Tylko nie mów nikomu

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
ODPOWIEDZ
TommyGn
Adjudant-Major

Re: Tylko nie mów nikomu

Post autor: TommyGn » sobota, 18 maja 2019, 10:56

Raleen pisze:Masz rację, że to jest poważniejszy problem, ogólnie nie to, że takie przypadki występują tylko jak sobie z tym do tej pory radzono i jakie było podejście do tego problemu.

Natomiast dla części, zwłaszcza wierzących, to co zobaczyli, czyli same w sobie te przypadki pedofilii, też są zapewne szokujące. Choćby z tej przyczyny, że możesz BEZPOŚREDNIO zobaczyć pewne rzeczy, wprost opowiadane przez osoby wykorzystywane i wprost masz pokazaną reakcję tych, którzy te czyny popełniali. To ma zupełnie inny walor niż gdyby to opowiadał ktoś z zewnątrz, a tym bardziej fikcja filmowa wyreżyserowana przez człowieka, który w wywiadach wprost mówi, że nie znosi Kościoła (oględnie mówiąc, nie będę wchodził w szczegóły). Tak, że nie lekceważyłbym innych wymiarów filmu.
Jakie było podejście do tematu było wiadome od dawna, dla każdego co ogląda czy czyta wiadomości z kraju. A podejście miało mordę zasłużonego dla PRL prokuratora Piotrowicza, który pedofilię księdza tłumaczył bioenergoterapią, lub twarzyczkę bp Michalika, który rozmywał temat, bredząc, że to spragnione miłości dzieci tak lgną do kapłanów, że ci się gubią.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
TommyGn
Adjudant-Major

Post autor: TommyGn » sobota, 18 maja 2019, 11:34

TommyGn pisze:
Jakie było podejście do tematu było wiadome od dawna, dla każdego co ogląda czy czyta wiadomości z kraju. A podejście miało mordę zasłużonego dla PRL prokuratora Piotrowicza, który pedofilię księdza tłumaczył bioenergoterapią, lub twarzyczkę bp Michalika, który rozmywał temat, bredząc, że to spragnione miłości dzieci tak lgną do kapłanów, że ci się gubią.
Zresztą nawet niektórzy księża już wcześniej mówili o takich "procederach" i to nie tylko pokroju Lemańskiego ale także tacy jak Isakowicz-Zalewski https://wiadomosci.wp.pl/ks-tadeusz-isa ... 598792833a
N.p.
Prymas Polski zapowiedział utworzenie funduszu solidarnościowego dla ofiar pedofilii księży. Te słowa oburzyły ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. "Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował" – uważa duchowny.
"Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne" – pisze na Facebooku duchowny.
I dodaje: "To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim 'kamerdynerem', wyświęconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze".
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
adalbert
Major

Post autor: adalbert » sobota, 18 maja 2019, 14:22

To jest film o HIERARCHACH KK UKRYWAJĄCYCH PEDOFILÓW I CHRONIĄCYCH ICH PRZED KARĄ.

Afera z mydlenie oczu z podnoszeniem kar dla pedofili przez PiS też ma na celu odsunięcie zagrożenia od wierchuszki KK, żeby przypadkiem oni nie trafili pod sąd za zmowę przestępczą. W zasadzie każdy hierarcha, który brał udział w przenoszeniu pedofila na inną parafię powinien odpowiadać za pomaganie/ukrywanie przestępcy oraz za współudział w kolejnych molestowaniach.
To jest prawdziwy problem.
Abstrahując od tego, co napisał już Raleen, to popraw mnie, ale ustawowy obowiązek denuncjacji w stosunku do przestępstw na tle seksualnym istnieje od niecałych 2 lat? Jeśli więc Sekielski ma jakieś aktualne informacje, które się do tego nadają, to teoretycznie powinien złożyć doniesienie do prokuratury. Nie chciało mi się przy tym sprawdzać, od kiedy pedofilia jest w ogóle ścigana z urzędu. Dalej to już mocno zawiłe prawnicze dywagacje o, nie wiem, ewentualnym pomocnictwie przez zaniechanie? Jakoś tego nie widzę.
Poza tym, skoro ci księża byli TW, to właściwie zakładamy, że państwo wiedziało o procederze.
Yeti
Adjudant

Post autor: Yeti » sobota, 18 maja 2019, 14:57

adalbert

"Poza tym, skoro ci księża byli TW, to właściwie zakładamy, że państwo wiedziało o procederze."

Troszkę Ci się ramy czasowe rozjechały- my piszemy o procederze z ostatnich -nastu lat. TW, nawet jeśli teczki istnieją, raczej nie są już różnym abecadłom potrzebne. A ci, którzy dopuszczali się przestępstw, nie zawsze mają po 50-60 lat, aby być wcześniej w zainteresowaniu służb.

PS Doleję oliwy do ognia- z tego co pobieżnie sprawdziłem, pedofilia jest prawdopodobnie mniej częsta wśród prawosławnych i protestantów. Pomysł dlaczego? I dlaczego celibat może mieć na to wpływ?
adalbert
Major

Post autor: adalbert » sobota, 18 maja 2019, 18:35

Troszkę Ci się ramy czasowe rozjechały- my piszemy o procederze z ostatnich -nastu lat. TW, nawet jeśli teczki istnieją, raczej nie są już różnym abecadłom potrzebne. A ci, którzy dopuszczali się przestępstw, nie zawsze mają po 50-60 lat, aby być wcześniej w zainteresowaniu służb.

PS Doleję oliwy do ognia- z tego co pobieżnie sprawdziłem, pedofilia jest prawdopodobnie mniej częsta wśród prawosławnych i protestantów. Pomysł dlaczego? I dlaczego celibat może mieć na to wpływ?
A ja piszę jako przyczynek do dyskusji o lustracji.

Jeżeli natomiast chodzi o twój przyczynek do dyskusji celibacie, to chyba nie ma na dzień dzisiejszy podstaw do stwierdzenia, że wśród księży pedofilia jest częstsza niż wśród jakiejkolwiek innej grupy zawodowej, albo oświeć mnie, że jest inaczej. Może to smutne, co powiem i na pewno nie należy się z tym godzić, ale tam, gdzie występują wzmożone kontakty z młodzieżą/dziećmi, tam po prostu pedofilia może występować.
Szczególnie ciekawią mnie ci protestanci: o których "protestantów" chodzi? Ilość wspólnot, które można tak nazwać, idzie przecież w tysiące.
Naprawdę uważasz, że ksiądz, który ma problem z celibatem, nie znajdzie sobie po prostu dorosłej kobiety "na boku"? Zapewniam cię, że to nie będzie wielki problem.
Yeti
Adjudant

Post autor: Yeti » sobota, 18 maja 2019, 18:42

adalbert

Ja bym, na wszelki wypadek, lustrację zostawił- zwłaszcza, że nie sądzę aby nawet w mocnej wersji objęła kler.

Celibat- celibat nie jest dogmatem, a pomysłem KK.

Protestantów? Dla uproszczenia ewangelików - to jest całkiem inny świat niż KK. Wiem, bo mam sporo znajomych, którzy nimi są.

"Naprawdę uważasz, że ksiądz, który ma problem z celibatem, nie znajdzie sobie po prostu dorosłej kobiety?"

Ale to już samo w sobie jest na opak z regułami. A czy to kościół protestancki czy prawosławny sobie z takim grzechem i występkiem poradził. Choć zapewne wśród tych kapłanów są i uprawiający skoki w bok, jak i pedofile.
adalbert
Major

Post autor: adalbert » sobota, 18 maja 2019, 20:54

Ja ci tylko piszę, że nie widzę tego przełożenia między celibatem a pedofilią.

Celibat to bezżenność ze względu na Chrystusa. Nie jest dogmatem wiary i Kościół nigdy tak nie twierdził.

Protestanci to w wielu kwestiach rzeczywiście inny świat. Pytanie, czy lepszy, to temat na zupełnie inną dyskusję.
Prawosławni to mimo wszystko potężna różnica z protestantami, również w kwestii celibatu/ślubu czystości.
Yeti
Adjudant

Post autor: Yeti » niedziela, 19 maja 2019, 10:13

adalbert

"Ja ci tylko piszę, że nie widzę tego przełożenia między celibatem a pedofilią."

A ja zastanawiam się, czy standardowo pojmowany człowiek*, mający żonę, dzieci, dom, itp jest bardziej podatny na takie skrzywienie czy mniej. Zwłaszcza, jeśli trzymamy się wersji głoszonej przez niektórych, że najbardziej podatni na pedofilię są homoseksualiści- którzy pomijając tych z zasłoną dymną w postaci żony, raczej standardowo pojmowanej rodziny 1+1+N nie stanowią.

* w domyśle mężczyzna, bo to oni są w większości przypadków pedofilami
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 1 time

Post autor: RAJ » niedziela, 19 maja 2019, 10:21

Ciekawe czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego znakomitą większość ofiar pedofili stanowią chłopcy?
Odpowiedź moim zdaniem jest oczywista. Małe dziewczynki nie mają jeszcze wykształconych zewnętrznych cech płciowych.
W zasadzie wyglądają jak chłopcy.
Co oznacza, że stanowią niewielkie bądź żadne źródło podniety seksualnej dla heteroseksualnego mężczyzny.

Tyle tylko, że to niczego nie zmienia w kwestii karania pedofilów oraz przede wszystkim niczego nie zmienia w kwestii karania tych, którzy chronią pedofilów.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Yeti
Adjudant

Post autor: Yeti » niedziela, 19 maja 2019, 10:41

RAJ

Może stąd panujące przekonanie, że skoro chłopcy, to homoseksualiści.
Co niejako, nie patrząc na badania, pasująca wersja, że pedofilia = homoseksualizm.
W dodatku, a propos tematu wątku, w tle np "lawendowa mafia".

Płeć ofiary i tak ma mniejsze znaczenie, wobec tezy filmu, że ręka rękę myję i skrzywdzić nie da. Przynajmniej w jakiejś części przypadków.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Consul
Kontakt:

Post autor: Darth Stalin » niedziela, 19 maja 2019, 17:52

@adalbert:
na początek wystarczyłoby, gdyby biskupi, zamiast zamiatać sprawy pod dywan i przenosić zwyrodnialców między parafiami, poważnie podchodzili do tematu i pomagali ofiarom choćby w psychicznym pozbieraniu się tak, aby mogli świadczyć przed prokuraturą czy sądem. A tego nie było.

Poza tym jakie "zaniechanie"? To było czynne poplecznictwo.
Darth Stalin - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Główny potencjalny przeciwnik WP ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
https://militariaszmula.wordpress.com/
RAJ
Général de Brigade

Post autor: RAJ » niedziela, 19 maja 2019, 18:17

Darth Stalin pisze:Poza tym jakie "zaniechanie"? To było czynne poplecznictwo.
Ja tam prawnikiem nie jestem, ale jak dla mnie aktywne działanie mające na celu uniknięcia kary przez przestępce podchodzi pod współudział.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
adalbert
Major

Post autor: adalbert » niedziela, 19 maja 2019, 21:44

Chyba mam już dość.
Awatar użytkownika
nahar
Chef de bataillon

Post autor: nahar » poniedziałek, 20 maja 2019, 17:53

Szczerze to nie rozumiem podejscia osob broniacych KK w Polsce w kwestii ukrywania przypadkow pedofili wsrod duchownych. Raleen zapoznaj sie ze stanowiskiem Terlikowskiego w tej sprawie. Ogolnie to za Terlikowskim nie przepadam, ale przy okazji ostatnich wydarzen wykazal sie wyjatkowym wyczuciem i naprawde napisal w weekendowym PlusieMinusie sensowny felieton.

Natomiast kwestia wykorzystywania sytuacji w polityce. Coz taki life. Ani to nowe ani oryginalne. Od zawsze tak funkcjonuja politycy i tyle w temacie.

Natomiast dziwie sie katolikom ze nie daza (jak Terlik) do natychmiastowego wyjasnienia wszystkich przypadkow i pelnego wyswietlenia dzialan hierarchii i oczyszczsnia sie jej. Ale co mnie do tego... to Wasz Kosciol moze skonczyc jak w Irlandii (najbardziej mnie bawil sklep z lampami w budynku XVIII-wiecznego kosciola kolo ktorego jezdzilem do pracy przez bity rok... bodaj gdzies na James St. niedaleko Browaru Guinnessa).
Yeti
Adjudant

Post autor: Yeti » poniedziałek, 20 maja 2019, 19:15

Tak czy inaczej, na kanwie ogólnonarodowej (?) histerii przepychane kolanem są zmiany KK.
Przy czym, co dla mnie dość ciekawe i symptomatyczne, nie ulega zmianie Art. 240* w żadnym z paragrafów.

* zwłaszcza w odniesieniu do art. 197, art. 198, art. 200
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”