Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Solar Opposities takie sobie, nada sie w przerwie między nowymi R&M.
Snowpiercer zapowiada się ciekawie, fabuła trochę mi przypomina taką starą grę Transarcticę (i nowy serial rysunkowy Infinity Train).
Co ciekawe był też pojedyńczy film fabularny w 2013.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Hiena »

Też miałem skojarzenie z Transarcticą :) może właśnie pójdą w takie śnieżne postapo.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Jestem już po drugim odcinku "Snowpiercera". Póki co jestem zadowolony choć z tego co widzę np. na Filmwebie... niektórym umyka sedno historii. Traktują pociąg bardzo dosłownie. Trochę mnie to smuci. W każdym razie zakończono już prace nad drugim sezonem więc przynajmniej dostanę 20 odcinków tegoż show.

Teraz wrzucę coś bardzo egzotycznego. Właśnie odkryłem, nie widziałem żadnego odcinka:

https://www.youtube.com/watch?v=NhkxVN4uQX4

Nowozelandzki serial "The Dead Lands", którego bohaterami są Maorysi.

Ps. Próbowałem dzisiaj obejrzeć "Granta"... Niestety to tylko fabularyzowany dokument. Warstwa filmowa wygląda nieźle. Chwilowo zniechęciła mnie ta druga część. Nie mam chwilowo siły na prounijną narrację.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: adalbert »

Telamon pisze: poniedziałek, 11 maja 2020, 01:22
1. "The Last Kingdom". Rozwijał się powoli ale ostatecznie okazał się być porządną produkcją. Dobre tempo akcji, wielowymiarowi bohaterowie - zbudzający czasami ambiwalentne uczucia u widza. Trochę jedynie bitwy szkoda bo zamiast starcia murów tarcz... otrzymaliśmy zwykłą bijatykę. Ale fabularnie jest nieźle.
Od jakiegoś czasu oglądam. Jestem na początku drugiego sezonu. Mam ogólnie ambiwalentne odczucia. Jest pewna głębia niektórych postaci, niekiedy to wciąga, ale jednocześnie jest sporo nonsensów, rzutowania określonych dzisiejszych koncepcji na tamte czasy...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378

Ktoś oglądał serial "Luther"?

Szukam czegoś pod malowanie. Brakuje mi sensownych audiobooków (nawet po Komudę sięgnąłem), a ciekawe seriale skończyłem oglądać.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Antioch Seleucyda »

Telamon pisze: środa, 3 czerwca 2020, 20:17 https://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378

Ktoś oglądał serial "Luther"?

Szukam czegoś pod malowanie. Brakuje mi sensownych audiobooków (nawet po Komudę sięgnąłem), a ciekawe seriale skończyłem oglądać.
A co to, Komuda zły?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Dzieła Komudy (te dostępne w audiobookach) stoją na bardzo różnym poziomie. Nigdy nie mam pewności na jakim jest dana książka dopóki po nią nie sięgnę. Np. Jego "Diabeła Łańcuckiego" (2007) i "Hubala" (2016) uważam za bardzo dobre książki z umiejętnie budowaną akcją, stopniowo odkrywaną tajemnicą. Interesującymi głównymi postaciami o wielowarstwowej charakterystyce. Potem mamy takie "Wilcze Gniazdo" (2002), "Bohuna" (2006), "Zborowskiego" (2012). Pisane jakby od niechcenia, mało zajmujące, stawiające na dużą ilość akcji.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: adalbert »

Telamon pisze: środa, 3 czerwca 2020, 20:17 https://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378

Ktoś oglądał serial "Luther"?

Szukam czegoś pod malowanie. Brakuje mi sensownych audiobooków (nawet po Komudę sięgnąłem), a ciekawe seriale skończyłem oglądać.
Poszczególne sezony leciały swego czasu na BBC First (tam zresztą często powtarzają seriale). Trochę oglądałem i raczej z przyjemnością, choć stopniowo zaczął mi się wydawać nierówny. Charyzmatyczny (ale nie nieskazitelny) detektyw, który ma swoich wrogów i zwolenników. Serial rozwija również wątek jego relacji z psychopatyczną Alice Morgan. Nie wiem, jak to powiedzieć, ale serial stara się nie być "plastikowy" - jest dość psychologiczny. Obsadzony w głównej roli aktor z pewnością dobrze do tej roli pasuje.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Godless"- nie wiem, czy był wymieniany. Film z 2017 roku, ale właśnie w nocy zrobiłem sobie maraton.

https://www.youtube.com/watch?v=CrlZCRncCwA
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Połowa "Snowpiercera" już za mną.
Bardzo polubiłem ten serial choć pojawiają się czasami drobne zgrzyty. Scenariusz pisany zgodnie z zaleceniami Hitchcocka - zaczęło się od "wybuchu", a akcja cały czas nabiera tempa. Kilka ciekawych zwrotów akcji, które sprawiają iż nigdy nie mam pewności jak zakończy się dany epizod (oraz finał).

Fajny choć trochę budżetowy.
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

The Frankenstein Chronicles - polecam, zwłaszcza aby zobaczyć scenograficzną kontrę wobec, choćby, dowolnie wybranego wariantu Dumy i uprzedzenia.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Ostatnio stwierdziłem, że wracam do "klasyki". Obejrzałem po raz drugi (już nie pamiętam ile lat minęło od pierwszego podejścia) "Kompania braci" i ta produkcja nie zestarzała się ani o jeden dzień. Oglądało się równie rewelacyjnie jak te kilkanaście lat temu. Teraz przerabiam ponownie "Pacyfik". Ależ to jest paradoksalnie (uwzględniając tematykę) odpoczynek psychiczny od tych wszystkich "dzisiejszych" produkcji z których każda jedna musi być bardziej politycznie poprawna od poprzedniej.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

8 odcinków "Snowpiercera" za mną. Serial okazał się być tegorocznym czarnym koniem (w czym przypomina mi Black Sails). Porządna, złożona produkcja. Zachwyca mnie zwłaszcza wielowymiarowość i złożoność postaci, historii, przedstawionego świata. Zapożyczono także nieco dobrych motywów z "Gry o Tron" - nigdy nie mam pewności kto przeżyje ani jak ktoś postąpi w danej sytuacji. Zwrotów akcji nie brakuje ale nie są one "wyjęte z czapy" lecz logiczną konsekwencją jakiś wcześniejszych działań.

Scenarzysta nie zawiódł, a Netflix - w masie bylejakiej twórczości - oferuje widzowi perełkę.

Trudno wypisywać zalety bez spoilerowania. Może np. ludzkie odruchy wykreowanych postaci, a także ich słabości. Bohaterzy to nie stereotypowi serialowi tytani. Popełniają błędy, mają wady. Czasami nie mierzą sił nad zamiary i przez to ponoszą klęskę. Realistyczne podejście do problemu w serialu sci-fi. :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Snowpiercer jest faktycznie niezły. Klimat świata, trochę takie trzymanie się nadziei, gdy właściwie jej nie ma...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”