Bitwa pod Lwowem (1914) - Tadeusz Pawlik (wzn.)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Lemberg 1914
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 15:51

Bitwa pod Lwowem (1914) - Tadeusz Pawlik (wzn.)

Post autor: Lemberg 1914 »

"Bitwa pod Lwowem" - opis zmagań wojsk austro-węgierskich i rosyjskich w sierpniu i wrześniu 1914 roku na obszarze Małopolski Wschodniej. Szczegółowe studium bitew nad Złotą Lipą i Gniłą Lipą. Prawdziwy rarytas dla pasjonatów okresu pierwszej wojny światowej. Książka, to 310 stron tekstu oraz 40 map i szkiców.
Dostępna w serwisie allegro oraz bezpośrednio u Wydawcy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 lutego 2011, 19:51 przez Lemberg 1914, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam

Wygląda ciekawie, zwłaszcza mapy. Jak by to miało pójsc za 32 czy do 40 zł to uważam, że to okazja. Cieszę się, że wpadłeś Lembergu. Produkujesz się dla tego wydawnictwa może?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Kupiłem "Bitwę pod Lwowem" dwa nie temu i na razie rzuciłem okiem. Ech, czemuż to nie dzisiejszy autorzy nie potrafią tak rzeczowo pisać i dodawać do książek takich map :cry:
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Bavarsky
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 18:27

Post autor: Bavarsky »

Rozmawiałem z wydawcą EURO-MEDIA, i wydają teraz - Bitwę konną pod Jarosławicami 21 sierpień 1914. Ma to być koniec sierpnia / początek września

Po niej będzie dopiero Komarów, przynajmniej tak zostałem poinformowany ze źródła.
Kupiłem "Bitwę pod Lwowem" dwa nie temu i na razie rzuciłem okiem. Ech, czemuż to nie dzisiejszy autorzy nie potrafią tak rzeczowo pisać i dodawać do książek takich map
Legunie, szkoda wielka szkoda.
To jest tak że w okresie międzywojennym była stara szkoła wydawnicza, zresztą popatrzcie sami najwybitniejsze dzieła literatury wojenno historycznej powstały w II RP.
Kukiel, Gembarzewski, Askenazy, Dąbrowski, Izdebski, Pawlik równym rzędem najwybitniejsi POLSCY Napoleoniści, historycy Wielkiej Wojny... poza tym wydawnictwa, elitarne jak Trzaski, Everta i Michalskiego.

Obecnie Kurpisz stara się dorastać do lat minionych i świetności wydawniczej w Polsce.

I jak powiadasz Legunie, Pawlik w swojej pracy każdy swój wywód okrasił w stosowną mapę, czy szkic sytuacyjny, człowiek czyta jego książkę rozumiejąc sytuację, nawet jak wcześniej nie siedział w temacie pierwszo wojennym i dajmy na to nie wie kto jakim był dowódcą i gdzie jego związki się znajdowały...
A teraz weź takiego Wyszczelskiego i jego „Operację Warszawską” są tam dwie słabej jakości szkice sytuacyjne (mapą bym tego nigdy nie nazwał) i wyobraź sobie sytuację...

Cena wynosi bodaj 32 zł
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 czerwca 2007, 15:30 przez Bavarsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Widziałem jeden egzemplarz u nas w Matrasie, ale ceny nie pamiętam. Aczkolwiek chyba była poniżej 50 złociszy...
Przemo
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 20:24
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Post autor: Przemo »

Mam nadzieję, że wydawnictwo wyda kolejne tomy z tej serii, Lwów wg mnie to b.dobra książka (kupiłem ją za 28 zł).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”