V Pola chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Partyjkę w Ardeny :>
Szczerze powiedziawszy wolałbym w tym roku zagrać w coś i skończyć rozgrywkę
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Były dwa - motocykl (niemiecki) oraz WC51 (na moje oko 1/2 tonówka).
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Przemos19 pisze:Były dwa - motocykl (niemiecki) oraz WC51 (na moje oko 1/2 tonówka).
Ten drugi pojazd miał kryptonim Panzerwagen :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Jeśli Dodge WC51 to tylko 3/4 tony :) A jak było z poruszaniem się tych pojazdów? Ekspozycja była stała, czy właściciele dbali, by co jakiś czas przemieścić się z miejsca na miejsce?

Pytam, bo na pokazach lotniczych, na których najczęściej miałem okazję podziwiać sprzęt wojskowy z drugiej wojny, zwykle "obóz" pojazdów był ustawiony na stałe. Oglądać można było, ale zero efektu warkotu silnika, czy możliwości przejażdżki...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przemieszczali się. Pojazdy brały udział w pokazach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W pierwszym poście w temacie pojawiło się oficjalne ogłoszenie, które będę w miarę potrzeb aktualizował (ale sądzę, że raczej nie będzie potrzeby). Tym, którzy już byli na imprezie, polecam się zapoznać zwłaszcza ze szczegółowym programem, do którego linka także zamieściłem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W kwestiach promocji konwentu w sieci będę wdzięczny za wszelkie sugestie - najlepiej na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

DT pisze:
Marcon pisze:Ja też mam zamiar sie pojawić.
Partyjkę w Ardeny :>
Dt partyjkę w Leningrad? Da się skończyć w 3 godziny i też stare. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Czemu nie...
Mogą byc też nowsze gry, byle dało się szybko ogarnac instrukcje...
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Da się bez problemu. System to w 90 % klasyka gier hexowych.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

A czy można przyjechać z osobą towarzyszącą? :)
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post autor: renald »

Ja w zeszłym roku byłem z narzeczoną. Wyjazd był całkiem spontaniczny i choć w konwencie uczestniczyłem „w kratkę” , miałem okazję poznać kilku fajnych ludzi, a dzięki uprzejmości Raleena i Sosny zagrać z dawno niewidzianym kumplem w niezwiązanego „tematycznie” Space Hulka (tak, to głupia gra :cool:)
Ogólnie weekend był bardzo udany :pom:

W tym roku pewnie też się pojawimy. Będę chciał zagrać w coś „poważniejszego” jeśli ktoś będzie uprzejmy, a narzeczona chętnie będzie kibicowała obu stronom :smile:
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Istotnie :)

Jeśli cegła nie spadnie mi na głowę, ja również zjawię się w Niepołomicach w tym roku. Wystarczy mi na nocleg dwa metry kwadratowe szkolnej posadzki (to gdybym we śnie rozłożył ręce).

Zapewne będę się nastawiał na jakieś starożytności, ale staram się nie planować za bardzo :)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

RyTo pisze:Zapewne będę się nastawiał na jakieś starożytności, ale staram się nie planować za bardzo :)
Z Silverem mamy ostatnio na tapecie War Galley i SPQR, tak że na jesieni powinienem być gotowy by sprostać tak doświadczonemu w tej tematyce graczowi jak Ty :) . W każdym razie np. w War Galley chętnie spróbuję, a pamiętam też, że bardzo dobre wrażenie mi pozostało po Carthage jak kiedyś nam pokazywałeś w Bydgoszczy tzn. mnie i wujawowi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Yautay pisze:A czy można przyjechać z osobą towarzyszącą? :)
Oczywiście, jak najbardziej. Będzie sporo atrakcji historycznych, pod wieloma względami organizator stara się by impreza była "rodzinna", np. rok temu na konwencie gościła specjalna organizacja promująca wspólne spędzanie czasu ojców z synami (w ramach tego pojawił się m.in. minister Sikorski ze swoim synem).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”