Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Paul Yank
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:07
Been thanked: 3 times

Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Post autor: Paul Yank »

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Re: Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Post autor: Bormac »

Od czasu wydania pojawiło się (pod nieco zmienionym tytułem) rozbudowane II wydanie. ;)

https://muzeum1939.comarch-esklep.pl/zm ... 3,1079,106
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Post autor: Raleen »

Z tego co rozmawiałem z recenzentem aż tak bardzo nie różni się od pierwszego. Przynajmniej nie na tyle by trzeba zmieniać recenzję ;)

Ale oczywiście to nowsze jest bardziej rozbudowane i pewnie lepsze. Miałem właśnie o nim wspomnieć, ale mnie ubiegłeś 8-)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Re: Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja polecam prace P. Majewskiego pt. "1938". Kryzys Czechosłowacki. Jest 31 grudnia 1937. Sylwester. ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Paul Yank
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:07
Been thanked: 3 times

Re: Nierozegrana kampania. Możliwości obronne Czechosłowacji jesienią 1938 roku (P. Majewski, Trio)

Post autor: Paul Yank »

Polecam także kolejną książkę Piotra M. Majewskiego pt. "Niech sobie nie myślą, że jesteśmy kolaborantami. Protektorat Czech i Moraw 1939 - 1945".
Zawsze podziwiałem Czechów za ich pragmatyczne podejście do polityki i stawianie na pierwszym miejscu obowiązku maksymalnego oszczędzania życia własnych obywateli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”