Niesamowita wojna w filmie

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Sarmor »

Uuu, wiedziałem, że dawno nie pisałem nic w tym temacie, ale nie myślałem, że aż tak dawno. :mrgreen:

Nadrobiłem Operację Overlord (Overlord, reżyseria Julius Avery) z 2018 roku, czyli wysokobudżetowe weird war sygnowane znanym nazwiskiem (J.J. Abramsa, który na szczęście był tylko producentem).
W nocy z 5 na 6 czerwca 1944 roku oddział 101. DPD ląduje w Normandii z zadaniem zniszczenia stacji radiowej umieszczonej w kościele przy niewielkim francuskim miasteczku. Ich samolot zostaje zestrzelony, "lądowanie" przeżywa tylko garstka żołnierzy, a na domiar złego okazuje się, że pod wspomnianym kościołem SS prowadzi tajne eksperymenty...
Z plakatów odniosłem wrażenie, że to kolejny film o nazi zombie - ale nie do końca tak jest. Nie ma tu tradycyjnych hord goniących i po kolei zjadających bohaterów. Nie nazwałbym też tego filmu horrorem, to bardziej wojenny akcyjniak z elementami grozy i fantastyki.
Mimo to nie jestem ani trochę rozczarowany. Film jest bardzo porządnie zrobiony i ma świetne tempo, dzięki czemu oglądało się go bardzo dobrze. Zdecydowanie polecam. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Ogmios »

Sarmor pisze: niedziela, 5 kwietnia 2020, 09:34 Mimo to nie jestem ani trochę rozczarowany. Film jest bardzo porządnie zrobiony i ma świetne tempo, dzięki czemu oglądało się go bardzo dobrze. Zdecydowanie polecam. :)
To ja się ponownie wystawię na ostrzał i powiem, że na mnie film nie zrobił specjalnego wrażenia, ot solidna produkcja klasy B, ni to wojenny ni to horror. Od razu po osobie głównego bohatera wiemy, że mamy do czynienia z fikcją (o ile mi wiadomo w Normandii nie było czarnych spadochroniarzy; zdaje się zbierano w tym czasie jakiś czarny batalion skoczków w USA i nawet planowano go użyć w Ardenach, ale nie uzyskał gotowości na czas i wojnę zakończył na skokach do gaszenia pożarów po japońskich bombach balonowych). Właściwie jedyne co mi w pamięć zapadło to scena na polu minowym i w miarę udane gore. Niemniej jak ktoś lubi Wolfensteina/Call of Duty to mu się ten film być może spodoba.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Sarmor »

Oceniam te filmy z perspektywy fana klimatów weird war. Jak piszę, że coś jest bardzo dobre, to jest bardzo dobre jak na ten konkretny gatunek - nieliczny i w większości składający się z filmów kiepskich lub amatorskich. :)

Co do czarnych spadochroniarzy, to nawet jeśli takowi byli (nie wiem), to służyliby w osobnych jednostkach, bo segregację w siłach zbrojnych USA zniesiono trzy lata po wojnie. Nie wiem, czemu zdecydowano się na czarnego głównego bohatera, natomiast mnie to specjalnie nie razi wśród filmów o doktorze Frankensteinie pracującym dla nazistów czy o ratowaniu mózgu Hitlera. :P
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Telamon »

Obejrzałem w zeszłym roku. Strasznie zmarnowali potencjał choć faktycznie poprzeczka nie stoi zbyt wysoko w tym "gatunku".
Ciągle wolę obejrzeć pierwszą część "Outpostu" niż tego typu produkcję. Ekipa wycisnęła maksimum ze skromnego budżetu i stworzyła bardzo klimatyczny film... który potrafi nawet przestraszyć widza.

W "Wierd" jedynie scena przemiany jednego z bohaterów wyglądała dość interesująco. Reszta mnie znudziła. Taka sama klapa jak drugi "Iron Sky".
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Ogmios »

Sarmor pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 18:01 Oceniam te filmy z perspektywy fana klimatów weird war. Jak piszę, że coś jest bardzo dobre, to jest bardzo dobre jak na ten konkretny gatunek - nieliczny i w większości składający się z filmów kiepskich lub amatorskich. :)
A to przepraszam, dopiero teraz przejrzałem w jakim wątku jestem. Nie jestem fanem tego typu filmów, jak się nawinie to obejrzę. A na wzmiankę o Overlordzie to zareagowałem może nawet alergicznie, bo się naciąłem licząc na coś "normalniejszego".

Jak nie muszą występować zombie-naziści i wystarczy sci-fi to mogę zarekomendować stare Threads o wpływie hipotetycznego konfliktu nuklearnego na Wielką Brytanię. I drugi nietypowo, bo seria anime: Zipang. Japoński niszczyciel klasy Aegis przenosi się w czasie w środek bitwy o Midway. Przy okazji się dowiedziałem, że były Zero w wariancie wodnosamolotu.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=fEI-v5pdivA

Ja tam mimo wszystko przypomnę "Outpost" (polski tytuł to "Eksperyment SS"). ;)
Mym zdaniem to jeden z najlepszych przedstawicieli "wierd war" w kinematografii. Dla ludzi nie lubujących się w tego typu produkcjach film będzie dość przeciętny... co i tak dobrze o nim świadczy zważywszy na ogólny (niski) poziom "wierdów". Bardzo dobrzy aktorzy, fajnie napisane postacie (każda ma swoją charakterystykę). Przyzwoite ujęcia w ciasnych pomieszczeniach. Zgrabna choć nieskomplikowana fabuła z mroczną tajemnicą skrywaną w czeluściach bunkra. Porządne zakończenie.

Ogląda się to bez zażenowania i chwytania za głowę.

Część drugą można sobie odpuścić, a o trzeciej najlepiej zapomnieć.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Sarmor »

Telamon pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 21:11 Strasznie zmarnowali potencjał
Czemu tak uważasz? Wyszedł bardzo fajny akcyjniak, w sam raz do czipsów i piwa.

Outpost też jest dobry, IMO oba są jednymi z lepszych weird warowych filmów, choć różnią się klimatem.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Telamon »

Po "Overlordzie" oczekiwałem mrocznej, brutalnej opowieści w klimatach "Return to Castle Wolfenstein". Trochę akcji, dużo klimatu grozy. Klaustrofobicznego, dusznego horroru z bohaterami-twardzielami, którzy będą zmagać się ze swoimi najgorszymi koszmarami. Powoli zaczną tracić zmysły w czasie tej walki o przetrwanie.

Taki "Outpost" tylko w czasach II wojny i z większym budżetem. :P Wczoraj n-ty raz obejrzałem pierwszą część.

W "Overlordzie" za duży nacisk położono na akcje. Horroru prawie nie było. Zasadniczo tego elementu "wierdu" czyli nazi-zombusiów także brakowało w tym filmie. Walczono głównie przeciwko ludziom, a zombusie policzyłbym na palcach.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Ogmios »

Jeszcze nie film, ale w temacie i mi się przypomniało: seria komiksowa Uber. Skoro The Boys mają mieć wkrótce drugi sezon, to może i ta doczeka się ekranizacji.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Niesamowita wojna w filmie

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=GTHl-YDk7Ko

"Sekretna Wojna". Najlepszy film "wierd war" jaki dotąd powstał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”