Sęp

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Sęp

Post autor: Darth Stalin »

...czyli w końcu polski film, z którego nie miałem ochoty wyjść po pierwszym kwadransie :D

Jak na polskie standardy to zrobiony całkiem przyzwoicie, aczkolwiek pewne scenariuszowe mielizny i "deus ex machina" możnaby znaleźć. Może nie jest to ekstraklasa filmu kryminalno-sensacyjnego, ale zupełnie przyzwoita produkcja - w dodatku bez oczywistego happy-endu, raczej wprost przeciwnie. Paru rzeczy można się domnyśleć w miarę łatwo, kilku innych już niekoniecznie. Zakończenie jednak przewidywalne, ale same okoliczności tegoż już nie do końca.

Plus to bardzo fajnie zagrane epizody w wykonaniu Grabowskiego i Talara (nb. przypomniałem sobie sprzed lat kryminalny teatr TV - z cyklu "Kobra"? - w 3 częściach "Selekcja" wg prozy Łysiaka, w którym Talar grał takiego bardzo ciekawego gangstera - chyba coś z tego zostało w epizodzie zagranym przez niego w "Sępie").

Generalnie" "dobrzy" wcale nie są tacy dobrzy, na jakich wygladają, "źli" - cóż, chyba nie do końca są tacy źli... najbardziej to mi żal było losów AP i PM :-?

Podsumowując: to nie jest perełka w rodzaju "Gorączki" Manna, ale zgrzytania zębow nie powoduje.
gryf
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 12:33

Re: Sęp

Post autor: gryf »

"Selekcja" to chyba były lata 80-te, więc już nie "Kobra", a Teatr telewizji, ale fakt - była genialna. A na "Sępa" trzeba będzie pójść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”