Klub interesującej książki

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Raleen »

Dla śledzących serię "Historyczne Bitwy" oświadczenie Bellony na temat zmian w planie serii.

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: psborsuk »

Próba powiększenia kończy się informacją "502 bad gateway".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Raleen »

Ja nie mam problemów z wyświetlaniem, chociaż jakiś czas temu rzeczywiście zdarzały się nie tylko w przypadku tego obrazka, ale wszystkich wstawianych na tej zasadzie. Być może z powodu dużego ruchu. Żeby nie było problemów niżej zamieszczam oświadczenie w formie tekstowej.
OŚWIADCZENIE WYDAWNICTWA BELLONA W SPRAWIE ZMIAN W PLANIE SERII "HISTORYCZNE BITWY"
Drodzy Czytelnicy serii "Historyczne Bitwy"!
Z powodów niezależnych od wydawnictwa Bellona musieliśmy przesunąć zapowiadane na listopad 2022 roku wydanie książek "Weje 405-396 p.n.e." Daniela Gazy oraz "Kalkuta - Palasi 1756-1757 Marka Łyczki. Oba tytuły ukażą się najprawdopodobniej w przyszłym roku. W zamian w listopadzie zostanie opublikowane "Mazowsze 1047" Mariusza Sampa, a na styczeń 2023 przygotowujemy dwie publikacje: Krzysztofa Mazowskiego (jako 12. tomik za 2022 rok, premiera 11 stycznia) oraz "Smyrnę 1919-1922" Stanisława Reka (premiera 25 stycznia). Pełny zestaw nowych tytułów za pierwsze półrocze 2023 roku ogłosimy 16 listopada.

Bogusław Kubisz
redaktor prowadzący serię "Historyczne Bitwy"
Plan wydawniczy serii "Historyczne Bitwy" na I półrocze 2023 roku

STYCZEŃ
Krzysztof Mazowski, Orvais 1808
Stanisław Rek, Smyrna 1919-1922

LUTY
Robert F. Barkowski, Pomorze Zachodnie 1185

MARZEC
Henryk Łukasik, Kraków 1914

KWIECIEŃ
Daniel Gazda, Weje 405-396 p.n.e.

MAJ
Marek Plewczyński, Newel 1562

CZERWIEC
Cezary Namirski, Contarf 1014
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: psborsuk »

Dziękuję! :)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Against the Deluge. Kolega Kadrinazi znowu zadziałał.

Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Raleen »

To już chyba jakiś czas temu wyszło?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Udało się, 'Against the Deluge' w końcu trafiło do sprzedaży. Moja trzecia książka w serii @Century of the Soldier 1618-1721 jest od dzisiaj dostępna na stronie wydawcy, do tego z bardzo miłym rabatem (link poniżej). Trochę się za mocno rozpisałem, więc zarówno objętość jak i cena większa niż przy dwóch poprzednich.
No właśnie teraz trafiło do sprzedaży.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Obrazek

Czytam i bardzo polecam. Wprawdzie drażni mnie nazywanie NSDAP partią prawicową, ale ogólnie opis gospodarki i działań władz nazistowskich jest bardzo sugestywny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 grudnia 2022, 14:36 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: RAJ »

Nie kojarzę określania NSDAP jako partii prawicowej, za to opisuje bardzo lewicowe zachowania, od "towarzyszowania" po gospodarkę centralnie sterowaną i nacjonalizacje.
NSDAP pozostawiła koncerny w rękach prywatnych tylko dlatego, że nie miała czasu na reorganizację przemysłu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

RAJ pisze: poniedziałek, 19 grudnia 2022, 08:33 Nie kojarzę określania NSDAP jako partii prawicowej,
Autor co rusz mówi o skrajnej prawicy.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Leliwa »

Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 19 grudnia 2022, 13:14
RAJ pisze: poniedziałek, 19 grudnia 2022, 08:33 Nie kojarzę określania NSDAP jako partii prawicowej,
Autor co rusz mówi o skrajnej prawicy.
Przecież wiadomo, że innej prawicy nie ma tylko skrajna. Tzw. umiarkowana prawica to ci, którzy chcą rewolucji tylko trochę później i z nieco mniejszą ilością zabitych.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Przecież wiadome, że rasizm to tylko prawicowy. Lewica zawsze internacjonalistyczna ;-) oni nie mordują Żydów, tylko cywilizują kułaków.

Swoją droga arcyciekawe rozważania na temat Bauernhofów. Jak Rzesza tworzyła kastę "gospodarzy rejestrowych".
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Książkę Pana Tooze'a przeczytałem. Bardzo warto. Wprawdzie nie wszystko zrozumiałem, ekonomista nie jestem, ale w połączeniu z praca prof. Goetza Aly włos na głowie się jeży. Nie tylko mordy na Żydach, Słowianach i Romach.
Niemcy wydumali plan zagłodzenia milionów ludzi. Nas w GG uratowały dobre zbiory w 1942 roku, bo było się czym "podzielić" z okupantem. Inaczej Polacy w GG marliby z głodu jak muchy.
Nóż w kieszeni się otwiera.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10542
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2085 times
Been thanked: 2817 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

A teraz z innej baryłki:

https://szablotluk.v.1cart.eu/pl/produc ... -1775-1795

Kupiłem takie coś. Jeszcze nie czytałem, ale myślę, że warto.
Brygady Kawalerii Narodowej powstały z przekształcenia jazdy autoramentu narodowego, poza lekka kawalerią, która przekształcono (chyba razem z draganami) w pułki straży przedniej.

W sam raz pod grę o Zieleńcach ;-) Mam już wspaniałą książkę o artylerii koronnej generała Zygmunta Jankego, mam Wimmera piechotę, teraz doszła kawaleria narodowa.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Klub interesującej książki

Post autor: Leliwa »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 27 grudnia 2022, 09:59 A teraz z innej baryłki:

https://szablotluk.v.1cart.eu/pl/produc ... -1775-1795

Kupiłem takie coś. Jeszcze nie czytałem, ale myślę, że warto.
Brygady Kawalerii Narodowej powstały z przekształcenia jazdy autoramentu narodowego, poza lekka kawalerią, która przekształcono (chyba razem z draganami) w pułki straży przedniej.

W sam raz pod grę o Zieleńcach ;-) Mam już wspaniałą książkę o artylerii koronnej generała Zygmunta Jankego, mam Wimmera piechotę, teraz doszła kawaleria narodowa.
Generalnie "tatarska jazda lekka" stworzyła pułki jazdy przedniej. I sprawowali się lepiej niż "kawaleria narodowa".
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”