Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
runnersan
Chef de bataillon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Nazwisko lekarza jednoznacznie wskazuje, że pogrąży się w terrorze :) Sądzę, że z tą monarchistycznym podejściem też dałoby się pokombinować. Historycznie przecież potem wyskakuje Napoleon i jego imperium z hrabiami, książętami i całym tym monarchistycznym majdanem.

Dobra, może powinniśmy skończyć dyskusje, bo ktoś nas o spoilery oskarży :)

Barbarzyńców obejrzałem pierwszy odcinek. Odkryłem, że łacina w codziennym użyciu mnie irytuje.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General
Has thanked: 303 times
Been thanked: 125 times
Kontakt:

Post autor: Torgill »

A ja obejrzałem wszystkie 4 sezony The Man in the High Castle. Genialny, chociaż 4 sezon trochę traci poziom niestety, nieco mniejsze napięcie, a intrygi polityczne nagle nabrały większej infantylności. Zabrakło też pewnego aktora, który nadawał serialowi fajny klimat (nie będę spoilerował). Mimo wszystko polecam i to bardzo. Serial ma niesamowity klimat. Opowiada o fikcyjnym świecie, w którym III Rzesza i Japonia wygrały wojnę. Stany Zjednoczone są podzielone na dwie strefy okupacyjne, pomiędzy którymi znajduje się strefa neutralna. Ukrywa się w niej tytułowy "Człowiek z wysokiego zamku", który rozpowszechnia tajemnicze filmy, pokazujące, że w rzeczywistości to alianci wygrali wojnę. Jaka jest prawda?
Scenografia na najwyższym poziomie, uwielbiam także różne historyczne smaczki, jak "najnowsza kolekcja od Hugo Bossa", "urządzenie Heisenberga", pancernik Yamato na wodach zatoki San Francisco i wiele, wiele innych. Oglądałem co najmniej po 5 odcinków dziennie (w sumie jest 40), więc naprawdę wciągał. No i aktorzy. Ciekawa kreacja Alexy Davalos (dosyć oszczędne granie), natomiast rewelacyjnie wypadają Cary Hiroyuki - Tagawa, Joel de la Fuente, Chelah Horsdal, oraz przede wszystkim Rufus Sewell. Jego postać - John Smith jest najważniejsza w filmie.
Zapadł mi na pewno w pamięć. Warto wspomnieć, że serial bazuje na powieści Philipa K. Dicka, choć wiele rzeczy zmieniono.
Jest dostępny przez platformę Amazon - tanio wychodzi.
Yeti
Lieutenant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times

Post autor: Yeti »

runnersan

"Barbarzyńców obejrzałem pierwszy odcinek. Odkryłem, że łacina w codziennym użyciu mnie irytuje."

A mnie, pal licho łacina, zęby bolały, gdy miast Panie padło Domine.. tak ni w pięć, ni w dziesięć.
runnersan
Chef de bataillon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Post autor: runnersan »

No tak, z jednej strony tłumaczą, a nagle nie tłumaczą... No chyba, że ktoś tam uznał, że to taki stopień wojskowy....

Co do "Człowieka..." to również bardzo mi się podobał film. Żałuję, że nie będzie ciągu dalszego, bo twórcy uroczyście spalili rekwizyty i scenografię. Aczkolwiek zgadzam się, że zakończenie było słabsze...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post autor: elahgabal »

Jak "Barbarzyńcy" zacząłem oglądać "bo Rzymianie", tak skończyłem "bo Thusnelda". Normalnie mój typ blondaska. 8-)

Obrazek

Natomiast w trakcie i po wszystkim nie mogłem opędzić się od myśli, że gdyby Germanie byli tylko trochę bardziej cywilizowani i choć trochę bogatsi to Rzymowi przynajmniej opłacałoby się albo pogonić ich wszystkich w kajdany albo wyciąć w pień.
Europa bez tych dzikusów byłaby lepszym miejscem do życia. :twisted:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
sgr
Adjudant
Has thanked: 39 times
Been thanked: 58 times

Post autor: sgr »

Polecam The Queen's Gambit na Netflixie. Kliknąłem przez ciekawość, dość szybko mnie wciągnęło i połknąłem 4 odcinki w jeden wieczór. Takie połączenie Mad Mena z filmem sportowym, w dodatku rzecz o grze planszowej, więc dla użytkowników tego forum mus. Ładnie nakręcone, dobrze zagrane, przekonywujące postaci, nawet polski aktor się zaplątał w roli nie najgłówniejszej, ale bardzo ważnej dla historii ;).
RAJ
Général de Division
Has thanked: 38 times
Been thanked: 81 times

Post autor: RAJ »

Bardzo mi się ten serial podobał, zwłaszcza, że początkowo wydawało mi się, że jest jakoś oparty na faktach...
Dopiero później się zreflektowałem że to taka odmiana Wonder Women i byłem mocno rozczarowany. Ale i tak obejrzałem do końca.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
wheeski
Adjudant
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post autor: wheeski »

Nawet moja małżonka oglądnęła choć za szachami nie przepada... A książka z 1983r.. Fajna ekranizacja i zamierzam aż przeczytać.
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
sgr
Adjudant

Ciekawią mnie te partie szachowe - podejrzewam, że są wzorowane na rzeczywistych, pewnie w książce jest więcej, z drugiej strony nie wiem jak ta książka ma wyglądać, bo opisy ruchów szachowych dla kogoś nie grającego sa dość abstrakcyjne i wyprute z emocji - climax opowieści jako zdanie: "Pion b2 na b4!" ;). Przy okzaji szachów, po rozpadzie zespołu Abba męska część kwartetu napisał muzykę do ... szachowego musicalu :). Nie wiem kto na to wpadł, nie odważyłem się obejrzec całości, ale przynajmniej jeden utwór, który po tym pozostał jest baaaardzo fajny: https://www.youtube.com/watch?v=rgc_LRjlbTU
RAJ
Général de Division
Has thanked: 38 times
Been thanked: 81 times

Post autor: RAJ »

sgr pisze: wtorek, 3 listopada 2020, 11:11 "Pion b2 na b4!" ;).
Hmmm... nie mówi "Pion b2 na b4!" . O dwa pola poruszyć się mogą tylko piony z pozycji startowej, więc na b4 może pójść tylko pion z b2. Więc mówi się "Pion na b4."

....

Nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Been thanked: 7 times

Post autor: Leo »

Bardzo dziękuję Kolegom za polecenie serialu Gambit Królowej. Rzeczywiście było warto :)
Co mnie najbardziej urzekło:
1. Niezwykła uroda głównej bohaterki, jeszcze do tego podkreślona modą z lat 60-tych :)
2. Wnętrza - szczególnie imponujące były długie ujęcia z hoteli w Las Vegas (modernizm) i Mexico City (art deco). W kontraście - przytłaczające i pasujące do sytuacji sceny podczas moskiewskich rozgrywek. Widać, że scenografowie się wykazali - brawo!
3. Scena z podziałem ekranu w 5 odcinku - swoisty hołd dla kina z lat 60-tych.
4. Świetnie dobrana muzyka.
5. Animacja w napisach po ostatnim odcinku.
6. Ogólnie gra aktorska na bardzo wysokim poziomie.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 30 times

Post autor: Silver »

Serialu nie oglądałem ale analizę finałowej partii szachów właśnie z ciekawością oglądam:
https://www.youtube.com/watch?v=OCdWSMi_0w4
Awatar użytkownika
Jarek
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 4 times
Been thanked: 23 times

Post autor: Jarek »

"Dolina łez" na HBO GO - wojna Jom Kippur. Jestem po pierwszym odcinku, są czołgi, jest strzelane. Dam mu szanse.
sgr
Adjudant

Pisz prosze jak wrażenia po kolejnych odcinkach, bo będę potrzebował czegoś do pracy na czwartek :).
Awatar użytkownika
Jarek
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 4 times
Been thanked: 23 times

Post autor: Jarek »

Obejrzałem drugi odcinek i mój zapał trochę siadł. Sceny batalistyczne tym razem 2/10, zwłaszcza obrona bunkra. Z lekkim zażenowaniem to oglądałem, coś pomiędzy zajęciami na symulatorze Śnieżnik a obroną Tantiw 4 przed szturmowcami. Ok, nie znam na tyle faktów z tej bitwy żeby być aż tak krytycznym, ale wizualnie mnie osłabiło. Oglądam dalej bo temat ciekawy, ta wojna rzadko gości na ekranach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”