Nowości 2019

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.

Nowości 2019

Postby Torgill » Wednesday, 18 July 2018, 11:05

Zakładam temat, bo coraz więcej jest już zapowiedzi filmów na następny rok.

Zacznę od tego:
https://warszawa.gosc.pl/doc/4878829.Kurier-to-najnowszy-film-Pasikowskiego

Temat bardzo ciekawy. Pasikowski co by nie mówić sprawnym reżyserem jest. Lubię go za Psy i Kuklińskiego, nie lubię za Pokłosie, ale filmy potrafi robić sprawnie.
Torgill
General

Re: Nowości 2019

Postby Telamon » Tuesday, 7 August 2018, 21:31

https://www.youtube.com/watch?v=2v9SWcwLleE&list=PL3HDxuj_oceDEQGSpLLOqZjjy05MwFOSp&index=2

"Glass" - zwieńczenie trylogii o "przyziemnych" superbohaterach ("Niezniszczalny") / złoczyńcach ("Split).

W tym samym miesiącu "Iron Sky 2".

https://www.youtube.com/watch?v=-PdoohXyZSE
Telamon
Général de Division Commandant de place

Postby Torgill » Saturday, 8 September 2018, 09:20

http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/w-usa-powstaje-kolejny-film-o-bitwie-o-midway/

Super, że powstanie kolejny film o Bitwie pod Midway. Tylko dlaczego stworzy go Roland Emmerich? :)
Torgill
General

Postby Fidel-F2 » Saturday, 8 September 2018, 11:41

Nie będą musieli wymyślać scenariusza, może nie będzie źle. ;) Harrelson jako Nimitz Image
Jesteśmy z Alp alpakami
I kopyta mamy
Nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Caporal

Postby dixie75 » Saturday, 8 September 2018, 23:28

Ciekawe. Kolejny? Chyba dopiero drugi? Po przeczytaniu artykułu się uspokoiłem, że nie przegapiłem czegoś :lol:
Na dobrą sprawę wystarczyłby się remastering pierwszego: wyciąć wątek romansowy, poprawić wstawki dokumentalne (choćby ten cholerny Hellcat udający wodującego Devastatora! Poza tym: tam NIE BYŁO Hellcatów!) przerenderować ujęcia okrętów i mamy świetny film wojenny trzymający w napięciu przez większość seansu.
No to czekamy na prequel o Morzu Koralowym i sequel "Imperium Kontratakuje: Guadalcanal" 8-)
Przy utrzymującej się tendencji "America first", nie zdziwiłbym się.

PS. Tak, wiem, był "Pacyfik", ale jakoś bez większego echa, zwłaszcza na tle "Kompanii Braci".
dixie75
Sous-lieutenant

Postby Torgill » Sunday, 16 September 2018, 21:48

dixie75 wrote:Ciekawe. Kolejny? Chyba dopiero drugi? Po przeczytaniu artykułu się uspokoiłem, że nie przegapiłem czegoś :lol:

Skoro był już jeden, to drugi jest kolejnym. Ale zostawmy zabawy językowe na boku.
Guadalcanal to się jednak bardziej na serial nadaje, zważywszy na ilość bitew na lądzie i morzu trudno byłoby to oddać jednym filmem. Chociaż wszystko możliwe, bardzo bym się ucieszył kiedy będą powstawać kolejne filmy o tej tematyce. Pivot na Pacyfik dokonuje się także w kinematografii, tylko, że dawny przeciwnik jest teraz sojusznikiem :)
Torgill
General

Postby dixie75 » Monday, 17 September 2018, 10:10

Torgill wrote:Skoro był już jeden, to drugi jest kolejnym. Ale zostawmy zabawy językowe na boku.

Nie, no łacha darłem z twórczości dziennikarskiej ;)
Torgill wrote:Guadalcanal to się jednak bardziej na serial nadaje, zważywszy na ilość bitew na lądzie i morzu trudno byłoby to oddać jednym filmem.

To jedno. Zdobycie wyspy umożliwiło m.in. "wybombardowanie" cesarskiego lotnictwa z Rabaul i zaczęły się słynne "żabie skoki". Fajny motyw do pokazania tej strategii, wg mnie.
Torgill wrote: Chociaż wszystko możliwe, bardzo bym się ucieszył kiedy będą powstawać kolejne filmy o tej tematyce. Pivot na Pacyfik dokonuje się także w kinematografii, tylko, że dawny przeciwnik jest teraz sojusznikiem :)

Jak ja bym chciał zobaczyć coś o bombardowaniach strategicznych B-29 :shock: Czytam właśnie IX tom starożytnej serii "Kampanie powietrzne II WS. Daleki Wschód" Z.Kralla i dopiero tam "zobaczyłem" skalę "zjawiska". Wg mnie, coś tak przerażającego miałoby pewnie mocno pacyfistyczną wymowę, tyle, że... no właśnie. Nie sposób będzie pominąć tematu atomowego i po co rozdrapywać stare rany z obecnym sojusznikiem, a i siebie ukazać w niezbyt humanitarnym świetle.

BTW. Czy serial o 8 Armii Powietrznej w Europie, to jeszcze się kręci, czy już przegapiłem?
dixie75
Sous-lieutenant

Postby Telamon » Monday, 17 September 2018, 10:29

Czytam właśnie IX tom starożytnej serii "Kampanie powietrzne II WS. Daleki Wschód" Z.Kralla

Może starożytne... ale zarazem świetnie napisane barwnym, żywym językiem. :P Przeczytałem lata temu dwie pierwsze części (nie było więcej w bibliotece).
Telamon

Postby Telamon » Monday, 8 October 2018, 18:32

Ktoś już oglądał "Venoma"? Podobno został zmasakrowany cięciami i usunięciem najbrutalniejszego czarnego charakteru jaki miał grać Harrelson.
Telamon

Postby Yeti » Monday, 8 October 2018, 18:59

I będzie Overload.
I zombie, i Normandia, i Amerykanie - normalnie fajerwerki :-)
Yeti
Caporal

Return to Film