IV Pola chwały (25-27 września 2009)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Monthion pisze:
DT pisze:w Ardenach to i ja mogę żetony poprzesuwać... tylko muszę przepisy sobie odswieżyć... grać będziemy według Dragonowskich?
Owszem, zawsze można zagrać 1 vs. 2 , albo 2 vs. 2 jeśli będzie tylko jeden egzemplarz gry.
mogę zabrać swoje Ardeny (dragonowskie i TiSowskie - mam nadzieję iż są kompletne)
Raleen pisze:
DT pisze:w Ardenach to i ja mogę żetony poprzesuwać... tylko muszę przepisy sobie odswieżyć... grać będziemy według Dragonowskich?
Odśwież sobie, bo niewykluczone, że będziesz musiał jeszcze kogoś oświecić :) .
???????????????????????? zaintrygowałes mnie ;D
Raleen pisze:I obaj z Andrzejem lepiej ustawcie się na jakieś rozgrywki zawczasu, bo na miejscu szkoda siedzieć i tylko patrzyć, a z umawianiem się w trakcie konwentu różnie bywa.
ja przybywam generalnie w charakterze obserwatora :rotfl:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

DT pisze:ja przybywam generalnie w charakterze obserwatora :rotfl:
Sądzę, że przez tyle czasu możesz się nudzić w nic nie grając, bo do obserwowania owszem będzie sporo, ale jednak. Z doświadczenia wiem, że po pewnym czasie samo patrzenie jednak sie nudzi...
DT pisze:???????????????????????? zaintrygowałes mnie ;D
Miałem na myśli młodszych adeptów :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Nikt z graczy w "starożytności" się nie odzywa, więc się zgłaszam, żeby nikt nie przypuszczał, że zwolennicy GBoH wzięli i wymarli.
Zapowiada się, że będzie Trebbia z SPQR i jakaś druga bitwa, może hindusko-helleńska.
Ja wezmę do tego Clash of Giants II, może znajdzie się okazja na Galicję.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Hurra! Zeus i Zbawiciel! Druga bitwa! :) Do zobaczenia się przy stole :D

Nie wiem, czy wezmę coś oprócz GBoH. Koledzy przywiozą tyle gier, że tylko braknie... graczy :P
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Trebbia? Myślałem, że Ausculum było w planach.

Jest ktoś chętny na partyjkę Spartacusa? Najlepiej jakby raz już w niego grał ...
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Teufel : właśnie pod Twoim wpływem w tajnych konszachtach lobbowałem za Trebbią.
RyTo : Zeus i zbawiciel?!
Chciałeś podobno grać w Trebbię Rzymianami!
Dywersant?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Mi to w sumie obojętne, byle grać ad maiorem Romae gloriam, chociaż w obydwu dostali łomot ;)
Trebbia ma bardzo dużo bardzo nieprzyjaznych Łymianom zasad dodatkowych.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Jest ktoś chętny na partyjkę Spartacusa? Najlepiej jakby raz już w niego grał ...
Jeśli będę to czemu nie. Skoro Ty weźmiesz Spartacusa, to ja go pomine i wezmę coś innego.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

OK.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

ja niestety nie dam rady
pogoda mnie przykuwa do Kutna na wszystkie weekendy wrzesniowe :f
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

"Z i z", bo będę przekonywał do scenariusza z Grekami w drugiej kolejności, może spoza SPQR. A więc nie do końca naturalizowany Rzymianin.

No i w grze Rzymem (np. w Trebii) z moimi sympatiami greckimi nadaję się jedynie na najniższe szczeble dowodzenia - Praefectus Sociorum do dowodzenia piechotą welitów i legionistów w centrum :D
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

A gdyby ktos miał ochote zjawic sie w krk np dzien wcześniej i nie miał gdzie przenocować - serdecznie zapraszam do siebie - 2łuzka w pokoju wolne - wiec gdyby komuś było lepiej przyjechać wczesniej a nie tłuc sie nocnymi pociągami piszcie PW
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Strategiczna informacja dla korzystających z usług PKP: jest obecnie promocja na Intercity (i ekspresy chyba też), oczywiście tylko o wybranych godzinach i liczba biletów takich jest ograniczona, więc raczej trzeba kupować z wyprzedzeniem. Cena biletu, np. z Warszawy do Krakowa to 19 zł, normalnie ekspres kosztuje koło 100 zł. Ja już skorzystałem :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Bagu pisze:A gdyby ktos miał ochote zjawic sie w krk np dzien wcześniej i nie miał gdzie przenocować - serdecznie zapraszam do siebie - 2łuzka w pokoju wolne - wiec gdyby komuś było lepiej przyjechać wczesniej a nie tłuc sie nocnymi pociągami piszcie PW
Cholera..... wczoraj zapłaciłem za rezerację pokoju.... :wall: a zjawię się własnie w czwartek....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ważna informacja dla planszówkowców

Ponieważ w piątek sale, gdzie dotychczas byliśmy lokowani, będą zajęte pod koncert, tego dnia będziemy na pierwszym piętrze zamku w sali Portretowej - jest to najbardziej reprezentacyjna sala zamku (sam nie wiem gdzie dokładnie jest i jeszcze jej nie widziałem, ale postaram się na miejscu naprowadzać wszystkich przybywających). W sobotę i niedzielę po staremu będziemy w salach Akustycznej i Freskowej. Konsekwencja tego jest taka, że rozgrywki, które zaczniemy w piątek trzeba będzie raczej tego dnia skończyć. Przenoszenie gier jest możliwe, ale będzie raczej kłopotliwe.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”