"Gra o tron" - przejażdżka po fabule (same spoilery!)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Telamon
Général de Division Commandant de place
Kontakt:

Re: "Gra o tron" - przejażdżka po fabule (same spoilery!)

Post autor: Telamon » wtorek, 2 kwietnia 2019, 19:47

https://www.youtube.com/watch?v=vwmAWOE5F9o&t=0s

Trailer sezonu. Jeden z kilku. Do premiery pozostało 12 dni ale już od jakiegoś czasu wiemy jak będzie wyglądał pierwszy odcinek.
HBO zagroziło pozwem człowiekowi za to odpowiedzialnemu choć snuł jedynie teorie odnośnie przebiegu fabuły.
Awatar użytkownika
Telamon
Kontakt:

Post autor: Telamon » niedziela, 28 kwietnia 2019, 15:18

"Wyciekło" zakończenie sezonu 8. Oglądacie na własne ryzyko:

https://www.youtube.com/watch?v=ahMGtL113AM
TommyGn
Adjudant-Major

Post autor: TommyGn » wtorek, 30 kwietnia 2019, 00:04

Oglądałem trzeci odcinek. I się załamałem. O ile już bitwa Jona i Ramseya przeczyła logice to obecna z Nocnym Królem pobiła do sześcianu tamten poziom absurdu. Reżyser chcąc podkręcać napięcie sięgnął absurdu. No cóż trzeba przyjąć, że reżyser na robieniu bitew zupełnie się nie zna i zapomnieć.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Torgill
General
Kontakt:

Post autor: Torgill » środa, 12 czerwca 2019, 21:47

Napiszę w skrócie, bo już mi się nie chce rozpisywać. Najgorszy sezon ze wszystkich i straszny zawód. Scenariuszowa amatorka i fuszerka.
HoLi
Sergent-Major

Post autor: HoLi » środa, 12 czerwca 2019, 22:02

Wyprzedzili z kręceniem pisanie książki przez Martina, w przeciwieństwie do wcześniejszych sezonów zabrakło materiału źródłowego i wyszło jak wyszło.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Telamon
Kontakt:

Post autor: Telamon » środa, 12 czerwca 2019, 22:45

Zakończenie akurat jest martinowskie. Królem ma zostać Bran.

Ktoś nawet dopracował finałową scenę dzięki czemu stała się sensowniejsza.:

https://www.youtube.com/watch?v=APJyOvh_Oo0

Poniżej natomiast Królem zostaje Edmure Tully. Jedyny wśród zebranych posiadających jakieś znane wszystkim kompetencje (pochodzenie, wiek, doświadczenie, płeć).

https://www.youtube.com/watch?v=erAlG_DdXBQ

Ten sezon był okropny. Finał obejrzałem raz, a jestem wielkim fanem serialu. Po tym co zobaczyłem straciłem zainteresowanie nawet książką. Na Sezon 7 i 8 największy wpływ miał pośpiech głównych scenarzystów. Dostali ofertę od Disneya w kwestii kręcenia Gwiezdnych Wojen toteż prędko porzucili GoTa. Nawet sezon szósty dało się oglądać z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Brigade

Post autor: Anomander Rake » czwartek, 13 czerwca 2019, 09:45

Scenarzyści mieli w cholerę czasu, bo serie 7 i 8 miały były i krótsze i po dłuższych przerwach. Zwyczajnie kolesie się nie nadają i tyle.
Kogo tam zrobili królem to sprawa drugorzędna. Istotne jest nagromadzenie absurdów. Zresztą nawet aprops Brana, którego przez cały czas przedstawiali jako kolesia ponad wszystkim, a tu nagle godzi się być królem. Z kolei cała reszta też się na to godzi, mimo, że królem zostaje członek rodziny, która właśnie wykraja sobie z państwa królestwo.... itd...
HoLi
Sergent-Major

Post autor: HoLi » czwartek, 13 czerwca 2019, 10:43

Z tego co się orientuje to jeszcze sezon 6 opierał się na książkach (przynajmniej kilka wątków zostało zaczerpniętych z książek) i ten sezon jeszcze trzymał poziom. Sezon 7 w moim subiektywnym odczuciu już zaczął spadać z poziomem, a 8 to już niestety porażka.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”