Napoleon (reż. R. Scott)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

W Tylży królowa Prus mogłaby pokazać swoją "progresywność", w sumie jak na tamte czasy w pewnych sferach taka była :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: jacus1944 »

Sapieha pisze: czwartek, 13 lipca 2023, 17:31 W obsadzie znajduje się aktor, który ma zagrać rosyjskiego cara. Jestem ciekaw, czy w filmie zobaczymy scenę, hm... zażyłej przyjaźni, jaką Napoleon zawiązał z Aleksandrem ;)
Ja mam nadzieję, że podobnej sceny nie będzie, bo chyba jednak w tej całej historii więcej jest propagandy brytyjskiej...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

Obrazek

Nie wiem czy to prawdziwe zdjęcie z tego filmu, ale w tym wielkim bikornie Napoleon wygląda operetkowo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: wittwelsh »

https://www.youtube.com/watch?v=E2EAoMV ... elFrudakis

Ponoć w filmie ten epizod jest główną przyczyną klęski armii Aleksandra pod Austerlitz...
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

Raleen pisze: niedziela, 16 lipca 2023, 07:11 Obrazek

Nie wiem czy to prawdziwe zdjęcie z tego filmu, ale w tym wielkim bikornie Napoleon wygląda operetkowo.
Obejrzałem zwiastun i nie widziałem takiego wielkiego bikorna (bikornu?). To chyba jakiś fotomontaż ;)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: sgr »

Myślę, że możemy założyć, że głównym problemem tego filmu będzie jego długość. Jeśli będzie dobry to zdecydowanie za krótki, jeśli słaby to zdecydowanie za długi :).
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

wittwelsh pisze: niedziela, 16 lipca 2023, 09:09 https://www.youtube.com/watch?v=E2EAoMV ... elFrudakis

Ponoć w filmie ten epizod jest główną przyczyną klęski armii Aleksandra pod Austerlitz...
Film Scotta nie będzie dokumentem (a szkoda), więc aby pokazać widzowi (amerykańskiemu zapewne) geniusz i spryt Napoleona, to pokażą to być może za pomocą tego fortelu z zamarzniętym jeziorem. W kilka minut armia przeciwnika pójdzie w rozsypkę a Bonaparte raz dwa pokona przeciwnika, być może jadąc na czele szarży. Raz, dwa, trzy, amerykański film jak się patrzy ;)
denisbak83
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 4 sierpnia 2023, 11:23

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: denisbak83 »

Zdecydowanie wybiorę się do kina, Phoenix to zdecydowanie jeden z najlepszych aktorów w ostatnich latach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

"Napoleon" już w kinach, ponoć pierwsze wrażenia takie sobie, sam póki co nie widziałem, ale pewnie niedługo...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Darth Stalin »

Ja się może wybiorę, ale ponoć lepiej czekać na wersję reżyserską...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10588
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Uwaga, uwaga! Joachim Murat o filmie o stryjku pradziadku:
https://naekranie.pl/aktualnosci/napole ... 1701350218
Scott dostosował fabułę do romansu. Skąd my znamy ten zabieg?
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Labedz
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2022, 09:53
Has thanked: 183 times
Been thanked: 28 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Labedz »

Jeżeli chodzi o epokę napoleońską to jestem laikiem, leszczem, noobem, dopiero się wciągam i uczę. Nie przyczynił się do tego film, bo gdybym na jego podstawie się decydował to wybrałbym bierki. Idąc do kina spodziewałem się zapowiadanej zrealizowanej z rozmachem rozrywki. Wyszło 2,5 godziny męczarni, z której wyszedłem totalnie wkurzony na zmarnowany czas. W moim odczuciu w tym filmie wszystko jest złe. Jak ktoś mi mówi, że przesadzam, bo bitwy są fajne to mówię mu, że chyba dobrej filmowej bitwy nie widział.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 918 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Torgill »

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

Wczoraj obejrzałem. Film katastrofalny, zwłaszcza pod względem historycznym, ale nie tylko. Też zamyślam o napisaniu recenzji, ale Torgill jako fachowiec pewnie już wszystko co trzeba wychwycił, więc zobaczę czy miałbym do dodania coś ciekawego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10588
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Czyli odpuszczam. I tak nie mam ciśnienia na Napoleona stryjka. Bardziej ciekawi mnie epoka Napoleona bratanka. Pójdę na film o x. Brzósce.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”