Teatr Telewizji: Ambasador (S. Mrożek)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Teatr Telewizji: Ambasador (S. Mrożek)

Post autor: Raleen »

Właśnie przypadkiem trafiłem i obejrzałem w Teatrze Telewizji na TVP1 znakomitą sztukę Sławomira Mrożka "Ambasador". Spektakl nagrany w 1997 r. W głównych rolach: Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kowalewski, Maja Komorowska, Henryk Bista. Zwłaszcza Zbigniew Zapasiewicz... Rewelacyjna rzecz, zupełnie nie mogłem się oderwać, do takiego stopnia rzadko mi się zdarza. Sztuka jest głęboka, także na dzisiejsze czasy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Teatr Telewizji: Ambasador (S. Mrożek)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 23:05 Właśnie przypadkiem trafiłem i obejrzałem w Teatrze Telewizji na TVP1 znakomitą sztukę Sławomira Mrożka "Ambasador". Spektakl nagrany w 1997 r. W głównych rolach: Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kowalewski, Maja Komorowska, Henryk Bista. Zwłaszcza Zbigniew Zapasiewicz... Rewelacyjna rzecz, zupełnie nie mogłem się oderwać, do takiego stopnia rzadko mi się zdarza. Sztuka jest głęboka, także na dzisiejsze czasy.
VOD TVP to kopalnia często bardzo dobrych przedstawień Teatru TV. Oczywiście są i gorsze, ale ja lubię archiwalne, czarno-białe jeszcze. Młody Fronczewski, Tadeusz Łomnicki i Magdalena Zawadzka to nie tylko "Przygody Pana Michała" ale i "Makbet".
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”