Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921 (A. Beevor, Znak Horyzont)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921 (A. Beevor, Znak Horyzont)

Post autor: Leyas »

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Ave Caesar... Fame & Glory
prezestomek
Adjudant-Major
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921 (A. Beevor, Znak Horyzont)

Post autor: prezestomek »

Czym się różni edycja limitowana od zwykłej?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921 (A. Beevor, Znak Horyzont)

Post autor: Raleen »

prezestomek pisze: piątek, 9 lutego 2024, 15:51 Czym się różni edycja limitowana od zwykłej?
Ja pytałem się swego czasu w wydawnictwie i nie do końca mi potrafili powiedzieć. Chyba padła odpowiedź, że to po prostu nowe wydanie, co najwyżej może jakoś edytorsko ulepszone.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921 (A. Beevor, Znak Horyzont)

Post autor: Leyas »

Raleen pisze: piątek, 9 lutego 2024, 18:24
prezestomek pisze: piątek, 9 lutego 2024, 15:51 Czym się różni edycja limitowana od zwykłej?
Ja pytałem się swego czasu w wydawnictwie i nie do końca mi potrafili powiedzieć. Chyba padła odpowiedź, że to po prostu nowe wydanie, co najwyżej może jakoś edytorsko ulepszone.
Nowe wydanie, w sensie jako nowo wydana (po raz pierwszy przez wydawnictwo) pozycja/książka - możliwe że tak.

Edytorsko ulepszone - raczej nie - jedyną chyba różnicą od innych książek Beevora wydanych przez wydawnictwo to to, że małe fotografie są umieszczane w tekście pojedynczo, bez przeznaczonych ku temu "wkładek", jak to było do tej pory. Jednak był już wyjątek od tej reguły w postaci np. "Paryż wyzwolony", gdzie również w tekście były umieszczane pojedyncze fotografie, na różnych stronach. Ponadto jak już wspomniałem w recenzji trafiłem na nieco większą liczbę literówek niż zazwyczaj, co jest in minus.

Moim zdaniem opatrzenie obwoluty hasłem "edycja limitowana" jest zwykłym zabiegiem marketingowym, aby wprowadzić potencjalnego nabywcę w konsternację, że nakład może być niski i nie wiadomo czy później będzie kolejne wydanie książki - takie dosłowne: "zaraz nie będzie, nie czekaj, tylko kupuj!".
Ave Caesar... Fame & Glory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”