Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Yeti
Sous-lieutenant
Been thanked: 9 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti » wtorek, 28 kwietnia 2020, 20:28

Grant Official Trailer | Ulysses S. Grant Miniseries

https://www.youtube.com/watch?v=kNlZQZAw24U

BARKSKINS Official Trailer | BLOOD. LAND. EMPIRE.

https://www.youtube.com/watch?v=hO8NFV-peRY
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Has thanked: 172 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Post autor: Telamon » poniedziałek, 11 maja 2020, 01:22

Pragnę tylko przypomnieć o dwóch serialach, których ostatnie sezony okazały się dobre / bardzo dobre.

1. "The Last Kingdom". Rozwijał się powoli ale ostatecznie okazał się być porządną produkcją. Dobre tempo akcji, wielowymiarowi bohaterowie - zbudzający czasami ambiwalentne uczucia u widza. Trochę jedynie bitwy szkoda bo zamiast starcia murów tarcz... otrzymaliśmy zwykłą bijatykę. Ale fabularnie jest nieźle.

2. "Wojny Klonów". Konkretnie ostatnie 4-5 odcinków sezonu siódmego. Bardzo poważnie, mroczno, ze świetną ścieżką muzyczną. Jak dla mnie zdecydowanie lepsze niż filmowe produkcje Disneya z ostatnich lat. Wszystkie.

Próbka soundtracku z ostatniego odcinka (może zawierać spoiler):

https://www.youtube.com/watch?v=MJrEkTEkE4Q
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 20 maja 2020, 15:13

"Snowpiercer", a konkretnie pierwszy odcinek, miał już swoją premierę. Może obejrzę wieczorem... Jestem strasznie podekscytowany. :D

Natomiast warto przypomnieć jeszcze dwa inne seriale:

1. "Penny Dreadful: City of Angels". Do tej pory wyemitowano cztery odcinki. Fajny aczkolwiek inny niż poprzedni cykl. Zamiast masy potworów mamy starcie nieba i piekła. Serial stał się też bardziej brutalny, nasycony seksem, pojawiły się także pierwsze sceny grozy jakich nie powstydziłby się porządny horror.

2. "For All Mankind". Alternatywny przebieg wyścigu kosmicznego z zimną wojną na księżycu. Tutaj odpadłem po kwadransie. Może innym się spodoba.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » sobota, 23 maja 2020, 01:10

https://www.youtube.com/watch?v=lrrf51VRpWQ

"Solar Opposites". Serial animowany twórców "Ricka i Morty'ego".
Humor stoi na zbliżonym, groteskowym poziomie. Narracja przebiega dwutorowo:

1. Niezbyt zajmujące dzieje czwórki kosmitów. Każdy odcinek to nowa historia. Z reguły bardzo brutalna, nieskomplikowana, z mało rozbudowanymi dialogami oraz prostymi gagami. Przyznaję iż przy "RiM" ten wątek wypada blado i mało atrakcyjnie. Nawet mimo podobnego zachowania i sposobu wypowiadania się głównych postaci.

2. Dzieje społeczności miniaturowych ludzi, którzy zostali więźniami kosmitów. O wiele bardziej interesujący kawał porządnego post-apo. Prawie bez elementów komedii. Poważny, brutalny, emocjonujący i wzruszający. Występuje ciągłość historii choć samemu wątkowi poświęcono o wiele mniej miejsca niż czwórce kosmitów.

Mam ambiwalentne odczucia z powodu połączenia dwóch wątków na bardzo różnym poziomie. Przyznaję iż serial oglądam jedynie ze względu na historię społeczeństwa więźniów bo kosmici są zbyt nużący.
Awatar użytkownika
Torgill
General
Has thanked: 129 times
Been thanked: 74 times
Kontakt:

Post autor: Torgill » sobota, 23 maja 2020, 14:16

Telamon pisze:
środa, 20 maja 2020, 15:13
2. "For All Mankind". Alternatywny przebieg wyścigu kosmicznego z zimną wojną na księżycu. Tutaj odpadłem po kwadransie. Może innym się spodoba.
Zobaczyłem trailer- to trochę takie "mokre sny impotenta" liberała pt. skoro Sowieci wylądowali pierwsi na Księżycu, to wyślijmy człowieka - kobietę, to dla ludzkości będzie na pewno ważniejsze, niż lądowanie pierwszego człowieka i wszyscy się tym podniecą. Najlepiej czarną biseksualistkę, z czerwonego Księżyca zrobi się tęczowy ;)
Ogmios
Adjudant
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Ogmios » poniedziałek, 25 maja 2020, 11:43

Solar Opposities takie sobie, nada sie w przerwie między nowymi R&M.
Snowpiercer zapowiada się ciekawie, fabuła trochę mi przypomina taką starą grę Transarcticę (i nowy serial rysunkowy Infinity Train).
Co ciekawe był też pojedyńczy film fabularny w 2013.
Awatar użytkownika
Hiena
Sergent-Major
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Post autor: Hiena » wtorek, 26 maja 2020, 17:59

Też miałem skojarzenie z Transarcticą :) może właśnie pójdą w takie śnieżne postapo.
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » piątek, 29 maja 2020, 01:10

Jestem już po drugim odcinku "Snowpiercera". Póki co jestem zadowolony choć z tego co widzę np. na Filmwebie... niektórym umyka sedno historii. Traktują pociąg bardzo dosłownie. Trochę mnie to smuci. W każdym razie zakończono już prace nad drugim sezonem więc przynajmniej dostanę 20 odcinków tegoż show.

Teraz wrzucę coś bardzo egzotycznego. Właśnie odkryłem, nie widziałem żadnego odcinka:

https://www.youtube.com/watch?v=NhkxVN4uQX4

Nowozelandzki serial "The Dead Lands", którego bohaterami są Maorysi.

Ps. Próbowałem dzisiaj obejrzeć "Granta"... Niestety to tylko fabularyzowany dokument. Warstwa filmowa wygląda nieźle. Chwilowo zniechęciła mnie ta druga część. Nie mam chwilowo siły na prounijną narrację.
adalbert
Colonel en second

Post autor: adalbert » piątek, 29 maja 2020, 10:07

Telamon pisze:
poniedziałek, 11 maja 2020, 01:22

1. "The Last Kingdom". Rozwijał się powoli ale ostatecznie okazał się być porządną produkcją. Dobre tempo akcji, wielowymiarowi bohaterowie - zbudzający czasami ambiwalentne uczucia u widza. Trochę jedynie bitwy szkoda bo zamiast starcia murów tarcz... otrzymaliśmy zwykłą bijatykę. Ale fabularnie jest nieźle.
Od jakiegoś czasu oglądam. Jestem na początku drugiego sezonu. Mam ogólnie ambiwalentne odczucia. Jest pewna głębia niektórych postaci, niekiedy to wciąga, ale jednocześnie jest sporo nonsensów, rzutowania określonych dzisiejszych koncepcji na tamte czasy...
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 3 czerwca 2020, 20:17

https://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378

Ktoś oglądał serial "Luther"?

Szukam czegoś pod malowanie. Brakuje mi sensownych audiobooków (nawet po Komudę sięgnąłem), a ciekawe seriale skończyłem oglądać.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant

Post autor: Antioch Seleucyda » środa, 3 czerwca 2020, 22:31

Telamon pisze:
środa, 3 czerwca 2020, 20:17

Szukam czegoś pod malowanie. Brakuje mi sensownych audiobooków (nawet po Komudę sięgnąłem), a ciekawe seriale skończyłem oglądać.
A co to, Komuda zły?
Awatar użytkownika
Telamon
Général en Chef
Kontakt:

Post autor: Telamon » czwartek, 4 czerwca 2020, 09:48

Dzieła Komudy (te dostępne w audiobookach) stoją na bardzo różnym poziomie. Nigdy nie mam pewności na jakim jest dana książka dopóki po nią nie sięgnę. Np. Jego "Diabeła Łańcuckiego" (2007) i "Hubala" (2016) uważam za bardzo dobre książki z umiejętnie budowaną akcją, stopniowo odkrywaną tajemnicą. Interesującymi głównymi postaciami o wielowarstwowej charakterystyce. Potem mamy takie "Wilcze Gniazdo" (2002), "Bohuna" (2006), "Zborowskiego" (2012). Pisane jakby od niechcenia, mało zajmujące, stawiające na dużą ilość akcji.
adalbert
Colonel en second

Post autor: adalbert » piątek, 5 czerwca 2020, 09:49

Telamon pisze:
środa, 3 czerwca 2020, 20:17

Poszczególne sezony leciały swego czasu na BBC First (tam zresztą często powtarzają seriale). Trochę oglądałem i raczej z przyjemnością, choć stopniowo zaczął mi się wydawać nierówny. Charyzmatyczny (ale nie nieskazitelny) detektyw, który ma swoich wrogów i zwolenników. Serial rozwija również wątek jego relacji z psychopatyczną Alice Morgan. Nie wiem, jak to powiedzieć, ale serial stara się nie być "plastikowy" - jest dość psychologiczny. Obsadzony w głównej roli aktor z pewnością dobrze do tej roli pasuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”