Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Telamon pisze: niedziela, 1 września 2019, 11:48 Carnival Row (fantasy noir z Orlando Bloomem... końcówka wieku XIX-tego, ktoś morduje magiczne istoty).
O! Dzięki za cynk!
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Proszę. ;)

Ja skończyłem oglądać "Ciemny Kryształ". Dość imponująca produkcja, którą ciężko zakwalifikować. Jako produkcja dla dzieci jest zbyt brutalna, odrażająca i mroczna. Natomiast dorośli mogą się poczuć nieco znużeni płytkością opowiedzianej historii oraz niezbyt rozbudowanymi charakterami. Zważywszy iż sezon I trwa 10 godzin i ma otwarte zakończenie...

Wizualnie - świetnie. Odrobina efektów komputerowych z mnóstwem tradycyjnie animowanych lalek i ręcznie wykonanymi makietami.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.filmweb.pl/serial/Imi%C4%99 ... 019-806994

Czy ktoś już próbował obejrzeć serialową wersję "Imienia Róży"?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Kurczę, większość moich seriali już macie, ale jednego widzę nie: Nightflyers na podstawie opowiadania GRR Martina (tak, ten od Gry o Tron). SF, wyprawa jednego statku do pierwszego kontaktu, przypomina Expansa troszku, z nutką pierwszego Obcego. 7/10, wycisnęli chyba maksimum z tego opowiadania.
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

Telamon pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 00:36 https://www.youtube.com/watch?v=9LrZiNOvp_c

Expanse, sezon 4. 19 XII.
Orientujecie się, czy będzie to do obejrzenia na Netflixie lub HBO?

Dołączam się do polecenia Wielkich Kłamstewek - może nieco babski, ale bardzo przykuwa uwagę (pierwszy sezon wciągneliśmy w 3 dni) i ogląda się go przyjemnie.

To samo z Chernobylem - klasa. Nic, tylko oglądać.

Bardzo polecam również Mindhunter . Kryminał, którego akcja dzieje się w latach 70tych - pokazuje kulisy powstania i działania wydziału FBI specjalizujacego się w badaniu (profilowaniu) i ściganiu seryjnych morderców. Pierwszy sezon był dobry, niedawno wyszedł drugi - chyba lepszy.

Jakiś czas temu skończyłem 3-ci sezon Detektywa (True Detective). Mojej żonie niezbyt podszedł (początkowa akcja dość leniwa), mi sie jednak bardzo podobało. Bardziej niż dwójka, mniej niż jedynka - klimatem zdecydowanie bardziej przypomina 1-nkę niż 2-jkę. Całość serialu - super!

3ci sezon Stranger Things odwrotnie - małżonce podobał się na równi z poprzednimi, mnie raził infantylnością (sowiecka mega-konstrukcja w centrum USA? No kaman!) i płytkością niektórych watków. Miał swoje momenty i ogólnie oglądało się dobrze, jednak serial sprawia wrażenie kręconego na siłę - skoro jest na niego popyt, to żal na nim nie zarobić.

Ostatnio "do poduszki" oglądam sobie Star Trek Discovery. Ogólnie polecam (ale nie jakoś strasznie mocno - chyba głównie z powodu, irytującej mnie, głównej bohaterki), bo ogląda się to fajnie. Miłe wspomnienia z dawnych czasów, kiedy to przmeierzałem galaktykę wspolnie z kapitanem Picardem. Fabuła pierwszego sezonu nawet trzyma się kupy i kilka razy mnie zaskoczyła, drugi sezon (jak dotąd) podoba mi się bardziej niż pierwszy.

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

To Amazon Prime będzie.
Orientujecie się, czy będzie to do obejrzenia na Netflixie lub HBO?
Carnival Row już obejrzałem... nie jest to serial zbyt warty uwagi. Za dużo zaspokajania współczesnych lewicowych widzów i ich oczekiwań co odbiło się na fabule i większości wątków. Produkcja cierpi na ich nadmiar, a przy tym nie może się zdecydować czym chce być. Nie jest to horror, serial kryminalny, wojenny lecz niezbyt udana mieszanka różnych gatunków.
Przykre. Tego typu produkcji nie ma zbyt wiele (chyba nawet w ogóle nikt nie zrobił podobnego filmu / serialu).
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

farmer pisze: piątek, 13 września 2019, 11:54 Ostatnio "do poduszki" oglądam sobie Star Trek Discovery. Ogólnie polecam (ale nie jakoś strasznie mocno - chyba głównie z powodu, irytującej mnie, głównej bohaterki), bo ogląda się to fajnie.
Nie tylko ciebie ;) Też niektóre pomysły, jak napęd "grzybkowy" :? Ale ogólnie niezły serial.
Też fajny był poprzedni serialowy Star Trek, Enterprise z 2001, chociaż zakończenie miał IMHO jak obecnie GoT.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Po "Carnival Row" zwróciłem uwagę na serial "Penny Dreadful". Niegdyś go zignorowałem ze względu na niezbyt pochlebne opinie dla sezonu 1 ale obecnie projekt został zakończony. Niezbyt długa produkcja, która liczy raptem 28 odcinków.

Obejrzałem dopiero 1 sezon. Nie należy on do jakiś wybitnych, nie zachwycił mnie opowiedzianą historią. Czasami jest on lekko "kiczowaty" ale ma jeden duży plus. Aktorstwo. W jedną z głównych postaci wcielił się (dość już stary wiekiem ale dzięki temu bardzo doświadczony) aktor Timothy Dalton, któremu akompaniuje Eva Green. Dawno przy żadnym serialu się nie wzruszyłem jak w pewnej ze scen w ich wykonaniu, której niestety tutaj przytoczyć nie mogę (duży spoiler). Dialogi są często monologami pełnymi poezji, która z odpowiednią oprawą również wywołuje pozytywne emocje.
Taki produkt dla ludzi, którzy mają czas i chcą się oderwać od HBO/Netflixowych produkcji.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Dwa pierwsze sezony Penny Dreadful mi się podobały, ale ja bardzo lubię wiktoriański horror, więc mogę ignorować pewnie niedociągnięcia. ;) Przy czym drugi bardziej przypadł mi do gustu. Szkoda tylko, że twórcy postanowili opowiadać równolegle kilka historii. Mogliby skupić się na trio Vanessy, Malcolma i Ethana, ewentualnie opowiadać jeszcze o Kalibanie, za to wątek Doriana i Lily cały czas wydawał się niedorobiony.
Niestety trzeci sezon jest słabiutki - widać, że twórcy planowali kolejne, a gdy podjęto decyzję o zakończeniu na trzecim, postanowili na siłę pozamykać wszystkie wątki. Chyba lepiej byłoby, gdyby serial pozostał niedokończony...

O, ale na Wiki piszą, że ma być spin-off z akcją osadzoną w 1938 w Kalifornii. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

Penny Dreadfull - w sumie wspominam go bardzo miło. Mi z kolei najbardziej podszedł sezon pierwszy, kiedy to odkrywaliśmy tyle tajemnic, poznawaliśmy bohaterów.
Drugi był w porządku, jednak nie miał już tej magii.
Trzeci miał dość fajny pomysł, jednak wykonanie (szczegóły fabuły) bardzo mnie zawiodły...

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Sarmor pisze: poniedziałek, 16 września 2019, 08:59
O, ale na Wiki piszą, że ma być spin-off z akcją osadzoną w 1938 w Kalifornii. :)
Nawet jedna z postaci się pojawi. Ktoś tu będzie grał w filmach grozy. :D
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

farmer pisze: piątek, 13 września 2019, 11:54 Ostatnio "do poduszki" oglądam sobie Star Trek Discovery. Ogólnie polecam (ale nie jakoś strasznie mocno - chyba głównie z powodu, irytującej mnie, głównej bohaterki), bo ogląda się to fajnie. Miłe wspomnienia z dawnych czasów, kiedy to przmeierzałem galaktykę wspolnie z kapitanem Picardem. Fabuła pierwszego sezonu nawet trzyma się kupy i kilka razy mnie zaskoczyła, drugi sezon (jak dotąd) podoba mi się bardziej niż pierwszy.
Wczoraj zakończyłem drugi (i raczej ostatni) sezon...
Fabularnie nawet nieźle się to spina (w sumie bardziej, niż sezon 1-szy), jednak poziom patosu i płaczliwości (zwłaszcza w ostatnich odcinkach) odebrał mi całą radość oglądania. Już dawno tak mnie szlag nie trafiał przy TV :P.

Kwintesencją tego wszytskiego była scena, wyglądająca mniej więcej tak:
Trwa krwawa bitwa, w której ważą się losy świata.
W każdej sekundzie giną kolejni Twoi towarzysze, a ryzyko przegranej (i zniszczenia świata) wydatnie się zwiększają.
Bohterka ma już przygotowane wszystko by wcisnąć guzik pod tytułem "ratunek".
Jest wychowana jako Wolkanka, więc (teoretycznie) kieruje się logiką, nie zaś uczuciami.
Więc co robi w tej sytuacji?
To przecież oczywiste, że nie wciska guzika kiedy tylko jest to możliwe...
Zamiast tego:
- płacze,
- ucina sobie pogawędkę,
- myśli, jakby tu pomóc 1 osobie, która ma niezbyt poważne - zważywszy na ogół sytuacji - problemy (a i tak zginie w przypadku "końca świata"),
- rozczula się nad sobą (of kors, nadal płacze),
- wali patetyczną i dość bezsensowną mowę,
- nadal płacze...


Wyłączyłem z ulgą :).
Chciałem dać serialowi 4 gwiazdki (na 5), ale za męczarnię jaką przeszedłem w ostatnich godzinach, nie mogę dać więcej niż 3.

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Przemęczyłem 3 sezon "Penny Dreadful" i chwilowo chyba wyleczyłem się z seriali fantasy. W sumie... skończyły mi się pomysły i nie wiem kiedy sięgnę po kolejny. Czekam już tylko na drugi sezon "Brytanii", którego ciągle nie ma.
Trzecia część "Penny Dreadful" cierpiała na zbyt dużą ilość wątków i postaci, których scenarzyści nie potrafili dobrze oprowadzić. Po zapoznaniu się z całością nie wiem jaki sens było umieszczać w nim postać Greya czy Jekylla (bez Hyde'a), a o Lily nawet nie wspomnę. Feminazism w czystej postaci. Wiele elementów pojawiło się chyba wyłącznie po to aby przypodobać się "lewackiej" części widowni'. DUUUUUUŻO homoseksualizmu, DUUUUUUŻO "Herodbab". Mało grozy. Plus za Kalibana, którego ładnie wpleciono do wątku głównego. Finał... nużył. Kolejny plus za chrześcijaństwo, które przedstawiono jako coś pozytywnego. Rzadkość w dzisiejszych czasach.

Po tym wszystkim postanowiłem sięgnąć po wcześniej wspomniane "Imię Róży". Mogę śmiało polecić. Fajna obsada (Cosmo z "Gry o Tron", Emerson z "Losta", nasz Piotr Adamczyk w drugoplanowej roli), przyjemna muzyka oraz zdjęcia. Klimat nie jest tak ciężki jak w filmie z 1986 ale nadal czuć zapach epoki. Przy czym sam serial stara się trzymać książki zamiast wprowadzać swoje rozwiązania odnośnie niektórych postaci. 8 odcinków po ok. 50 minut zatem można przez tydzień się z tą produkcją zapoznać.

Na kolejne seriale w ogóle nie mam pomysłów... :P Próbowałem jeszcze raz z "Terrorem" ale po szybkim przejrzeniu epizodu 4 oraz przeczytaniu skryptów odcinków 5-6 straciłem ochotę. Nie lubię taniej makabry i szokowania zgnilizną w filmach grozy.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

@Telamon - jak nie masz pomysłów to spróbuj "Obsesja Eve". HBO.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

W zeszłym roku oglądałem z dzieciakami głupkowaty serial animowany: "Młodzi Tytani: Akcja" - jak to określaliśmy z synem: "Wariatów".

Widząc, ze istnieje "normalny" serial o tych samych bohaterach, z ciekawości włączyłem go sobie jako tło do wieczornej planszówki - ot, żeby cos tam grało a ja mógłbym zobaczyć, jak przenieśli na ekran bohaterów z kreskówki (komiksu nie znam, stad mogę odnieść się tylko do kreskówki :) ).

No i musze powiedzieć, ze serial zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, stając się obecnie moim serialem "do poduszki" |(na razie jestem po 7-miu odcinkach).

Tytani
Bohaterowie zrobieni fajnie - zarówno ich charaktery jak i wygląd (choć Gwiazdka w pierwszej chwili szokuje :P), akcja rozkręca się ciekawie i sensownie (of kors, jak na komiksowy setting), nastrój raczej z tych mrocznych, wizualnie nie ma się czego czepiać.
Na ta chwile mogę polecić jako bardzo przyjemne kino rozrywkowe.

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”