Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Ogmios pisze: piątek, 27 marca 2020, 23:36 seria Unknown Soldier/Tuntematon sotilas - fiński, najnowsza, chyba trzecia odsłona wojny z ZSRR :D :D
Czekaj, czekaj - seria? Trzy lata temu wyszedł film pełnometrażowy, ale nie wiedziałem, że ma serialową wersję. Gdzie to można obejrzeć?
TheNode.pl – zapraszam!
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

https://www.amazon.co.uk/Soldier-Episod ... B07RL7SV1W
https://www.amazon.com/Soldier-Aero-Aho/dp/B07NLKBQYP
W każdym razie to jest ta najnowsza seria, być może to po prostu pełnometrażowy pocięty?
Poprzednie były faktycznie długie jednoodcinkowe, 1985 kolorowy i jakieś lata 60-70 czarnobiały. Po szczerości im starszy tym lepiej mi się podobał, pewnie jakaś nostalgia za Czterema pancernymi...
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Ogmios pisze: sobota, 28 marca 2020, 12:10jakieś lata 60-70 czarnobiały
1955. ;)

Ciekawe, czy to pocięty kinowy, czy rozszerzony jak Talvisota. Szkoda, że na Amazonie...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Obejrzałem dwa sezony serialu "Kingdom". Jak na film niskobudżetowy został świetnie zrealizowany. Fabuła dość prosta choć komplikuje się w sezonie drugim. Jeżeli powstanie sezon trzeci - z całą pewnością go obejrzę.
Największe wrażenie zrobiły na mnie sceny z zombie. Wybuch epidemii w mieście, HORDY statystów goniących za bohaterami. Atmosfera zgrozy i niepewności znanej z pierwszych sezonów TWD. Niewielka szczypta komedii (np. administracyjne absurdy). Dużo, dużo akcji.
Serial jak dotąd liczy raptem 12 odcinków po ok. 50 minut więc nie przytłacza. Warto obejrzeć choćby dla Korei z przełomu XVI / XVII wieku oraz unikalnej mody Koreańczyków.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Niedawno na HBO GO trafiło Co robimy w ukryciu, czyli amerykański serial luźno oparty na nowozelandzkim filmie Taiki Waititiego o tym samym tytule (ang. What We Do in the Shadows). Przyznam, że z początku byłem nastawiony krytycznie do amerykańskiego "remake'u", ale obawy były bezpodstawne. :)

Koncepcja serialu jest taka sama jak filmu: to komediowy niby-dokument o życiu wampirów. Ekipa telewizyjna śledzi życie piątki bohaterów (trzech krwiopijców, ludzkiego sługi jednego z nich oraz jednego bardziej współczesnego wampira) w (bardzo) różnym wieku i z różnych krajów, którzy mieszkają razem na Staten Island w Nowym Jorku.
Serial ma styl bardzo podobny do filmu - mnóstwo humoru w dużej mierze opartego na różnych przesądach o wampirach i na niedostosowaniu kilkusetletnich bohaterów do współczesnego świata - ale jednocześnie nie kopiuje oryginału, wprowadzając całkiem nowych bohaterów oraz nowe miejsce akcji (Stany wszak różnią się od Nowej Zelandii). Forma serialu pozwala też wprowadzić więcej wątków i postaci.

Pierwszy sezon (podobnie jak oryginalny film) bardzo polecam, szczególnie miłośnikom filmów o wampirach.
Po Wielkanocy ma wyjść drugi sezon, który w Polsce będzie chyba dostępny dzień po amerykańskiej premierze.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

The Last Kingdom, sezon 4 - 26 IV.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Obejrzałem "Co robimy w ukryciu". Film stał na dość przeciętnym poziomie (budżet). Serial nieco dofinansowano co widać na ekranie. Lekkostrawny i przyjemny humor. Sporo świetnych momentów i kilka fajnych postaci (wampiry energetyczne :D).
Za dwa dni kolejny sezon - nie mogę się już doczekać.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

Telamon pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 20:35 The Last Kingdom, sezon 4 - 26 IV.
Super, już się nie mogę doczekać. Po żenującym 5 sezonie Wikingów potrzebuję odtrutki.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Sarmor pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 09:55 Taika Waititi
amerykański "remake"
komediowy niby-dokument
o życiu wampirów
Heh, u mnie to trzy razy nie i ostatnie może... Na Netflixie są już trzy sezony animowanej Castlevanii (Dracula i inne wampiry, nawiązuje do gier konsolowych/komputerowych). Jak dla mnie fajna kreska i choreografia walk. Ale uwaga na trzeci sezon - robi się trochę LGB :? . A z 10 lat temu była w miarę ciekawa, też animowana, seria Ugly Americans o życiu (a czasem i współżyciu 8-)) potworów i Amerykanów, trochę śmieszna, ale bardziej obleśna. Kreska paskudna, niefajni bohaterowie, ale jakoś samo się obejrzało.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Castlevania jest ok. IMHO trzeci sezon jest najciekawszy, ale też jest w nim za dużo wątków, przez co każdy pozostawia uczucie niedosytu (zwłaszcza mój ulubiony, czyli historia Izaaka).
TheNode.pl – zapraszam!
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

Grant Official Trailer | Ulysses S. Grant Miniseries

https://www.youtube.com/watch?v=kNlZQZAw24U

BARKSKINS Official Trailer | BLOOD. LAND. EMPIRE.

https://www.youtube.com/watch?v=hO8NFV-peRY
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Pragnę tylko przypomnieć o dwóch serialach, których ostatnie sezony okazały się dobre / bardzo dobre.

1. "The Last Kingdom". Rozwijał się powoli ale ostatecznie okazał się być porządną produkcją. Dobre tempo akcji, wielowymiarowi bohaterowie - zbudzający czasami ambiwalentne uczucia u widza. Trochę jedynie bitwy szkoda bo zamiast starcia murów tarcz... otrzymaliśmy zwykłą bijatykę. Ale fabularnie jest nieźle.

2. "Wojny Klonów". Konkretnie ostatnie 4-5 odcinków sezonu siódmego. Bardzo poważnie, mroczno, ze świetną ścieżką muzyczną. Jak dla mnie zdecydowanie lepsze niż filmowe produkcje Disneya z ostatnich lat. Wszystkie.

Próbka soundtracku z ostatniego odcinka (może zawierać spoiler):

https://www.youtube.com/watch?v=MJrEkTEkE4Q
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

"Snowpiercer", a konkretnie pierwszy odcinek, miał już swoją premierę. Może obejrzę wieczorem... Jestem strasznie podekscytowany. :D

Natomiast warto przypomnieć jeszcze dwa inne seriale:

1. "Penny Dreadful: City of Angels". Do tej pory wyemitowano cztery odcinki. Fajny aczkolwiek inny niż poprzedni cykl. Zamiast masy potworów mamy starcie nieba i piekła. Serial stał się też bardziej brutalny, nasycony seksem, pojawiły się także pierwsze sceny grozy jakich nie powstydziłby się porządny horror.

2. "For All Mankind". Alternatywny przebieg wyścigu kosmicznego z zimną wojną na księżycu. Tutaj odpadłem po kwadransie. Może innym się spodoba.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=lrrf51VRpWQ

"Solar Opposites". Serial animowany twórców "Ricka i Morty'ego".
Humor stoi na zbliżonym, groteskowym poziomie. Narracja przebiega dwutorowo:

1. Niezbyt zajmujące dzieje czwórki kosmitów. Każdy odcinek to nowa historia. Z reguły bardzo brutalna, nieskomplikowana, z mało rozbudowanymi dialogami oraz prostymi gagami. Przyznaję iż przy "RiM" ten wątek wypada blado i mało atrakcyjnie. Nawet mimo podobnego zachowania i sposobu wypowiadania się głównych postaci.

2. Dzieje społeczności miniaturowych ludzi, którzy zostali więźniami kosmitów. O wiele bardziej interesujący kawał porządnego post-apo. Prawie bez elementów komedii. Poważny, brutalny, emocjonujący i wzruszający. Występuje ciągłość historii choć samemu wątkowi poświęcono o wiele mniej miejsca niż czwórce kosmitów.

Mam ambiwalentne odczucia z powodu połączenia dwóch wątków na bardzo różnym poziomie. Przyznaję iż serial oglądam jedynie ze względu na historię społeczeństwa więźniów bo kosmici są zbyt nużący.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

Telamon pisze: środa, 20 maja 2020, 15:13 2. "For All Mankind". Alternatywny przebieg wyścigu kosmicznego z zimną wojną na księżycu. Tutaj odpadłem po kwadransie. Może innym się spodoba.
Zobaczyłem trailer- to trochę takie "mokre sny impotenta" liberała pt. skoro Sowieci wylądowali pierwsi na Księżycu, to wyślijmy człowieka - kobietę, to dla ludzkości będzie na pewno ważniejsze, niż lądowanie pierwszego człowieka i wszyscy się tym podniecą. Najlepiej czarną biseksualistkę, z czerwonego Księżyca zrobi się tęczowy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”