Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
ODPOWIEDZ
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ » niedziela, 25 listopada 2018, 09:08

Zacząłem oglądać francuski miniserial dokumentalny "Czołgi" na Netflixie.
Pierwszy odcinek wydawał mi się ok (pomijając tłumaczenie na polski) ale w drugim był okres o którym mam pojęcie i okazało się, że merytorycznie to totalny chłam. Do tego na tłumacza wzięli kogoś kto nie ma pojęcia o militariach a język też zna niespecjalnie.
Zdecydowanie nie warto.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Sebaar
Sous-lieutenant

Post autor: Sebaar » niedziela, 25 listopada 2018, 22:22

Człowiek z Wysokiego Zamku nabrał rozmachu dopiero w 3 sezonie, fabuła rozwiała się powoli ale jednak warto było dać temu serialowi szanse.

Scena wysadzenia Statuy Wolności przy dźwiękach "Ody do Radości" :twisted: była całkiem zacna.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 71 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: Telamon » niedziela, 25 listopada 2018, 22:34

Dostali trzeci sezon? :o Muszę obejrzeć.

Natomiast ja szykuje się do zapoznania się z "Czystką" (Purge). 10 odcinków. Lubię film, szczególnie jedynka miała cząstkę ambitnego kina moralnego niepokoju. Może serial dorównuje...
Awatar użytkownika
nahar
Chef de bataillon
Has thanked: 2 times

Post autor: nahar » czwartek, 29 listopada 2018, 19:59

RAJ pisze:Zacząłem oglądać francuski miniserial dokumentalny "Czołgi" na Netflixie.
Pierwszy odcinek wydawał mi się ok (pomijając tłumaczenie na polski) ale w drugim był okres o którym mam pojęcie i okazało się, że merytorycznie to totalny chłam. Do tego na tłumacza wzięli kogoś kto nie ma pojęcia o militariach a język też zna niespecjalnie.
Zdecydowanie nie warto.

Primo - unikam PL tłumaczenia filmów. Zwykle (wyjątki to bajki dla dzieci) są to crapy jakich mało.
Tu proponuję napisy ENG.
Ja sobie puściłem to po FR i zobaczymy co bredzą.
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » piątek, 30 listopada 2018, 17:45

Netflix skasował Daredevil`a. Nic tylko kopnąć ich w cztery litery.
Pewnie nie ma co liczyć na Disney żeby pociągnęli temat. Inna sprawa, że może jakiś wielki ekran, ale no do licha...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » piątek, 30 listopada 2018, 20:48

Najlepszą rzeczą, która stała się za sprawą "Daredevila"... było pojawienie się Punishera. Nie dziwie się na wieść o uśpieniu tego serialu. Nawet ostatniego sezonu nie widziałem.

Obejrzałem już "Człowieka z Wysokiego Zamku". Genialny, chwalebny, pełny rozmachu rozwój tej produkcji. Dużo alternatywy opartej na historii np. rewolucja kulturowa w Chinach. Oglądałem z przyjemnością i przymknąłem oko na aż dwa wątki homoseksualne (wystarczyłby jeden porządnie zrobiony ale wzbudzający w widzu emocje). Kilku nowych bohaterów. Paru starych umarło, a inni nabrali nieco głębi przez co nawet kanalie można zrozumieć.

Scenę w której Tagomi robi pożytek ze swych umiejętności machania kijem obejrzałem kilka razy. :D
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » czwartek, 13 grudnia 2018, 22:09

Netflix skasował Daredevil`a. Nic tylko kopnąć ich w cztery litery.
Właśnie skończyłem oglądać sezon trzeci i podtrzymuję swoją opinię. "Daredevil" nawet nie usiłował wypromować głównego bohatera. Odgrywał jedynie poboczną rolę. Ta polegała na użalaniu się nad sobą w pierwszej połowie sezonu, a w drugiej stał się złowrogi i "krwawy"... tylko po to aby zaskoczyć mnie niekonsekwencją w finale. Pozostała dwójka również nie prezentowała nic ciekawego. Reporterka jako dodatek do "Punishera" bywa ciekawa i wnosi powiew "dociekliwej kobiecości" ale w samodzielnej formie raczej nudzi niż interesuje. Fogiego mogłoby nie być.

Pierwsze skrzypce zagrały czarne charaktery. Kreowanie szaleńców, ich złożonych problemów psychicznych wychodziło dobrze już przy Punisherze. Obydwa przypadki zewnętrznie były od siebie różne i przyciągnęły moją uwagę. Odcinek będący czarno-białą retrospekcją z dodatkiem symboliki (podanej w sposób komiksowy) spodobał mi się najbardziej ze wszystkich. Oczywiście obydwie postacie oszczędzono (w końcu to "Daredevil"). Całe szczęście - włożono dużo wysiłku w ich budowę, a ostatecznie były najbardziej interesującymi przeciwnikami Franka Castle'a. Nie wiem czy pojawią się w kolejnym sezonie... seria Max miała kilka ciekawych historii, Jigsaw też potrzebuje miejsca aby zaistnieć... dodatkowo wątek Albańczyków (zapewne powinienem ich utożsamiać z komiksowymi Serbami) został już rozpoczęty.

Pozostaje mi czekać na kolejny występ Jona Bernthala, który w roli mściciela-psychopaty wypadł genialne. Mimika, gesty, sposób poruszania się, ryk nienawiści, obłęd w oczach. Urodził się do tej roli. Pierwszy sezon "Punishera" widziałem dwa razy, a rzadko powracam do obejrzanych już seriali.
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:32

We "własnym" serialu z Punisher`a zrobiono jakąś użalającą się nad sobą na każdym kroku lalę. Sobą był tylko w pierwszym odcinku. Przez jakieś 2-3 minuty.
Pierwsza seria na raz i zapomnieć.

Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » wtorek, 18 grudnia 2018, 12:42

We "własnym" serialu z Punisher`a zrobiono jakąś użalającą się nad sobą na każdym kroku lalę. Sobą był tylko w pierwszym odcinku. Przez jakieś 2-3 minuty.
Nie przesadzaj z tym użalaniem. Nie było tego wiele, zwłaszcza w porównaniu z "Daredevilem". Nie dość, że w jego serialu było mało diabła to połowa scen polegała na płaczu nad własną ślepotą. Dopiero w finale potrafił się otrząsnąć. :P
Punisher w swoim serialu był taki jak w komiksie (seria MAX). Jego chorobie psychicznej (PTSD), wyobcowaniu w świecie "cywilnym" poświęcono jeden bądź dwa numery. To chciano ukazać w serialu - jego wypaczony umysł pożądał eliminowania wrogów (w domyśle kryminalistów) gdyż przynosiło mu to spokój wewnętrzny. Dawało poczucie kontroli i komfortu, wojna była dla niego czymś znajomym. Serialową kulminacją sfery psychicznej tego bohatera był odcinek "Home".
Ja tam czekam na sezon drugi, który zakończy dzieje netflixowego mściciela (być może serial zniknie na lata jeżeli Disney nie zechce go kontynuować). Finałowa konfrontacja Fiska (świetnie wykreowanego), Bullseye'a i Punishera. :)

Jeżeli chodzi o anulowane Marvele padły chyba wszystkie oprócz Punishera i Jessici. Nawet lubiany przeze mnie Luke Cage.
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:23

Telamon pisze:Nie przesadzaj z tym użalaniem. Nie było tego wiele, zwłaszcza w porównaniu z "Daredevilem". Nie dość, że w jego serialu było mało diabła to połowa scen polegała na płaczu nad własną ślepotą. Dopiero w finale potrafił się otrząsnąć. :P
"Co prawda nóż jest stępiony, ale nie ma co się go czepiać bo przecież łyżka jest półokrągła". Co to za porównanie?
Na tym polega fundamentalna różnica między tymi postaciami (wyjaśniona najbardziej łopatologicznie jak się tylko da w "New York`s Finest"): Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza, a Murdock`owi włosy stają dęba na samą myśl, że ktoś może zginąć.
W efekcie "użalanie się" jest istotą Daredevil`a i całkowitym wypaczaniem Castle`a. W tym pierwszym serialu jest jego istotą w tym drugim to jakaś parodia.
Telamon pisze:Jeżeli chodzi o anulowane Marvele padły chyba wszystkie oprócz Punishera i Jessici. Nawet lubiany przeze mnie Luke Cage.
Punisher i Jessica też padną jak tylko zostaną wyemitowane serie (odpowiednio) druga i trzecia. Disney przejmuje wszystko i najprawdopodobniej możemy zapomnieć o serialach +16.

Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » wtorek, 18 grudnia 2018, 19:49

Na tym polega fundamentalna różnica między tymi postaciami (wyjaśniona najbardziej łopatologicznie jak się tylko da w "New York`s Finest"): Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza, a Murdock`owi włosy stają dęba na samą myśl, że ktoś może zginąć.
W trzecim sezonie przed dwa pierwsze odcinki diaboł płakał nad utratą swej "daredevilowości". Tak bardzo, że nawet siostra nie była w stanie tego wytrzymać. Potem marzył o zabiciu Fiska ale to inna historia... :P
Natomiast "żal" Franka wytłumaczono w kilku odcinkach Punishera Max (który to komiks Netflix ekranizował). Nie "płakał" (a raczej wpadał w szał) z powodu zabijania lecz utraty swej rodziny. Co noc przeżywał ten sam koszmar z mordowaną żoną. Jego choroba psychiczna się pogłębia do momentu w którym Frank stara się stawić jej czoła (ostatni odcinek z Punisherem próbującym rozmawiać o swym PTSD z innymi weteranami).

O chorobie Punishera też co nieco w internecie można znaleźć. ;)

Poza tym Frank brnie jak czołg i rozwala wszystko złe co się rusza. Niektórzy nawet próbują jego mordercze skłonności pohamować. :P

Przyznaję, że innych komiksów niż Max nie czytałem. Lubię Franka bez obcisłego kostiumu i paranienormalnych przeciwników. :P
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » niedziela, 6 stycznia 2019, 22:23

[Początkowo głównie z uwagi na Lucy] Zabrałem się za "Elementary". Bardzo fajna współczesna wersja Sherlock`a. Jak dla mnie o niebo lepsza od tego co namodzili z Cumberbatch`em.
Miller świetnie odnalazł się w roli i po przemieleniu pięciu serii czekam aż Netflix łaskawie doda szóstą.

Ale skoro o Sherlock`u mowa - obejrzałem również japoński eksperyment na ten temat pt. "Miss Sherlock". Bardziej śmieszne niż interesujące, ale co tam. 8-)

RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: RAJ » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 08:11

Pojawił się nowy serial "Rekrut" na AXN. O czterdziestolatku, który postanowił zostać policjantem, pierwsze dwa odcinki są fajne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » sobota, 19 stycznia 2019, 16:00

Ktoś z was zaczął może oglądać trzeci sezon "True Detective"? Ja tak. Po pierwszym odcinku jestem nastawiony pozytywnie, może być tak dobrze jak w sezonie 1. :)
Awatar użytkownika
elahgabal
Général en Chef

Post autor: elahgabal » sobota, 2 lutego 2019, 01:03

https://www.filmweb.pl/serial/Synowie+A ... 008-479538

Siedem serii toteż bywa nierówno, ale z tym serialem jest jak z chodzeniem po bagnach. Nawet jeśli tu i ówdzie bywa płytko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”