Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

A znacie "The Big Bang Theory"? Podejrzewam, że znacie. ;)
Sam zacząłem oglądać (nie mając tego świadomości) tuż po zakończeniu produkcji i tym samym przejechałem pełne 12 serii w jednym narkotycznym ciągu.
Serial ma swoje mankamenty choćby w postaci ciągłego niemal porzucania wątków, ale scenarzystów i pierwszoplanowych aktorów należałoby ozłocić. Poziom dialogów jest tam nieprawdopodobny. Generalnie gdybym musiał zdecydować co jest lepsze: czy "TBBT" czy "Friends" to miałbym spory ból głowy co wybrać. No i faktem bezsprzecznym jest, że finał "Friends" nie umywa się do tego z "TBBT".

https://www.filmweb.pl/serial/Teoria+wi ... 007-402989

Zdecydowanie polecam.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Des" to miniserial, który ogląda się trudno. Nic dziwnego, skoro opowiada o jednym z najsławniejszych brytyjskich seryjnych morderców. Dennis Nilsen zamordował co najmniej 12 chłopców i mężczyzn w latach 1978-1983, ich ciała znieważał i rozczłonkowywał. To serial do głębi mroczny i przerażający, a David Tennant błyszczy w roli potwora w ludzkiej skórze.

http://natemat.pl/320979,serial-des-hbo ... e-przerazi
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

elahgabal pisze: środa, 23 września 2020, 14:15 A znacie "The Big Bang Theory"? Podejrzewam, że znacie. ;)
Sam zacząłem oglądać (nie mając tego świadomości) tuż po zakończeniu produkcji i tym samym przejechałem pełne 12 serii w jednym narkotycznym ciągu.
Serial ma swoje mankamenty choćby w postaci ciągłego niemal porzucania wątków, ale scenarzystów i pierwszoplanowych aktorów należałoby ozłocić. Poziom dialogów jest tam nieprawdopodobny. Generalnie gdybym musiał zdecydować co jest lepsze: czy "TBBT" czy "Friends" to miałbym spory ból głowy co wybrać. No i faktem bezsprzecznym jest, że finał "Friends" nie umywa się do tego z "TBBT".

https://www.filmweb.pl/serial/Teoria+wi ... 007-402989

Zdecydowanie polecam.
Ja sobie w jakimś momencie odpuściłem, bo już mnie nie śmieszył. Pamiętam potem jeszcze jeden odcinek obejrzałem, gdzie wyśmiali (IMHO trochę niesłusznie) The Campaign for North Africa.
teilweise
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 22:40
Lokalizacja: Sulęcin/Oderbruch Gebiet
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: teilweise »

The Big Bang Theory to dla mnie świetny serial. Jak każda pozycja miał lepsze i gorsze momenty. Fizyka + gry RPG czy komiksy W tle zrobiły jak dla mńie świetny klimat. Jak mam chwile czasem wieczorkiem to oglądam, niestety z polskim lektorem i nawet ja mogę wyłapać czasem błędy w tłumaczeniach, a szczególnie w żartach. Z tego co wyczytałem z recenzji, to z tłumaczeniem zawiłości naukowych z dziedziny fizyki, polski tłumacz radzi sobie świetnie.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Tak mi się przypomniało, trochę podobny do BBT, ale w stylu brytyjskim był IT Crowd (na polski Technicy Magicy).
Z nowości kolejny sezon Archera wygląda obiecująco. A ze starych to wciągnąłem się w medyczne seriale: Scrubs i Grey's Anatomy; Dr House to nie jest, ale jest znośnie.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Gambit królowej" - ekranizacja powieści Waltera Tevisa.

Główna bohaterka Beth Harmon w wieku 8 lat trafia do sierocińca, w którym dzieciom podawane są małe zielone pigułki, jedynie po to, aby utrzymać spokój w ośrodku. W nieprzyjemnym otoczeniu, dzięki gburowatemu woźnemu, poznaje grę w szachy, w której dziewczynka pokłada wszelkie nadzieje i się zakochuje. To szachy pozwalają Beth odetchnąć od środków odurzających oraz stają się sposobem na samotne życie.

Po opuszczeniu sierocińca, wspinając się na szczyty krajowych i światowych rankingów szachowych, Beth mierzy się z konsekwencjami poświęcenia, jakiego wymaga jej pasja. Wchodząc coraz głębiej w świat, do tej pory zarezerwowany dla mężczyzn, w czasach, które nie sprzyjały feminizmowi ani kobiecej sile, ani determinacji, doświadcza, do czego może prowadzić mieszanka geniuszu, trudnego dzieciństwa, uzależnienia od alkoholu i leków oraz braku miłości.

Netflix...
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

https://youtu.be/KHjvWgTxbTw

Germanie będą mówić po niemiecku. A i może będzie kaiser...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

teilweise pisze: środa, 23 września 2020, 20:41The Big Bang Theory to dla mnie świetny serial. Jak każda pozycja miał lepsze i gorsze momenty. Fizyka + gry RPG czy komiksy W tle zrobiły jak dla mńie świetny klimat. Jak mam chwile czasem wieczorkiem to oglądam, niestety z polskim lektorem i nawet ja mogę wyłapać czasem błędy w tłumaczeniach, a szczególnie w żartach. Z tego co wyczytałem z recenzji, to z tłumaczeniem zawiłości naukowych z dziedziny fizyki, polski tłumacz radzi sobie świetnie.
The best of the best są chyba pierwsze trzy serie, ale dialogi tam są calutki czas na b. wysokim poziomie i nie przypominam sobie niczego innego w ostatnich latach (wliczając "Californication") przy czym rechotałbym równie często i donośnie. Natomiast jest rzeczą oczywistą, że produkcja ma swoje góry i doliny.
Natomiast jeśli chodzi o tłumaczenie to najchętniej oglądałbym bez niczego, ale fizyka jednak zmusza do napisów. Faktem jest, że niektórych żartów nie idzie przetłumaczyć na chrześcijański a to co da się przetłumaczyć często jest tłumaczone mniej czy bardziej niezręcznie. Jak niekiedy polskie tłumaczenia wydają mi się być zabawniejsze od oryginału tak tutaj jest mnóstwo niedoskonałości.
Co jednak w niczym nie zmienia faktu, że daję na luzie 8,5/10. Gdyby nie wieczne urywanie wątków byłoby 9,5/10.

@runnersan - skoro to Netflix to pytanie brzmi ilu z gaworzących po germańsku "barbarzyńców" będzie Afro. I do tego homo. Ale wygląda ładnie.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

teilweise pisze: środa, 23 września 2020, 20:41
@runnersan - skoro to Netflix to pytanie brzmi ilu z gaworzących po germańsku "barbarzyńców" będzie Afro. I do tego homo. Ale wygląda ładnie.
Jakieś auxilie nubijskie mogłyby być... Nie znalazłem nigdzie dokładnych informacji poza liczbą kohort auxilii na wiki, więc afro mogą zrobić kilku po rzymskiej stronie. Homo to też jakiegoś Tyberiusza tam mogą przyplątać :)

Niemcy mogą nie chcieć u siebie jeszcze dodawać elementu zagranicznego :)
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Z seriali, które ostatnio pojawiły się bądź zacząłem / skończyłem je oglądać.

- Fargo. Sezon 4. Jeszcze nie widziałem... pewnie poczekam aż ukażą się wszystkie odcinki.
- Archer. Sezon 11. Świetny aczkolwiek trochę obawiam się iż to może być ostatni sezon - domykają wątki.
- Star Trek: Lower Deck. Za tydzień finał sezonu. Zaczął się dość niemrawo ale mimo wszystko serial dość udany. Sympatyczne postacie, sporo akcji, trochę bardzo lekkiego humoru.
- South Park. Pierwszy odcinek nowego sezonu był "podwójny". Motywem głównym została oczywiście pandemia. Warto obejrzeć choćby po to aby poznać twarz głównego winowajcy. :D

Choć pojawiło się ostatnimi czasy kilka innych kreskówek to nie miałem zbyt wielkiej ochoty ich obejrzeć. Zwłaszcza po "Rzucie za trzy" (nie polecam). Gdyby ktoś widział coś wartego uwagi - niech pisze. Może np. "Central Park" okazał się dobrym serialem?

Poza tym pochłonąłem "Killjoys" of Sci-Fi. Brakowało mi lekkiego kina "kosmicznej przygody". Produkcja okazała się być całkiem dobra (jak na budżetówkę). Nie oferowała jakiejś solidnej historii, była dość "poprawna politycznie" ale mimo wszystko ktoś potrafił napisać całkiem fajną charakterystykę dla większości postaci. Poza tym przez pierwsze sezony nie wahano się uśmiercać nawet bohaterów, którzy wzbudzali sympatię u widzów.

Poza tym serial został ukończony zatem nikt nie będzie czuł niedosytu z powodu przerwanej w połowie historii.


Za tydzień będzie miała miejsce ciekawa premiera, a póki co obwąchuję "Hell on Wheels". XIX wiek, były konfederata poluje na unionistów, którzy zamordowali jego rodzinę. Pięć sezonów.

Choć tak naprawdę chciałbym dobrego audiobooka... a w tej kategorii panuje straszliwa posucha. Rozpocząłem odsłuchiwanie "Złego" ale niespecjalnie lubię kryminały... :(
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Telamon pisze: piątek, 2 października 2020, 14:47 - Archer. Sezon 11. Świetny aczkolwiek trochę obawiam się iż to może być ostatni sezon - domykają wątki.
Wydaje mi się, że jeszcze przed premierą zapowiadali, że na 11 sezonie serial się skończy.
Telamon pisze: piątek, 2 października 2020, 14:47 - Star Trek: Lower Deck. Za tydzień finał sezonu. Zaczął się dość niemrawo ale mimo wszystko serial dość udany. Sympatyczne postacie, sporo akcji, trochę bardzo lekkiego humoru.
Ogląda się bardzo przyjemnie - a piszę to jako osoba, która nie oglądała żadnego Star Treka (Abramsowych nie liczę). Podejrzewam, że fani ST bawią się jeszcze lepiej.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=QElL7QX ... l=TVPromos

Drugi sezon snowpiercera już w styczniu. :)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Całkiem spoko rosyjskie seriale: Better than us (Lepsi niż my) o robotach i To the lake (Ku jezioru) o epidemii.
Takie sobie francuskie: The Missions o misji na Marsa; o ile jeszcze pierwszy sezon w miarę, to drugi porażka...
Raised by Wolves fajne, ale ten ostatni odcinek :?
Fargo dobre, Archer gorzej, ale też ujdzie. Lower decki odpuściłem sobie po jednym odcinku.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Właśnie skończyłem oglądać "Barbaren" (Barbarzyńców). Serial poświęcony bitwie w lesie Teutoburskim.
Mym zdaniem produkcja okazał się całkiem niezła. Najlepiej wypadają stroje i wygląd (np. fryzury germanów). Aktorzy zagrali przyzwoicie. Ukazano także wszystkie najważniejsze powody powstania.
Fabularnie nie jest już tak ciekawie, a sama bitwa to raczej bardzo luźna interpretacja faktów. Bardzo ją uproszczono, a część wydarzeń pominięto. Szkoda... mogło być o wiele bardziej dramatycznie. Choćby składanie ofiar z rzymskich jeńców dodałoby jakiegoś kolorytu sympatycznym serialowym germanom.

Zabrakło także rzymskiego punktu widzenia na sprawę np. romanizację Germanii. Rzym w tej produkcji nie został wykreowany na "zło absolutne" ale jedynie na podatkowego ciemiężyciela. Mamy trochę pogardy i braku zrozumienia... i to w zasadzie na tyle.

Da się obejrzeć choć nie z wypiekami.
Prawdopodobnie powstanie drugi sezon bo zakończenie częściowo jest otwarte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”