Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

No tak, to w takiej kolejności jak od góry. Choć tam też i trochę śmierci i bicia... Jak to okupacja.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

A oglądaliście "Wielka" na HBO (produkcja Hulu)?
https://www.imdb.com/title/tt2235759/
Przednia satyra (nie bardzo historyczna - to jest zdaje się na podstawie sztuki teatralnej albo czegoś w tym stylu).
Hoult w roli Piotra III wymiata.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

"Król" dla dziewięciolatki? - ja bym się nie odważył.

Polecam "Lato leśnych ludzi" - stary film, bo z lat 80-tych, ale bardzo ładnie sfilmowany i świetnie zagrany. Jest w nim tez wątek historyczny (partyzantka z II wojny).
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

Tak, tez sie na „Lecie lesnych ludzi” wychowwywalem :)
Z czasem przeczytalem tez ksiazke, piekna historia, choc jezyk juz nieaktualny i odbior nielatwy.
Z serialem jak w przypadku ksiazki, forma troche sie przeterminowala? Choc sam przekaz 100 proc. aktualny!
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

El Caudillo pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 14:27 Tak, tez sie na „Lecie lesnych ludzi” wychowwywalem :)
Z czasem przeczytalem tez ksiazke, piekna historia, choc jezyk juz nieaktualny i odbior nielatwy.
Z serialem jak w przypadku ksiazki, forma troche sie przeterminowala? Choc sam przekaz 100 proc. aktualny!
Książka jest już obecnie straszną ramotą - czytać tego nie polecam, ale serial jak na mój gust nadal trzyma poziom.
Przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł - "Janka" - fajny serial familijny, którego akcja dzieje się w 20-leciu międzywojennym.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

Leo pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 17:48 Książka jest już obecnie straszną ramotą
Dla kogoś, kto ma wiecej czasu na rozszyfrowanie języka odchodzacego w zapomnienie - lektura może być pasjonujaca! Wychowały się na niej pokolenia. Zwłaszcza po lekturze wspomnień Jadwigi Skirmuntówny "Pani na Hruszowej". Bo Jak się okazuje, "Lato leśnych ludzi" jest powieścia w dużej części autobiograficzna, a Skirmunttówna była chyba kimś więcej dla Rodziewiczówny, niż tylko koleżanka...
A sam serial - dla niektórych kultowy :) kręcony w Puszczy Augustowskiej, nad jeziorem Wigry i Studzienicznym na Suwalszczyźnie. Sama chata lesnych ludzi, a więc leśniczówka Czarny Bród "wystapiła" także w ostatnim odcinku 07 zgłoś się..., "Zamknac za soba drzwi". Przyjrzyjcie się przy okazji. :) Dziś już niestety nie istnieje, sprawdzałem któregoś lata.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

Z ciekawosci poszukalem. Tutaj dostepny caly serial po cyfrowym oswiezaniu.
https://vod.tvp.pl/website/lato-lesnych-ludzi,42968727
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

El Caudillo pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 18:43
Leo pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 17:48 Książka jest już obecnie straszną ramotą
Dla kogoś, kto ma wiecej czasu na rozszyfrowanie języka odchodzacego w zapomnienie - lektura może być pasjonujaca! Wychowały się na niej pokolenia. Zwłaszcza po lekturze wspomnień Jadwigi Skirmuntówny "Pani na Hruszowej". Bo Jak się okazuje, "Lato leśnych ludzi" jest powieścia w dużej części autobiograficzna, a Skirmunttówna była chyba kimś więcej dla Rodziewiczówny, niż tylko koleżanka...
A sam serial - dla niektórych kultowy :) kręcony w Puszczy Augustowskiej, nad jeziorem Wigry i Studzienicznym na Suwalszczyźnie. Sama chata lesnych ludzi, a więc leśniczówka Czarny Bród "wystapiła" także w ostatnim odcinku 07 zgłoś się..., "Zamknac za soba drzwi". Przyjrzyjcie się przy okazji. :) Dziś już niestety nie istnieje, sprawdzałem któregoś lata.
Lubię ramoty. Mają często piękniejszy język od "nieramot" współczesnych. Serial oglądałem i wartościowa próba oddania oryginału zwłaszcza że twórcy musieli zmierzyć się z ograniczeniami cenzorskimi związanymi z czasem i miejscem akcji oryginału. Stąd duże zmiany w świecie przedstawionym. Przesłanie wychowawcze w obecnych czasach przyzwyczajonych do robienia z każdej wygody czy głupoty "prawa człowieka" nieocenione.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Kajko i Kokosz" za miesiąc na Netfliksie. W sieci pojawił się teaser animowanego serialu

http://antyweb.pl/netflix-kajko-i-kokos ... -premiery/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Czekam!!! Teraz spędzam czas przy "Rozczarowanych". :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Zdołałem dzisiaj obejrzeć pierwszy odcinek drugiego sezonu "Snowpiercera". Całkiem nieźle wyszedł, a tempo akcji utrzymano. Do tego Bean (Wilford) dostał dość sporo czasu ekranowego i próbuje oczarować widza swą grą aktorską.
Póki co otrzymaliśmy jedynie sporo akcji, troszeczkę nowych elementów świata przedstawionego i jakiś tam zarysik intrygi. Czekam na kolejny odcinek aby dowiedzieć się jak rozwinie się historia.

Za tydzień kończy się piąty sezon (niezły) "Expanse", a poszukującym innych ciekawych produkcji polecam "American Gods". Niestety nie widzę nic więcej na horyzoncie... może poza "Kajko i Kokoszem". :)
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

Nie wiem czy lubicie takie klimaty, ale jakiś czas temu oglądałem z zona francuska produkcję, która bardzo przypadla nam do gustu.

"Zone blanche" (po polsku "Czarny punkt").

Niewielkie miasteczko na zadupiu Francji, otoczone pięknym, gęstym lasem. Miasteczko jest raczej zapuszczone i ma wysoki poziom przestepczosci - jednak nie jest to jakaś mordownia. Ot, zapomniana prowincja...
Porzadku pilnuje czworka zandarmow, do których dołącza prokurator na zeslaniu... Ekipa ta boryka się z coraz to nowymi sprawami, jednocześnie badając układ mafijny rządzący miasteczkiem a także raz po raz styka się z wielkim, potężnym i tajemniczym lasem, do ktorego wiedzie wiele tropów...
Bardzo fajny klimat kryminalu, tajemnicy... piękne zdjęcia, dobra gra i scenariusz - zasadniczo pozbawiony hollywodzkich banłow.
Podobnie brzmiacych fabul Jest na peczki, jednak ta Jest naprawdę dobra, warta obejrzenia.

Polecam.

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Pewnie wszyscy znają, ale fajnie się oglądało "Dolina Krzemowa" na HBO.

https://www.imdb.com/title/tt2575988/
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Telamon pisze: piątek, 29 stycznia 2021, 00:59 a poszukującym innych ciekawych produkcji polecam "American Gods"
Tfu tfu tfu, odradzam, scenariusz pisał jakiś zboczuch, a sama fabuła nader cienka, nie dotrwałem do końca pierwszego sezonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Hiena »

Właśnie skończyłem serial dokumentalny Netflixa „Age of Samurai. Battle for the Japan”. Sezon 1 zaczyna się na Odu Nobunaga a kończy na Tokugawa Ieasu. Przyjemnie się go oglądałem chociaż miałem wrażenie że nadużywano zwrotów „masakra” oraz „największa w historii Japonii”. Swoją drogą, czy ktoś zna jakieś seriale z ery samuraiów? Chodzi mi o takie bardziej historyczne niż fantasy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”