Nowości 2016

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Jankesom skończyły się niebrzydkie młódki? :?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

"S.S." zaliczone. Bez obaw. Nie ma spoilerów.

Jeżeli podobały Wam się zwiastuny to solidnie się zastanówcie, czy chcecie iść. :evil:
Plusy:
- dziewczyny (Harley w dechę)
- muzyka
- humor (czyli w sumie ponownie: Harley w dechę)
- jedna bardzo konkretna scenka (raptem 3 sekundy, ale pomysł bardzo mi się podobał) :twisted:

Leto neutralnie. Ledger`a nie miał szans przeskoczyć, ale to nie jest film Nolana toteż porównania na korzyść/niekorzyść można sobie darować. Postać lubię i dlatego o nic nie zamierzam się czepiać. Może być.

Minusy:
- reszta? :?

DC bardzo chce być drugim Marvelem i ewidentnie bardzo stara się zbudować swoje filmowe uniwersum, ale muszą się jeszcze dużo nauczyć.
Film stoi w rozkroku i nie bardzo wie w którą stronę chce pójść. Z jednej strony nie jest dla 12-latków (a takie jest ograniczenie), choćby dlatego że "brzydko mówią" (ale do Deadpoola im daleko) i momentami pojawia się taka filmowa przemoc, której 12-latkowi bym nie pokazał.
Ale z drugiej strony jest strasznie plastikowo. Gdyby poszli w konwencję Nolana byłoby zapewne odjazdowo. Tymczasem jeśli porównać do Marvela mamy taki odpowiednik "The Amazing Spider-Man" (tak, tego z kotem Garfieldem :? ) tylko bardziej niezdecydowany względem swojego jestestwa.

Podsumowując: zwiastuny fajne. Film już taki fajny nie jest. Do "Deadpool" nie bardzo ma podejście, a i tegoroczne "Iksy" moim zdaniem trochę lepsze. Może oczekiwałem za dużo, może jestem zmanierowany, ale DC musi bardziej się postarać, żeby mnie kupić. Albo przynajmniej wypożyczyć.

P.S. Po jaką cholerę wycięli moją ulubioną "zwiastunową" scenę? :evil:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Torgill »

A ktoś już był na tym nowym Star Treku? Mnie trailer zniechęcił (oraz fakt kto go robił).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Nowości 2016

Post autor: RAJ »

Logika i sens 0/10
Jednorazowe oglądadło akcji SF - 7,5/10

PS. Hehe, wymyśliłem nowe słowo - "oglądadło" :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

Star Trek żenada jakich mało. Jak pisał Raj - jednorazówka. Szkoda kasy, a już w 3D to zupełnie. Są takie ujęcia, że kompletnie nic nie widać na ekranie. O logice i sensie trafnie Raj podsumował. Tyle.
Dziś Suicide Squad - elahgabal - dla pewności nie czytałem Twojego posta :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Nowości 2016

Post autor: nexus6 »

Ale jak się ma nowy Star Trek w porównaniu do ostatnich Abramowskich części?
Toomek
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 17:02

Re: Nowości 2016

Post autor: Toomek »

+1. Najgorszy, najgorszy problem to fakt że film był kompletnie nieśmieszny. A nawiazania do poprzednich części tak subtelne jak Armia Czerwona. Chciałem wyjść w trakcie. Szkoda czasu.

Drugą porażką był dla mnie "Suicide squad". Przkelejając swoją opinię z innego forum: "do połowy było nieźle. Takie przyjemne, klimatyczne oglądadło (7-8 w skali "coś do sobotniego piwa"). Kiedy film wpadł w czcze moralizatorstwo, przewidywalne przesłanie, patos i jakieś dziwne motywy przyjemność z oglądania spadła drastycznie. Szkoda. Potencjał i klimat został zepsuty. 5/10."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

clown pisze:Dziś Suicide Squad - elahgabal - dla pewności nie czytałem Twojego posta :twisted:
Nie czytasz bo nie wierzysz w brak spoilerów, czy nie czytasz, bo chcesz iść na siłę ignorując opinie krytyków? :lol:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

Elahgabal - po prostu miałem cichą nadzieję, że napisałeś coś pozytywnego i że film spełni moje oczekiwania.
... i nie spełnił. Będziesz teraz chodził elahgabalu za mnie i informował, czy jest sens wydawać kasę ;]
Do tego, co opisał elahgabal dodam jedno - przesyt bohaterów. Nie da rady "wrzucić" siedmiu, czy ośmiu głównych postaci w sensownej formie w dwie godziny filmu. Oprócz blondyny reszta "taka se". Po drugie film nie śmieszy, nawet w scenach mających w założeniu być śmiesznymi.
"Na szczęście" widziałem zapowiedź "Wonder Woman". Jeden bohater(ka) i pierwsza wojna światowa. Murowany hicior 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Ja ten "murowany hicior" ominę szerokim łukiem tak samo jak "BvS". :P
Natomiast nie zgodzę się z przesytem postaci. Po prostu za dużo na ekranie było Smith`a, którego promowali już na chama. To dlatego inni nie dostali tyle czasu ile powinni byli dostać.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

No ale porównaj sobie teraz elahgabalu bohaterów S.S. i takich "Siedmiu wspaniałych". W tym ostatnim filmie każdy mógł sobie kogoś wybrać i się z nim utożsamić, zżyć. Tutaj nie było czasu - o każdym jeden, dwa fragmenty i szlus. Na plus natomiast fajnie zmontowane (odpowiedni kawałek muzyczny) "bio" naszych złych superbohaterów.
Może to kwestia wpychania Smitha, nie wiem.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2016

Post autor: elahgabal »

Ależ przecież tutaj też każdy mógł sobie wybrać Harley i jej kibicować. :lol:
Zresztą. W końcu w "Siedmiu wspaniałych" nie było ulubionego scjentologa Ameryki, który zdominowałby całość obrazu. :roll:
Ale przyznaj, że ścieżka dźwiękowa w "S.S." zdecydowanie na plus. ;)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2016

Post autor: clown »

Taaak, dobór utworów mega trafiony ;] nogi same tupały ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2016

Post autor: Telamon »

A ktoś już był na tym nowym Star Treku? Mnie trailer zniechęcił (oraz fakt kto go robił).
Szkoda 2h życia i pieniędzy na bilet. Film na poziomie odcinka serialu, z drugiej połowy sezonu. Nudno, smutno, nieciekawo - nawet na tle pozostałych dwóch Star Treków.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 76 times
Been thanked: 179 times

Re: Nowości 2016

Post autor: Darth Stalin »

Universum DC Comics niespecjalnie mnie rajcuje (poza animowaną Justice League tudzież Teen Titans :lol: ) ale sobie na S.S. poszliśmy we dwoje i się dobrze bawiliśmy. Trochę za krótki żeby wszystki wątki rozwinąć ale nawet fajn.

Najnowszy Star Trek nam się BARDZO podobał. Ja się w końcu przekonałem do tego uniwersum podanego w tej wersji :lol: A już dobór motywu muzycznego do "akcji dywersyjnej" :twisted: - miodzio :D
Aż sie przemogę i obejrzę poprzednie dwie części (J.J. Abramsa), bo do tej pory widziałem tylko po kawałku w TV.

Wcześniejszy Star Trek z Shattnerem czy Stewartem w ogóle do mnie nie przemawiał - ten jest taki, jaki powinien być.
Może dlatego, że już nie mają tych pedalskich dresików bez kieszeni... :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”