Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Ambasador nie jest przerysowany, tylko pewnie z Teksasu. 8-)
A reszta najwyżej podkoloryzowana. :lol:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
zk1944
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2015, 16:48
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: zk1944 »

Breaking Bad nie będzie Ci się dłużyć, bardzo dobry serial.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Breaking Bad nie będzie Ci się dłużyć, bardzo dobry serial.
Usnąłem w połowie finału czwartego sezonu i musiałem przewijać do tyłu aby zobaczyć "dwie twarze". :P Mam wrażenie, że część scen paplania o niczym, "obiadowych", długich ujęć można było spokojnie wyciąć choć przewidywalnej fabuły to nie uratuje.

Przy "Fargo" bawiłem się o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

Ale Fargo i Breaking Bad to zupełnie dwa inne klimaty. Oba dobre w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Owszem, dlatego "Fargo" bardziej do mnie trafiło niż BB.

https://lh3.googleusercontent.com/-NuBQ ... 5bf1e6.jpg

Dzisiaj obejrzałem ostatni odcinek "The Brink". Oczywiście finał przewidywalny z kilkoma ciekawymi tekstami lub sytuacjami jak ewakuacja prezydenta. Spodziewałem się zamkniętej historii, ale o dziwo pod koniec mamy furtkę dla sytuacji rodem z "Sumy wszystkich strachów" więc jeżeli oglądalność była dobra będzie kolejny sezon. :)

PS. W jednej ze scen można zaobserwować "Janusza" w Maluchu mknącego drogami Pakistanu. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

Mimo wszystko to Abdul - nie te rysy i karnacja.
Ale maluch fajny :)
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Pomijając seksoholizm sekretarza stanu to jakoś mnie ta postać mnie nie kupiła, pomimo iż niektóre jego teksty były całkiem trafne*, odniosłem wrażenie to jedna z dwóch racjonalnych osób w Białym Domu. Ale za to scenki z pilotami były najlepszą częścią tego serialu. Przy okazji poczucie humoru izraelskiego premiera rządzi.


* "You need to recall Operation Infinite Shitstorm" czy zrównanie z ziemią ambicji Francji.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Darth Stalin »

Ciekawostka:
Rosja w porozumieniu z UE :D
Ale w sumie to założenie absurdalne - po co Rosjanie mieliby przy pomocy okupacji zmuszać Norwegię do ponownego wydobycia ropy i gazu? :o :shock: :lol: Zrozumiałaby była w takim przypadku raczej okupacja przez "siły zbrojne UE", żeby norweska ropa i gaz trafiały na rynek UE, ale z punktu widzenia Rosji wypadnięcie Norwegii jako producenta byłoby jak najbardziej pożądane :ugeek:
Już prędzej okupowaliby Norwegię żeby zakończyć wydobycie norweskich węglowodorów tudzież rozwiązać problem Arktyki :ugeek:
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Jan1980 »

„Szkoda, że w 70. rocznicę zwycięstwa w II wojnie światowej twórcy serialu zdecydowali się zastraszyć norweskich widzów nieistniejącym zagrożeniem ze wschodu” – powiedział rzecznik rosyjskiej ambasady, Andriej Kulikow.

Zdaniem rosyjskich mediów, w zwiastunie serialu zebrano „wszystkie fobie i stereotypy”, które od miesięcy powtarzane są w europejskich mediach Europy, szczególnie w krajach bałtyckich i w Skandynawii.
:lol:
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Strategos »

Telamon pisze: Tak, tam dosłownie wszystko jest mocno przerysowane. Pakistan, armia i politycy (ambasador-dewota).
Taki serial jacy są obecni Amerykanie wychowywani między innymi przy pomocy kultury masowej od pokoleń . Przerysowanie jest chyba niezbędne ,żeby w ogóle zrozumieli o co chodzi zanim się znudzą . :P Biorę od początku na to poprawkę , interesuje mnie na ile potrafią się współcześnie śmiać z samych siebie i na to pytanie odpowiada ten serial .
PS Na szczęście Amerykanom wciąż zdarza się produkować seriale ,niekoniecznie komediowe, powyżej średniej .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Kto już widział "Anno Domini"?
Bardzo dobry serial. Są pewne zgrzyty ale aktorstwo jest świetne (na pewno lepsze niż w ostatnim sezonie TD). Dobrze oddano klimat i realia ówczesnej Judei... czuć presję jaką wywiera Cesarz na Piłata i Kajfasza, widać te nerwowe tiki na ich twarzach, w gestach czy zachowaniu. :)
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Telamon pisze:Kto już widział "Anno Domini"?
Bardzo dobry serial. Są pewne zgrzyty ale aktorstwo jest świetne (na pewno lepsze niż w ostatnim sezonie TD). Dobrze oddano klimat i realia ówczesnej Judei... czuć presję jaką wywiera Cesarz na Piłata i Kajfasza, widać te nerwowe tiki na ich twarzach, w gestach czy zachowaniu. :)

Ostatnio natrafiłem na zapowiedz filmu w podobnej tematyce:
https://www.youtube.com/watch?v=0s9g7s8hH9Y
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Ostatnio natrafiłem na zapowiedz filmu w podobnej tematyce:
https://www.youtube.com/watch?v=0s9g7s8hH9Y
Bardzo dobrze to wygląda, kolejna ciekawa perspektywa. Ciut kuleje wyposażenie legionistów (ale to norma) jednak ta obsada i zdjęcia... :)

Natomiast Anno Domini dostało drugi sezon.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

W zeszły weekend wyemitowano pierwszy odcinek serialu Ash vs Evil Dead, stanowiącego kontynuację Martwego Zła 2 (na razie wygląda na to, że pominięto Armię Ciemności). Serial reżyseruje oczywiście Sam Raimi, a występują w nim między innymi Bruce Campbell (jakżeby inaczej!) i Lucy Lawless (Xena!).

Moje wrażenia po pierwszym odcinku są bardzo pozytywne: jest to już bardziej komedia niż horror (chyba w większym stopniu, niż Armia Ciemności), bardzo mocno nawiązująca do filmów, nie tylko fabułą i aktorem, ale też np. konkretnymi scenami czy efektami specjalnymi. Te ostatnie są w dużej mierze tradycyjne, choć pojawiają się komputerowe, które niestety wyglądają dość słabo (zastanawiam się, czy to nie celowe, dla podkreślenia niskobudżetowych korzeni... albo faktycznie budżet jest mały ;) ).

Moim zdaniem póki co pozycja obowiązkowa dla fanów trylogii Martwego Zła. Powód powrotu demonów na ziemię jest powalający. :D

I na koniec jeszcze trailer: https://www.youtube.com/watch?v=unnLg1TPCYM
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”