Czołg lekki Vickers 6-ton w WP w latach 1931-1939

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 130 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Czołg lekki Vickers 6-ton w WP w latach 1931-1939

Post autor: Raleen » czwartek, 9 maja 2019, 22:18

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Arkon
Chasseur

Re: Czołg lekki Vickers 6-ton w WP w latach 1931-1939

Post autor: Arkon » piątek, 10 maja 2019, 20:04

Witam

Na wstępnie chciałbym podziękować Raleenowi za pozytywną recenzję mojej książki.
Przy okazji chciałbym odnieść się do kilku uwag.
1) Mapki robione były na podkładach map z WIG. Ta ze str. 134 oparta była na http://maps.mapywig.org/m/WIG_maps/seri ... 289645.jpg
Faktycznie, pewne, nazwijmy to "niedoróbki" spowodowane były niezbędnymi uogólnieniami. Gdybym chciał się trzymać aż tak oryginalnej mapki, ta w książce byłaby zbyt nieczytelna, biorąc pod uwagę brak koloru.
2) Kary konwencjonalne - faktycznie użyłem tutaj języka źródła, Jak słusznie zauważył Autor recenzji, chodzi o kary wynikające z umowy.
3) Wyliczenia osób i sprzętu. Kogoś zainteresowanego tymi kwestiami nie powinno to razić (chyba?). Przyznam jednak szczerze, że może być ciężko to rozdzielić nie powiększając sztucznie objętości monografii.

Pozdrawiam
MK
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 130 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Re: Czołg lekki Vickers 6-ton w WP w latach 1931-1939

Post autor: Raleen » sobota, 11 maja 2019, 08:30

Moje wspomniane wyżej uwagi mają drugorzędny charakter, nie są to w każdym razie jakieś wady książki. Sama książka jest bardzo solidnie napisana i myślę, że to widać. Obecnie coraz częściej na rynku pojawiają się rzeczy słabe albo zupełnie słabe, zwyczajnie niedopracowane, dlatego doceniam Twoją książkę.

Odnośnie tych wyliczeń, zdaję sobie sprawę, że dla osób siedzących w temacie i stale mających do czynienia z tego typu literaturą to jest pewien standard. Pisałem z punktu widzenia przygodnego czytelnika, jak to ująłem. Jeśli zostanie tak jak jest, nie będzie to jakiś problem, a dla większości czytelników przyzwyczajonych do takiego ujęcia, będzie to naturalne. Co najwyżej kiedyś postaram się podpowiedzieć jak by to można ewentualnie inaczej ujmować, ale to już prywatnymi kanałami.

Z chęcią przeczytam kolejne publikacje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”