I Pola chwały (7-8 października 2006)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Post autor: Antek »

Dorzucę te nowe informacje na moje forum :)
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Spoko, ja też rozpuściłem wieści. Tutaj zwłaszcza na Histmagu możesz mi pomóc.

I trzeba się już umawiac i ustalac powoli co będzie.

Wyjdzie chyba tak, że planszówki będą dosc blisko wejścia, więc jak ktoś by się chciał zapromowac, okazję ma wymarzoną :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Post autor: Antek »

No spoko, jak ci już pisałem niewykluczone, że to wszystko będzie opisane w histmagu, przynajmniej tak twierdzi znajomy z redakcji, ale z nimi to różnie bywa... pogadamy o szczegółach na miejscu, w Niepołomicach:) Co do gier i składu, to póki co udział na bank potwierdziło hmmmm 7 osoób ode nie, dwie kolejne jeszcze zostaną doinformowane, a co do reszty, dowiem sie na początku przyszłego miesiąca. Najwięcej osóbode mnie będzie grać w B35, scenariusz fikcyjny, na fikcyjnej mapie, do tego może coś historycznego i TGBoA + War Gallery. Aha i jeszcze coś, od mniej więcej której godziny będzie można przybywać do Niepołomic?
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Start szykowany jest to na popołudnie, ale zaraz będę miał świeższe wieści. Jeśli o mnie chodzi to i tak za wcześnie nie będę, bo muszę dojechac.

Ktoś się też przyda na miejscu, więc albo Monthion albo Ty Antku :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
antoni
Caporal-Fourrier
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:47
Lokalizacja: Ciapowizna ;) Kraków

Post autor: antoni »

Ktoś się też przyda na miejscu

Znaczy się w Krk żeby razem dojechać busikiem? :wink:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja nie jestem miejscowy więc okolicy nie znam. Jak byłem mały "zaliczyłem" wszystkie zabytki tego zacnego miasta, ale poza tym...

Zanim przyjadę to trochę czasu minie, a Wy możecie byc na miejscu wczesniej i chocby coś rozłożyc już.


Ogólnie co do konwentu wiele osób mnie wypytuje co będzie grane, ile osób będzie itd. Trochę osób już jest kilka gier jest zaplanowanych, ale właśnie - jak się nie zmobilizujecie to tłumów nie będzie :)

Zeka się ze mną wybiera z Torunia z tego co mówił, Cyber na 100% nie wie ale raczej też, ktoś z Warszawy powinien dołączyc, w Krakowie jest również ekipa jak rozumiem, więc jakieś minimum już mamy. Auffenberg się jeszcze wybiera bądź kolega Pzfan z tego co wyczytałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Potwierdzam, że się wybieram. Finanse powinny pozwolić na odwiedzenie także krakowskiego konwentu :) Mam nadzieję, że w takim wypadku znajdzie się i dla mnie jakieś miejsce przy planszy...
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Wszystko wskazuje na to, że się pojawię. Na dłużej i pewnie nie sam. Na chwilę przyjadę z moimi dziewczynami i jeśli będzie jakaś partia Osadników, to 7-letnia Legunina zadeklarowała swój udział :cool: . Mam nadzieję, że uda mi się zrobić nowe żetony do Ostfrontu i przeprowadzić kolejny publiczny test. Miałbym też wielką ochotę zagrać w RoR - mam nawet egzemplarz w domu, zupełnie dziewiczy. Może uda mi się zwerbować właściciela tego egzemplarza i głównego testera OWC, by też się tam pojawił. Poza tym jestem chętny do gry w R20, bo już z 15 lat w to nie grałem :oops: a normalnie to zawsze wolę OWC. OWC też wchodzi w grę - np. któraś z krótszych wersji kampanii.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Legun pisze:jeśli będzie jakaś partia Osadników, to 7-letnia Legunina zadeklarowała swój udział :cool:
Już szykujcie się wszyscy na sromotną porażkę! Grałem przeciwko tej Pani i momentami byłem bezradny. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Legunie, z pewnością twoja obecnosc przyciągnie potencjalnych niezdecydowanych, Andy mam nadzieję, że Tobie też się uda, a jeśli nie to któryś z testerów ze Smolnej - Czupurek albo anonim może byc się wybrali?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W moim przypadku przyjazd jest bardzo, bardzo wątpliwy. Niestety. :(
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Zeka

Post autor: Zeka »

Może ustalimy w co będziemy grać? Jeżeli ktoś jest chętny na rozgrywkę PoG, to zapraszam (wreście przebrnąłem przez zasady :D ) Chętnie zagram też coś heksowego...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jest chętny na Twiglight Struggle i zastanawia się nad przyjazdem, więc koledzy... :)

Są też chętni na starożytnosc.

Czuję się jak swatka :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

A czy będzie ktoś grał w "Waterloo"?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na pewno: antoni z Monthionem nie pogardzą a i ja też :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”