Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 258 times
Been thanked: 102 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon » piątek, 2 października 2020, 14:47

Z seriali, które ostatnio pojawiły się bądź zacząłem / skończyłem je oglądać.

- Fargo. Sezon 4. Jeszcze nie widziałem... pewnie poczekam aż ukażą się wszystkie odcinki.
- Archer. Sezon 11. Świetny aczkolwiek trochę obawiam się iż to może być ostatni sezon - domykają wątki.
- Star Trek: Lower Deck. Za tydzień finał sezonu. Zaczął się dość niemrawo ale mimo wszystko serial dość udany. Sympatyczne postacie, sporo akcji, trochę bardzo lekkiego humoru.
- South Park. Pierwszy odcinek nowego sezonu był "podwójny". Motywem głównym została oczywiście pandemia. Warto obejrzeć choćby po to aby poznać twarz głównego winowajcy. :D

Choć pojawiło się ostatnimi czasy kilka innych kreskówek to nie miałem zbyt wielkiej ochoty ich obejrzeć. Zwłaszcza po "Rzucie za trzy" (nie polecam). Gdyby ktoś widział coś wartego uwagi - niech pisze. Może np. "Central Park" okazał się dobrym serialem?

Poza tym pochłonąłem "Killjoys" of Sci-Fi. Brakowało mi lekkiego kina "kosmicznej przygody". Produkcja okazała się być całkiem dobra (jak na budżetówkę). Nie oferowała jakiejś solidnej historii, była dość "poprawna politycznie" ale mimo wszystko ktoś potrafił napisać całkiem fajną charakterystykę dla większości postaci. Poza tym przez pierwsze sezony nie wahano się uśmiercać nawet bohaterów, którzy wzbudzali sympatię u widzów.

Poza tym serial został ukończony zatem nikt nie będzie czuł niedosytu z powodu przerwanej w połowie historii.

Za tydzień będzie miała miejsce ciekawa premiera, a póki co obwąchuję "Hell on Wheels". XIX wiek, były konfederata poluje na unionistów, którzy zamordowali jego rodzinę. Pięć sezonów.

Choć tak naprawdę chciałbym dobrego audiobooka... a w tej kategorii panuje straszliwa posucha. Rozpocząłem odsłuchiwanie "Złego" ale niespecjalnie lubię kryminały... :(
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » sobota, 3 października 2020, 07:56

Telamon pisze:
piątek, 2 października 2020, 14:47
- Archer. Sezon 11. Świetny aczkolwiek trochę obawiam się iż to może być ostatni sezon - domykają wątki.
Wydaje mi się, że jeszcze przed premierą zapowiadali, że na 11 sezonie serial się skończy.
Telamon pisze:
piątek, 2 października 2020, 14:47
- Star Trek: Lower Deck. Za tydzień finał sezonu. Zaczął się dość niemrawo ale mimo wszystko serial dość udany. Sympatyczne postacie, sporo akcji, trochę bardzo lekkiego humoru.
Ogląda się bardzo przyjemnie - a piszę to jako osoba, która nie oglądała żadnego Star Treka (Abramsowych nie liczę). Podejrzewam, że fani ST bawią się jeszcze lepiej.
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » sobota, 10 października 2020, 14:53

https://www.youtube.com/watch?v=QElL7QX ... l=TVPromos

Drugi sezon snowpiercera już w styczniu. :)
Ogmios
Adjudant-Major
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Post autor: Ogmios » niedziela, 18 października 2020, 20:52

Całkiem spoko rosyjskie seriale: Better than us (Lepsi niż my) o robotach i To the lake (Ku jezioru) o epidemii.
Takie sobie francuskie: The Missions o misji na Marsa; o ile jeszcze pierwszy sezon w miarę, to drugi porażka...
Raised by Wolves fajne, ale ten ostatni odcinek :?
Fargo dobre, Archer gorzej, ale też ujdzie. Lower decki odpuściłem sobie po jednym odcinku.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » piątek, 23 października 2020, 21:54

Właśnie skończyłem oglądać "Barbaren" (Barbarzyńców). Serial poświęcony bitwie w lesie Teutoburskim.
Mym zdaniem produkcja okazał się całkiem niezła. Najlepiej wypadają stroje i wygląd (np. fryzury germanów). Aktorzy zagrali przyzwoicie. Ukazano także wszystkie najważniejsze powody powstania.
Fabularnie nie jest już tak ciekawie, a sama bitwa to raczej bardzo luźna interpretacja faktów. Bardzo ją uproszczono, a część wydarzeń pominięto. Szkoda... mogło być o wiele bardziej dramatycznie. Choćby składanie ofiar z rzymskich jeńców dodałoby jakiegoś kolorytu sympatycznym serialowym germanom.

Zabrakło także rzymskiego punktu widzenia na sprawę np. romanizację Germanii. Rzym w tej produkcji nie został wykreowany na "zło absolutne" ale jedynie na podatkowego ciemiężyciela. Mamy trochę pogardy i braku zrozumienia... i to w zasadzie na tyle.

Da się obejrzeć choć nie z wypiekami.
Prawdopodobnie powstanie drugi sezon bo zakończenie częściowo jest otwarte.
Yeti
Lieutenant
Been thanked: 33 times

Post autor: Yeti » sobota, 24 października 2020, 13:26

"Najlepiej wypadają stroje i wygląd ..."

A nie zabolały Cię zęby, gdy w pierwszym odcinku pokazano obóz namiestnika Warrusa? Takie tam kozły i kilka pali wbitych w wał o wysokości 1 metra czy mniej?
Przy okazji kradzież orła to taki James Bond :-)

PS. Miałem okazję 1 odcinek - pozostałe dziś wieczorem...
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » sobota, 24 października 2020, 16:54

Nie wymagam cudów od tego typu seriali. Nie ma ich wiele na rynku więc zmuszony jestem okazywać im moją tolerancję. ;) Potrafię natomiast docenić gdy zespół zrobi coś poprawnie... choćby w przybliżeniu.
Yeti
Lieutenant

Post autor: Yeti » sobota, 24 października 2020, 17:35

Może się czepiam, ale gdyby zgodnie z realiami obóz wykonano, tym bardziej by pokazano i wielkość Imperium, i cuda-wianki, które zwykły legionista codziennie musiał przed spaniem...
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » sobota, 24 października 2020, 18:41

Pewnie ale więcej pieniędzy poszłoby na to z budżetu. Już lepiej było je wsadzić w bitwę... nawet jeżeli nie do końca zrozumiano jak walczyła rzymska piechota.

Tak poza tym dzisiaj obejrzałem "Des" czyli mini-serial o seryjnym mordercy Dennisie Nilsenie. David Tennant nawet wygląda jak ten człowiek. Swoją grą aktorską stworzył jednego z najbardziej przerażających i przekonywujących morderców w historii kina. Wspaniale oddał skomplikowany, niejednoznaczny charakter Nilsena.
runnersan
Chef de bataillon
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Post autor: runnersan » poniedziałek, 26 października 2020, 13:33

Obejrzałem nowy serial o rewolucji francuskiej na netflixie (La Revolution). Uważam, że całkiem wiarygodnie przedstawili powód wybuchu rewolucji. Jest to o wiele bardziej jasne od tego co oferują nam książki do historii. Wreszcie zrozumiałem skąd się wzięła obecna flaga Francji.

A na poważnie. Widać stylistykę troszkę na stare "Braterstwo Wilków". Na szczęście scenografia i stroje nie wieją biedą, aczkolwiek widać, że serial nie miał budżetu Kleopatry. Bym zaryzykował takie 6,5-7/10 w zależności jak ktoś odbiera tego typu filmy.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Yeti
Lieutenant

Post autor: Yeti » poniedziałek, 26 października 2020, 13:38

I to-to to pierwszy sezon. Ciekawe, czy w drugim będą łapać Ludwika i go uleczą. Może, jak się nie uda, "zdobędą" Bastylię :-)
Dla mnie zapchaj dziura na jeden wieczór.
runnersan
Chef de bataillon

Post autor: runnersan » poniedziałek, 26 października 2020, 13:43

Wreszcie wyjaśniono (w ostatnim odcinku) dlaczego zaatakowana została Bastylia, skoro wtedy nie było tam więźniów politycznych właściwie. Przynajmniej tak to wygląda na teraz.

Sądzę, że rozprawę z Ludwikiem zostawią sobie na 3 sezon.

Yeti
Lieutenant

Post autor: Yeti » poniedziałek, 26 października 2020, 17:58

runnersan - ale ciężko będzie Wandeę wcisnąć :-(
Ogmios
Adjudant-Major
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Post autor: Ogmios » wtorek, 27 października 2020, 00:41

Na świeżo po Barbarzyńcach. Warto obejrzeć tylko dla kostiumów i może germańskiej wioski. Pewnie w to poszło większość budżetu. Od strony fabularnej taka Xena/Herkules. Od strony historycznej bardzo cienko. Sama bitwa to bzdura. Po sposobie przedstawienia Rzymian miałem niemiłe wrażenie, że niemiecki nacjonalizm łeb podnosi, ale scena po bitwie jak się Germanie delektują świeżymi rzymskimi jąderkami to rozwiała.
runnersan
Chef de bataillon

Post autor: runnersan » wtorek, 27 października 2020, 10:28

Yeti pisze:
poniedziałek, 26 października 2020, 17:58
runnersan - ale ciężko będzie Wandeę wcisnąć :-(
O łatwo właśnie... Taki plot twist można zrobić w stylu pewnej superprodukcji zmieniając jakiegoś pozytywnego bohatera, który uzna, że jedyną szansą na pokonanie kolejnych wrogów będzie wykorzystanie ich metod :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”