Obce niebo

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Obce niebo

Post autor: WarHammster »

Film "Obce niebo", który w piątek wchodzi do kin, opowiada o parze polskich imigrantów, którzy nie potrafią odnaleźć się w Szwecji. W wyniku kłamstwa opieka społeczna odbiera im córkę. Scenariusz filmowy nie jest jednak fikcją, ale został zaczerpnięty z życia. Przypominamy historię Nikoli, która stała się inspiracja dla twórców.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... li=AAaGjkQ

Na Filmwebie:

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

http://www.filmweb.pl/film/Obce+niebo-2015-723477#
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

Opis brzmi jakby Zanussi nakręcił sequel "Obcego ciała". Przyznam, że jest to doskonały pomysł aby tego filmu nie oglądać.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Obce niebo

Post autor: adalbert »

Obejrzałem "Obce ciało" (nie wiem, co tam takiego strasznego jest) pewnie obejrzę i to. Choć nie wiem, co te filmy miałyby mieć ze sobą wspólnego...?
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Obce niebo

Post autor: Cisza »

Brzmi jak kolejna próba zanudzenia widza na śmierć.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

I w dodatku w mocnym oderwaniu od rzeczywistości http://archiwum.polityka.pl/art/szeroko ... 33605.html
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Obce niebo

Post autor: adalbert »

To nie idźcie.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obce niebo

Post autor: cdc9 »

Match pisze:I w dodatku w mocnym oderwaniu od rzeczywistości http://archiwum.polityka.pl/art/szeroko ... 33605.html
http://wpolityce.pl/swiat/267816-norwed ... ble-wladzy
Sąd niczego nie znalazł, a dzieci i tak zabrano.
Niektóre rządy przynajmniej starają się bronić swych obywateli i wykazywać z nimi solidarność.
Oczywiście nie mam na myśli okupantów z Zielonej Wyspy.
To haniebne, że ludzie pokroju Rutkowskiego muszą wykradać polskie dzieci i oddawać je rodzicom.

Wczoraj oglądałem program o brytyjskiej rodzinie (prawdziwi Brytyjczycy), której lewactwo z urzędów zabrało dziecko. Urzędasy uznali, że dzieciak jest bity, bo ma krwiaki. Specjalistyczne badania wykazały, że dziecko ma rzadką chorobę genetyczną, która ma między innymi takie objawy. Między skradzeniem dziecka, a zrobieniem badań, komunistyczna swołocz oddała dziecko do adopcji bez prawa poinformowania rodziców naturalnych gdzie to dziecko jest. Sąd uniewinnił od wszelkich zarzutów rodziców, ale dziecko nie zostanie oddane. Bydlaki z jakiegoś brytyjskiego amtu zasłaniają się procedurami. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Filmu nie widziałem i pewnie nie zobaczę, ale dobrze, że powstał i obnaża lewackie pomysły.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

cdc9 pisze:
Match pisze:INiektóre rządy przynajmniej starają się bronić swych obywateli i wykazywać z nimi solidarność.
A czy imigranci nie powinni aby się integrować i dostosowywać do lokalnej kultury? Sporo osób w internecie ostatnio taki pogląd prezentuje.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obce niebo

Post autor: cdc9 »

Dobre.
Ci Brytyjczycy w Wielkiej Brytanii są chyba emigrantami wewnętrznymi.
Jeśli nie widzisz różnicy między lewackimi pomysłami na niszczenie rodziny, a obroną dziewczynek przed rytualnym obrzezaniem lub zabijaniem za spotkanie z kolegą, z innego kręgu kulturowego, to trudno.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

>lewacki
>pomysł
>na
>niszczenie
>rodziny

Obrazek
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obce niebo

Post autor: cdc9 »

:)
Tak, tak, wiem.
Też słucham Tok fm i znam pp. Płatek, Środę czy Hartmana. :)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

Jak to też? Ja nie, za co przepraszam. Ale przed kolejnym komciem przeczytaj jednak linka z Polityki.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obce niebo

Post autor: cdc9 »

Nie mam zamiaru tak jak i Ty nie odnosisz się do mojego linka:
- sąd uniewinnił Czechów - dzieciak odebrany,
- sąd uniewinnił Brytyjczyków - dzieciak odebrany,
a Ty mi przesyłasz obrazki w stylistyce Strażnicy.
:)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obce niebo

Post autor: Match »

Skoro nie masz zamiaru to ja bardzo przepraszam, ale wykluczasz się z dyskusji, bo to o tej konkretnej sprawie, o której niby opowiada film.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Obce niebo

Post autor: adalbert »

Oj, Match. Link do twojej jaśnie oświeconej gazety wymaga przy wejściu aktywacji konta, czy czegoś tam. Nie mam zamiaru tego robić. Widzę tylko, że chodzi o Norwegię (film jest zdaje się o Szwecji). Że problem istnieje, to nie zaprzeczysz http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/msz- ... w-norwegii
A że różnie można na to patrzeć, to jasne i raczej w tym względzie do porozumienia nie dojdziemy, bo też i różne mamy czytanki. Film jest zresztą fabularny (choć podobno jest jakby sklejką różnych prawdziwych historii) i opowiada historię jednej rodziny, a ty tu jakieś nieuprawnione generalizacje czynisz. Jednym słowem - demagogia. I po co?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”