Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 73 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon » czwartek, 8 sierpnia 2019, 16:36

Jestem świeżo po pierwszym sezonie "Prawa Ulicy" (The Wire). Sensowne audiobooki się skończyły.
Serial świetny. Brutalny, szczery, stonowana nagość oraz przemoc.
Awatar użytkownika
cadrach
Lieutenant-Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: cadrach » czwartek, 8 sierpnia 2019, 21:05

The wire to najlepsze co widziałem gdy chodzi o serial kryminalny. Wszystkie sezony świetne. Po obejrzeniu ostatniego wyłączyłem Netflixa i HBO. Nie dałem rady dłużej szukać tam czegoś, co by choćby imitowało jakość The wire. 😀
no school, no work, no problem
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: RAJ » piątek, 9 sierpnia 2019, 07:24

Obejrzałem The Boy - nowy serial o superbohaterach widzianych z innej strony. Polecam.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » piątek, 9 sierpnia 2019, 08:13

IMHO The Wire to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek powstały. :) I trzyma wysoki poziom przez wszystkie sezony.

A przy pierwszym sezonie The Boys bawiłem się świetnie. Bardzo zmieniono fabułę względem komiksowego oryginału, ale na razie oceniam to na plus: po pierwsze oglądam coś świeżego, po drugie komiks jednak jest trochę tasiemcowy (opowiada o rozpracowywaniu kolejnych grup superbohaterów), co w telewizji mogłoby się nie sprawdzić.
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Awatar użytkownika
cadrach
Lieutenant-Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: cadrach » sobota, 17 sierpnia 2019, 08:31

https://www.youtube.com/watch?v=HP7By1cZtzE
Rozmowa Baracka Obamy z Davidem Simonsem, scenarzystą The wire. :-)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 21 sierpnia 2019, 17:58

Już trzy sezony obejrzałem.
Drugi, opowiadający m.in. o wojnach polaczków, rzuca nieco światła na to dlaczego ciągle jesteśmy objęci obowiązkiem wizowym. :P Serial nabrał patyny przez lata. Stał się swoistą kapsułą czasu i pięknie pokazuje styl życia na początku XXI wieku. Świat w którym komórki i komputery są rzadkością, policji nikt nie straszy kamerą w telefonie, a założenie podsłuchu do wyczyn karkołomny. Świat dość ponury, skorumpowany, szary. Takiego realizmu brakowało mi w kolorowym Stranger Things.
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » wtorek, 27 sierpnia 2019, 22:55

A oglądaliście "Wielkie kłamstewka" na HBO? Jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio widziałem.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Leo
Colonel

Post autor: Leo » środa, 28 sierpnia 2019, 20:31

Oglądałem. Żonie się bardziej podobał niż mnie. Większość głównych postaci była mocno irytująca. No i nastawiałem się bardziej na kryminał, a to jednak typowa obyczajówka.
Ale aktorsko film wyśmienity - np. sceny u psychologa pokazały jak dobrą aktorką jest Nicole Kidman.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » piątek, 30 sierpnia 2019, 20:57

Jakimś cudem "Terror" (będący ekranizacją książki o tym samym tytule, która opowiadała o nieudanej wyprawie morskiej...) otrzymał sezon 2. :shock:

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/ter ... 65380.html

Horror utrzymywany tym razem w japońskich klimatach. Obozy dla internowanych Japończyków, którzy przebywali w USA podczas II wojny.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » niedziela, 1 września 2019, 11:48

Widziałem już "Terror: Dzień Hańby". 3 pierwsze odcinki. Odradzam z całego serca.
Z seriali na które natrafiłem (ale ich nie widziałem):

Carnival Row (fantasy noir z Orlando Bloomem... końcówka wieku XIX-tego, ktoś morduje magiczne istoty).
Black Mirror sezon 5 (ma jedynie 3 odcinki toteż może obejrzę na dniach).
Ciemny Kryształ: Czas Buntu (animacja poklatkowa... fabuła raczej nie zaskakuje ale tego typu produkcje ogląda się z przyczyn estetycznych...).
RAJ
Général de Brigade

Post autor: RAJ » niedziela, 1 września 2019, 18:12

Telamon pisze:
niedziela, 1 września 2019, 11:48
Carnival Row (fantasy noir z Orlando Bloomem... końcówka wieku XIX-tego, ktoś morduje magiczne istoty).
O! Dzięki za cynk!
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » piątek, 6 września 2019, 20:59

Proszę. ;)

Ja skończyłem oglądać "Ciemny Kryształ". Dość imponująca produkcja, którą ciężko zakwalifikować. Jako produkcja dla dzieci jest zbyt brutalna, odrażająca i mroczna. Natomiast dorośli mogą się poczuć nieco znużeni płytkością opowiedzianej historii oraz niezbyt rozbudowanymi charakterami. Zważywszy iż sezon I trwa 10 godzin i ma otwarte zakończenie...

Wizualnie - świetnie. Odrobina efektów komputerowych z mnóstwem tradycyjnie animowanych lalek i ręcznie wykonanymi makietami.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » niedziela, 8 września 2019, 09:02

https://www.filmweb.pl/serial/Imi%C4%99 ... 019-806994

Czy ktoś już próbował obejrzeć serialową wersję "Imienia Róży"?
Ogmios
Caporal-Fourrier
Been thanked: 7 times

Post autor: Ogmios » niedziela, 8 września 2019, 20:56

Kurczę, większość moich seriali już macie, ale jednego widzę nie: Nightflyers na podstawie opowiadania GRR Martina (tak, ten od Gry o Tron). SF, wyprawa jednego statku do pierwszego kontaktu, przypomina Expansa troszku, z nutką pierwszego Obcego. 7/10, wycisnęli chyba maksimum z tego opowiadania.
Awatar użytkownika
farmer
Adjudant-Major
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Post autor: farmer » piątek, 13 września 2019, 11:54

Telamon pisze:
czwartek, 25 lipca 2019, 00:36
https://www.youtube.com/watch?v=9LrZiNOvp_c

Expanse, sezon 4. 19 XII.
Orientujecie się, czy będzie to do obejrzenia na Netflixie lub HBO?

Dołączam się do polecenia Wielkich Kłamstewek - może nieco babski, ale bardzo przykuwa uwagę (pierwszy sezon wciągneliśmy w 3 dni) i ogląda się go przyjemnie.

To samo z Chernobylem - klasa. Nic, tylko oglądać.

Bardzo polecam również Mindhunter . Kryminał, którego akcja dzieje się w latach 70tych - pokazuje kulisy powstania i działania wydziału FBI specjalizujacego się w badaniu (profilowaniu) i ściganiu seryjnych morderców. Pierwszy sezon był dobry, niedawno wyszedł drugi - chyba lepszy.

Jakiś czas temu skończyłem 3-ci sezon Detektywa (True Detective). Mojej żonie niezbyt podszedł (początkowa akcja dość leniwa), mi sie jednak bardzo podobało. Bardziej niż dwójka, mniej niż jedynka - klimatem zdecydowanie bardziej przypomina 1-nkę niż 2-jkę. Całość serialu - super!

3ci sezon Stranger Things odwrotnie - małżonce podobał się na równi z poprzednimi, mnie raził infantylnością (sowiecka mega-konstrukcja w centrum USA? No kaman!) i płytkością niektórych watków. Miał swoje momenty i ogólnie oglądało się dobrze, jednak serial sprawia wrażenie kręconego na siłę - skoro jest na niego popyt, to żal na nim nie zarobić.

Ostatnio "do poduszki" oglądam sobie Star Trek Discovery. Ogólnie polecam (ale nie jakoś strasznie mocno - chyba głównie z powodu, irytującej mnie, głównej bohaterki), bo ogląda się to fajnie. Miłe wspomnienia z dawnych czasów, kiedy to przmeierzałem galaktykę wspolnie z kapitanem Picardem. Fabuła pierwszego sezonu nawet trzyma się kupy i kilka razy mnie zaskoczyła, drugi sezon (jak dotąd) podoba mi się bardziej niż pierwszy.

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”