Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Super. Wczoraj sobie po pracy odpuściłem, dziś lub jutro na spokojnie obejrzę. Czytał ktos książki przy okazji? Fajne są?
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Biały Vilk »

sgr pisze: sobota, 15 stycznia 2022, 11:59 Super. Wczoraj sobie po pracy odpuściłem, dziś lub jutro na spokojnie obejrzę. Czytał ktos książki przy okazji? Fajne są?
Na święta zażyczyłem sobie pierwszy tom ("Przebudzenie Lewiatana"), bo zachciało mi się jakiejś dobrej sci-fi, a różne rankingi polecały. Trudno mi znaleźć czas na seriale i początkowo nawet nie skojarzyłem, że to "Expanse" i sporo się o tym mówi.
Jak dla mnie dobrze napisana, z inteligentnym wyważeniem. Próbuje sięgać w głąb postaci, unika absurdalnych głupotek, lekkie naiwności są do strawienia, stawia realne ograniczenia odnośnie kosmicznych technologii i funkcjonowania w przestrzeni. Pierwsza połowa książki lepsza od drugiej.

W tej sytuacji chyba najpierw poczytam dalej, a potem obejrzę te wszystkie sezony.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Z tego co czytałem w recenzjach pierwsze tomy są bardzo wiernie zekranizowane, potem scenariusz trochę odbiega od książkowego pierwowzoru. U mnie czeka, załadowałem na kindle'a, ale żona teraz używa, więc czytam "Burzę nad Pacyfikiem" ;).
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

"Nasi chłopcy" - izraelski serial na HBO.
R-e-w-e-l-a-c-j-a. Oparty na autentycznych wydarzeniach z 2014 r. kiedy to w odwecie za porwanie trzech izraelskich chłopaków doszło do brutalnego mordu na młodym Arabie. Trochę to kryminał, trochę dramat sądowy i psychologiczny. Bardzo obiektywny, ukazuje racje obu stron i dramat zwykłych ludzi uwikłanych w ten niekończący się konflikt. Wyśmienite aktorstwo, gęsta atmosfera i bardzo ciekawe ukazanie życia codziennego oraz metod śledczych w Izraelu. Netanjahu podobno uznał film za antysemicki ;)

Gorąco polecam!
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Jestem już po pierwszym epizodzie sezonu III "Snowpiercera". Ten sezon najpewniej będzie ostatni, a zaczął się dość spokojnie w porównaniu ze wcześniejszymi.

Natomiast taka ciekawostka:

https://www.youtube.com/watch?v=WzJZpJP5PSA

"Wielka". Inny serial Netflixa o Katarzynie Wielkiej. Ma już dwa sezony ale jakoś umknął mej uwadze. Wart uwagi?
Darth Stalin
Censor
Posty: 6569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Darth Stalin »

Telamon pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 17:05 Jestem już po pierwszym epizodzie sezonu III "Snowpiercera". Ten sezon najpewniej będzie ostatni, a zaczął się dość spokojnie w porównaniu ze wcześniejszymi.
Nie będzie - co prawda nieoficjalnie, ale na tiktoku główny macher w dredach razem z Maszynistą oraz innymi członkami ekipy oznajmił, że Snowpiercer będzie jechał przez kolejny sezon...

Nb. całkiem fajny ten serial. IMHO o wiele lepszy od filmu... i komiksu też.
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: farmer »

To raczej nie są Wasze klimaty, ale polecam Archiwum 81 - cos jakby horror w starym stylu.
Fajny klimat, fajnie nakręcona fajna historia.
Nic nowatorskiego, ale polecenia warte.
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Darth Stalin pisze: poniedziałek, 31 stycznia 2022, 23:49
Telamon pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 17:05 Jestem już po pierwszym epizodzie sezonu III "Snowpiercera". Ten sezon najpewniej będzie ostatni, a zaczął się dość spokojnie w porównaniu ze wcześniejszymi.
Nie będzie - co prawda nieoficjalnie, ale na tiktoku główny macher w dredach razem z Maszynistą oraz innymi członkami ekipy oznajmił, że Snowpiercer będzie jechał przez kolejny sezon...

Nb. całkiem fajny ten serial. IMHO o wiele lepszy od filmu... i komiksu też.
Obejrzałem już dwa epizody oraz zwiastuny e02 i e03 (które zdradzały chyba za dużo). Chyba wiem co będzie lokomotywą ciągnącą ten sezon i co pozwoli serialowi wejść w sezon 4. ;)

https://www.filmweb.pl/serial/Peacemaker-2022-863715

A tutaj "Peacemaker" z Ceną. Postać znam tylko z filmu. Ciekawi mnie czy to przypadek, że Cena (robiący karierę przede wszystkim w ChRLu) wciela się w postać będącą karykaturą amerykańskiego superpatrioty, ze skrzywionym postrzeganiem przez nią amerykańskich wartości... Jeżeli dojdzie do czegoś na dalekim wschodzie to Johny ma szansę zostać najbardziej znienawidzonym obywatelem USA w XXI wieku.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Darth Stalin »

Telamon pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 22:59 Obejrzałem już dwa epizody oraz zwiastuny e02 i e03 (które zdradzały chyba za dużo). Chyba wiem co będzie lokomotywą ciągnącą ten sezon i co pozwoli serialowi wejść w sezon 4. ;)
Ja też wiem ;) :D

Podczas kolejnego objazdu świata gdzieś z wykutego pod Uralem schronu kolejowego wyjedzie...

http://www.railnews.in/wp-content/uploa ... 24x576.jpg

http://www.railnews.in/wp-content/uploa ... 24x611.jpg

...a z niego wyjdzie PRAWDZIWY "Ice Man":
Obrazek

:D :lol:
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

W następnym odcinku faktycznie będzie wątek zbliżony do syberyjskich klimatów. W przenośni i dosłownie. :P

Natomiast właśnie ukazał się czwarty sezon "Rozczarowanych". Miło, że serialu nie anulowali (Netflix nie ma zbyt wielu dobrych produkcji animowanych).
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Skończyłem The Book of Boba Fett i jestem rozczarowany. Serial jest wyraźnie słabszy do Mandaloriana i sprawia wrażenie, jakby albo twórcy nie mieli pomysłu na fabułę, albo ktoś im kazał przepisać drugą połowę.
Już od początku dziwi nieco, że legendarny łowca nagród wydaje się niezbyt obeznany z tym, jak działa światek przestępczy… No ale ok, przez lata zajmował się przecież polowaniem na ludzi, a nie kierowaniem grupą przestępczą. Sama działalność Boby, który wszak zajmuje stanowisko Jabby, jest też bardzo grzeczna. Właściwie to chce jedynie zaprowadzić porządek w pobliskim mieście - tylko po pierwsze nic nie wskazuje na to, żeby panował w nim nieład, a po drugie nie wiadomo, jak Fett miałby to zrobić, bo w szczytowym momencie ma może z tuzin podwładnych (nie licząc tymczasowych sojuszników). No ale ok, to przecież nie jest serial dla dorosłych, musi się nadawać dla dzieciaków, bo inaczej księgowym nie będą się zgadzały numerki w excelach. Da się to też wytłumaczyć tym, że pobyt w brzuchu Sarlacca skłonił bohatera do przemyślenia swojego dotychczasowego życia.
Przez pierwszą połowę sezonu akcja idzie dwutorowo, oglądamy wydarzenia "aktualne" (tj. po drugim sezonie Mandalorianina) oraz losy Fetta po wyjściu z Sarlacca, a przed odzyskaniem pancerza. Ten drugi wątek wydaje się dość niepotrzebny (chyba że ktoś nie lubi niedopowiedzeń i musi mieć wszystko wyjaśnione), ale w pewnym momencie daje nadzieję, że może te wydarzenia będą miały wpływ na wątek pierwszy.
Spoiler
Show
Nie, nie będą.
A co się dzieje później? Dwa przedostatnie odcinki to czysty "fan service" właściwie bez Boby Fetta, a w ostatnim dostajemy mało satysfakcjonujące zakończenie.
Od biedy można obejrzeć, bo serial sprawia frajdę, ale też nic nie stracicie, jeśli go sobie odpuścicie.
Spoiler
Show
Chyba że komuś brakuje Grogu, to musi koniecznie obejrzeć.
A już w maju ma być premiera serialu o Obi-Wanie ukrywającym się na Tatooine… Sądząc po dwóch sezonach Mando i jednym Boby w trakcie tego pustelniczego życia napotka ze dwa tuziny dawnych znajomych. :P
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=JsPnKMHLJDk

Ale mimo wszystko miał pewne... momenty... z powodu których nie żałuję iż oglądałem ten serial w tle. ;)

Poza tym: Like a Bantha. Make Baby Banthas!
Awatar użytkownika
Mirek1939
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: środa, 9 lipca 2014, 23:18
Has thanked: 94 times
Been thanked: 54 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Mirek1939 »

To może być dobre lato dla fantasy:
https://www.youtube.com/watch?v=Wg86eQkdudI - jak ktoś nie ma super wymagań to może dostrzec coś więcej niż skok na kasę z fan service.
https://www.youtube.com/watch?v=IVGOVokbw6Q
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”