Atak na Tytanów

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Atak na Tytanów

Post autor: Pejotl »

Dla osób które chcą obejrzeć coś naprawdę INNEGO
https://www.youtube.com/watch?v=InF16sp7J0M

Jest to kinowa ekranizacja serialu animowanego Shingeki no Kyojin / Attack on Titans
Opowiada o wojnie ludzkości z Tytanami - kilkumetrowymi humanoidami, dla których ludzie są ulubioną przekąską. W serialu było kilka scen pożerania bohaterów drugoplanowych żywcem przez Tytanów, w filmie zapewne nie będzie to pokazane. Jak na s-f pomysł z ludzkością będącą pokarmem obcych nie jest całkiem oryginalny ale też i nie wyeksploatowany. Przewodnim motywem będzie bezradność bohaterów w obliczu stworzeń przerastających ludzi pod każdym względem fizycznym (Tytani się regenerują) - zjadających ich krewnych i przyjaciół.
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Torgill »

Trailer jest naprawdę fajny i zachęcający, aczkolwiek motyw wielkich stworów, mających przewagę fizyczną nad ludźmi jest jednak mocno eksploatowany, łącznie z hollywoodzkimi wersjami w rodzaju Pacific Rim.
Osobiście wolę wersję, gdzie ludzkość wydaje tryliony dolarów, żeby zbudować robota który będzie te stwory "punching in a face" jak mówił honet trailer Pacific Rima ;)
A na serio to Tytanów oglądnę - nawet jeśli nie do końca oryginalny, to może być ciekawy.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Sarmor »

To się moja lepsza połowa ucieszy.
Podoba mi się, że w trailerze za wiele nie zdradzili, a jeden z głównych wątków (przynajmniej w późniejszej części anime - nie oglądałem początku) pojawia się tylko na chwilę. :)
Pejotl pisze:Jest to kinowa ekranizacja serialu animowanego Shingeki no Kyojin / Attack on Titans
Mangi. ;) Anime było później.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Match »

Pierwsza zasada oglądania chińskich bajek: nigdy nie oglądać live-action, nawet tych wysokobudżetowych.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Sarmor »

Ja chyba nie będę miał wyboru. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Pejotl »

Jednak pokazali... ze szczegółami
https://www.youtube.com/watch?v=w2nMN30foR8
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Sarmor »

Obejrzeliśmy pierwszą część z Ewą, która jest fanką oryginału i anime (ja widziałem tylko kilka odcinków anime i to późniejszych).
W porównaniu do pierwowzoru zmieniono nieco postaci, a co ciekawe również świat - w filmie widać bowiem wyraźnie, że ludzkość cofnęła się w rozwoju technologicznym, a władza podchodzi do technologii nieufnie i wręcz zakazuje obywatelom budowania nawet najprostszych urządzeń elektronicznych. Czy te zmiany są złe, czy dobre, można się spierać.
Natomiast trudno dyskutować o tym, że fabularnie pierwsza część jak na film pełnometrażowy wypada słabo. Oglądając czułem się, jakbym obejrzał pół sezonu serialu: po obowiązkowym prologu bohaterowie ruszają na misję, która zajmuje resztę filmu. I teraz delikatny spoiler: bohaterowie w ogóle nie zbliżają się do końca misji, pod sam koniec zostają wprowadzone dwa ciekawe wątki i... na ekranie pojawiają się napisy wraz z zapowiedzią drugiej części.

Z tego, co wyczytałem, wszystko jest jakoś zebrane do kupy w drugiej części (której koniec nie jest wcale tak ostateczny, jak sugeruje tytuł), ale niezbyt podoba mi się takie rozdzielenie (choć oczywiście twórcy filmu nie sięgnęli po to rozwiązanie jako pierwsi).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Torgill »

Pejotl pisze:Jednak pokazali... ze szczegółami
https://www.youtube.com/watch?v=w2nMN30foR8
Dlaczego oni strzelają do tych tytanów z odprzodkowej armaty gładkolufowej?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Sarmor »

Bo innych nie mają? :P
W filmie trochę zamieszali z technologią, ale w mandze i anime dominuje broń skałkowa (choć armaty mają ładowane odtylcowo).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Atak na Tytanów

Post autor: Pejotl »

Prawie cała dostępna przestrzeń za murem to pola uprawne - inaczej nie można by wyżywić tylu ludzi. Nie ma miejsca na wielki przemysł.
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”