Królestwo (Les saisons)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.

Królestwo (Les saisons)

Postby cadrach » Monday, 19 September 2016, 12:39

Z głosem Krystyny Czubówny, bo nie mogło być inaczej. Są sceny wojenne. Dobry film, polecam i w sumie tylko z pragnienia polecenia zakładam wątek, bo o czym tu pisać. Film praktycznie bez słów (poza narracją na początku i na końcu - na końcu trochę nazbyt nachalny morał jak na mój gust, można to było zostawić bez komentarza, człowiek po obejrzeniu filmu i tak jest osłupiały). Nie mam pojęcia, jak zostało to nakręcone, ale zwierzęta zostały podglądnięte z naprawdę niezwykłych miejsc, zdjęcia są rewelacyjne.
Nie bądź obojętny! Dołóż swoją cegiełkę do upadku patriarchatu!
cadrach
Lieutenant-Adjudant-Major

Re: Królestwo (Les saisons)

Postby Torgill » Tuesday, 20 September 2016, 00:12

Torgill
General

Re: Królestwo (Les saisons)

Postby cadrach » Tuesday, 20 September 2016, 20:20

Właśnie obejrzałem zwiastun. Może spowodowane to tym, że od wielu lat jeśli już w ogóle oglądam jakiś film, to tylko w kinie, ale mam wrażenie, że Królestwo to jeden z tych filmów, których sens oglądania na małym ekranie będzie niewielki. Równie dobrze można by wtedy po prostu przejrzeć album ze zdjęciami zwierząt i poczytać książkę na ten temat. Dlatego jak ktoś ma okazję, warto wybrać się do kina.

Ciekawostka, spostrzeżenie: Królestwo to prosty film, w zasadzie bez fabuły, przemawia przede wszystkim zdjęciami i to one dają do myślenia. Ale paradoksalnie, w kinie osiągnięcie takiego efektu to rzadkość.
Nie bądź obojętny! Dołóż swoją cegiełkę do upadku patriarchatu!
cadrach
Lieutenant-Adjudant-Major

Return to Film