.
Zeppelin, flieg,
Hilf uns im krieg,
Flieg nach England,
England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Dużo dobrego o Bellonie ostatnio się nie pisze, ale chyba coś zmienia się na dobre.

Wśród ostatnich nowości Bellony znalazłem tłumaczenie Ospreya "Rzymska sztuka wojenna od 109 p.n.e. do 313 n.e." Ross Cowan. Ksiązki jeszcze nie skończyłem ale uważam, że jest całkiem niezła. Dużo informacji na temat rzymskiej taktyki poparte różnymi źródłami i do tego fajne rysunki. Cena też niezbyt wysoka.

Jednym słowem Bellona kontraatakuje :faja:
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

W książce jest parę błędów babolowych i parę mniejszych, ale ogólnie też polecam.
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”