Bitwy pod Wronowem i Kazimierzem Dolnym 17-18 kwietnia 1831 roku (T. Strzeżek, Napoleon V)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Bitwy pod Wronowem i Kazimierzem Dolnym 17-18 kwietnia 1831 roku (T. Strzeżek, Napoleon V)

Post autor: Raleen »

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 535
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 144 times
Been thanked: 193 times

Re: Bitwy pod Wronowem i Kazimierzem Dolnym 17-18 kwietnia 1831 roku (T. Strzeżek, Napoleon V)

Post autor: jacus1944 »

Ryszard jak tylko zobaczyłem nazwę tematu to pomyślałem, że tematów do zrobienia gier jeszcze kilka znajdziesz :-) Fajnie, że napisałeś tę recenzję, bo właśnie sobie uświadomiłem, że w ostatnim czasie kupiłem Battle Cry of Freedom i Wrzask rebeliantów, a odnośnie naszej wojny nie mam nawet jednej pozycji autora...zdecydowanie zmieni się to w najbliższym czasie...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Bitwy pod Wronowem i Kazimierzem Dolnym 17-18 kwietnia 1831 roku (T. Strzeżek, Napoleon V)

Post autor: Raleen »

Polecam, książka znakomita. Także do analizy różnych sytuacji w grach. Początek bitwy pod Wronowem pokazuje sytuację bardzo podobną jaka zdarza się pod Pomianem w "Ostrołęce"
Dla mnie to jest zawsze mnóstwo inspiracji i można zweryfikować pewne rzeczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Bitwy pod Wronowem i Kazimierzem Dolnym 17-18 kwietnia 1831 roku (T. Strzeżek, Napoleon V)

Post autor: Raleen »

Osobny temat to jak wydało książkę wydawnictwo Napoleon V, do którego miałem tym razem więcej uwag, chociaż podobne symptomy są w innych ich publikacjach i często mam dylemat czy o tym pisać, żeby nie przysłaniało to jakości merytorycznej książek, ale z drugiej strony przemilczanie tego też nie byłoby rzetelne wobec odbiorców i potencjalnych czytelników.

W przypadku książek T. Strzeżka narzekali, że słabo się sprzedają, mimo dobrej jakości merytorycznej, z czym wszyscy się zgadzają. I chyba to jest takie błędne koło, że jak słabo im się sprzedają, to mniej się starają, a im mniej się starają, tym słabiej się sprzedają. Przerwać to jakoś powinien wydawca, tymczasem on wydaje się spoglądać w stronę czytelnika by to ten wykazał inicjatywę i sięgnął do portfela, to może wtedy bardziej się postara przy wydawaniu kolejnych książek o tej tematyce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”