Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Jak "Barbarzyńcy" zacząłem oglądać "bo Rzymianie", tak skończyłem "bo Thusnelda". Normalnie mój typ blondaska. 8-)

Obrazek

Natomiast w trakcie i po wszystkim nie mogłem opędzić się od myśli, że gdyby Germanie byli tylko trochę bardziej cywilizowani i choć trochę bogatsi to Rzymowi przynajmniej opłacałoby się albo pogonić ich wszystkich w kajdany albo wyciąć w pień.
Europa bez tych dzikusów byłaby lepszym miejscem do życia. :twisted:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Polecam The Queen's Gambit na Netflixie. Kliknąłem przez ciekawość, dość szybko mnie wciągnęło i połknąłem 4 odcinki w jeden wieczór. Takie połączenie Mad Mena z filmem sportowym, w dodatku rzecz o grze planszowej, więc dla użytkowników tego forum mus. Ładnie nakręcone, dobrze zagrane, przekonywujące postaci, nawet polski aktor się zaplątał w roli nie najgłówniejszej, ale bardzo ważnej dla historii ;).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Bardzo mi się ten serial podobał, zwłaszcza, że początkowo wydawało mi się, że jest jakoś oparty na faktach...
Dopiero później się zreflektowałem że to taka odmiana Wonder Women i byłem mocno rozczarowany. Ale i tak obejrzałem do końca.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: wheeski »

Nawet moja małżonka oglądnęła choć za szachami nie przepada... A książka z 1983r.. Fajna ekranizacja i zamierzam aż przeczytać.
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Ciekawią mnie te partie szachowe - podejrzewam, że są wzorowane na rzeczywistych, pewnie w książce jest więcej, z drugiej strony nie wiem jak ta książka ma wyglądać, bo opisy ruchów szachowych dla kogoś nie grającego sa dość abstrakcyjne i wyprute z emocji - climax opowieści jako zdanie: "Pion b2 na b4!" ;). Przy okzaji szachów, po rozpadzie zespołu Abba męska część kwartetu napisał muzykę do ... szachowego musicalu :). Nie wiem kto na to wpadł, nie odważyłem się obejrzec całości, ale przynajmniej jeden utwór, który po tym pozostał jest baaaardzo fajny: https://www.youtube.com/watch?v=rgc_LRjlbTU
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

sgr pisze: wtorek, 3 listopada 2020, 11:11 "Pion b2 na b4!" ;).
Hmmm... nie mówi "Pion b2 na b4!" . O dwa pola poruszyć się mogą tylko piony z pozycji startowej, więc na b4 może pójść tylko pion z b2. Więc mówi się "Pion na b4."

....

Nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

Bardzo dziękuję Kolegom za polecenie serialu Gambit Królowej. Rzeczywiście było warto :)
Co mnie najbardziej urzekło:
1. Niezwykła uroda głównej bohaterki, jeszcze do tego podkreślona modą z lat 60-tych :)
2. Wnętrza - szczególnie imponujące były długie ujęcia z hoteli w Las Vegas (modernizm) i Mexico City (art deco). W kontraście - przytłaczające i pasujące do sytuacji sceny podczas moskiewskich rozgrywek. Widać, że scenografowie się wykazali - brawo!
3. Scena z podziałem ekranu w 5 odcinku - swoisty hołd dla kina z lat 60-tych.
4. Świetnie dobrana muzyka.
5. Animacja w napisach po ostatnim odcinku.
6. Ogólnie gra aktorska na bardzo wysokim poziomie.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Silver »

Serialu nie oglądałem ale analizę finałowej partii szachów właśnie z ciekawością oglądam:
https://www.youtube.com/watch?v=OCdWSMi_0w4
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Jarek »

"Dolina łez" na HBO GO - wojna Jom Kippur. Jestem po pierwszym odcinku, są czołgi, jest strzelane. Dam mu szanse.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Pisz prosze jak wrażenia po kolejnych odcinkach, bo będę potrzebował czegoś do pracy na czwartek :).
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Jarek »

Obejrzałem drugi odcinek i mój zapał trochę siadł. Sceny batalistyczne tym razem 2/10, zwłaszcza obrona bunkra. Z lekkim zażenowaniem to oglądałem, coś pomiędzy zajęciami na symulatorze Śnieżnik a obroną Tantiw 4 przed szturmowcami. Ok, nie znam na tyle faktów z tej bitwy żeby być aż tak krytycznym, ale wizualnie mnie osłabiło. Oglądam dalej bo temat ciekawy, ta wojna rzadko gości na ekranach.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i... ogląda się przyjemnie ale koniecznie trzeba wyłączyć swoją wiedze o taktyce i zasadach prowadzenia walki.
Pierwszy odcinek nie jest jeszcze taki zły, ale drugi to koncert głupot.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

Hmm...czyli z tego co piszecie wynika, że szału nie ma.
A czy znacie serial "Nasi chłopcy":

https://www.filmweb.pl/serial/Nasi+ch%C ... 019-837617

Dodam, że ja go jeszcze nie oglądałem, ale mam go na celowniku.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

To nie do końca tak. Serial jako serial jest OK, ogląda się całkiem nieźle.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

Na TVP Kultura serial "Saga Forsyte'ów". Na podstawie znanego dzieła Johna Galsworthy'ego. Dzieje zamożnej rodziny angielskiej pod koniec epoki wiktoriańskiej. W odcinku 7 dwaj z szerokiej rodziny poszli na wojnę burską.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”