XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

damian321 pisze: środa, 20 września 2023, 18:10 Ktoś jedzie do Niepołomic z Warszawy w piątek wieczór?
Parę osób jedzie chociaż nie wiem czy dokładnie o tej porze, np. JohnAdison, Heksmagazynek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

XVII Pola Chwały – ważne informacje organizacyjne (2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: JohnAddison »

Jadę w piątek rano samochodem z Warszawy. Pewnie ok 9 się ruszę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Punkty programu imprezy oficjalnie zgłoszone:

Piątek (22 września)

15.00 – 23.00 – rozgrywka pokazowa w „Orzeł Morski II: Złamana Chryzantema” z udziałem Sławomira Łukasika

Sobota (23 września)

10.30 – 13.30 – rozgrywka pokazowa w „1920: Nest of Eagles” (wyd. Phalanx) między Markiem Simonitchem a Jarosławem Flisem

10.30 – 16.00 – demonstracje gry „1920: Nest of Eagles” (wyd. Phalanx)

14.30 – 16.00 – panel dyskusyjny Mark Simonitch vs Jarosław Flis (moderator: Michał Sorbet z Wojennik TV)

Ponadto rozgrywki w planszowe gry wojenne o tematyce historycznej od piątku godz. 10.00 do niedzieli godz. 16.00.

***

W piątek i w sobotę (do popołudnia) będzie z nami także Grzegorz Kuryłowicz z prototypem swojej gry "In Fours to Heaven", która ma się ukazać w niedługim czasie w wyd. Vuca Simulations.

Spośród autorów z zagranicy, poza Markiem Simonitchem będzie także Christian Diedler (autor gry "Fortress Sevastopol" wyd. UGG).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Konrad1 pisze: piątek, 8 września 2023, 13:23 Cześć,

pojawię się w sobotę i niedzielę. W tym roku chciałbym priorytetowo potraktować "Ostrołękę" Raleena - zagram z każdym chętnym w dowolny scenariusz 1831 albo 1807, albo "Iganie" (wezmę ze sobą). (...)

Pozdrawiam
Konradzie, ja pozwoliłem sobie ustawić Cię wstępnie z Maciejem94 na coś z "Ostrołęki". Obaj jesteście ograni, więc powinno być ciekawie, a co to już sobie sami ustalcie w czwartek (ew. przed samą imprezą albo na miejscu).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Namek »

Niestety ze względu na siły wyższe mój plan rozgrywkowy na sobotę i prawdopodobnie niedzielę jest nieaktualny i jestem w te dni wolny.

Widzę w Tabeli Shifting Sands, jeśli byłaby możliwość to bardzo chętnie poznałbym i zagrał w ten tytuł ! Nie będę miał już czasu przestudiować instrukcji ale mam niemałe doświadczenie ze Ścieżkami, Barbarossa to Berlin Crusade and Revolution czy Festung Europa, tak więc główną mechanikę znam dobrze.

Poza tym chętnie dołączyłbym do jakiejś wieloosobówki HiS albo Pax Romana z tym że Pax Romana nie znam.
Czas mam praktycznie całą sobotę i niedzielę od rana.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: JohnAddison »

Namek pisze: czwartek, 21 września 2023, 14:29 Niestety ze względu na siły wyższe mój plan rozgrywkowy na sobotę i prawdopodobnie niedzielę jest nieaktualny i jestem w te dni wolny.

Widzę w Tabeli Shifting Sands, jeśli byłaby możliwość to bardzo chętnie poznałbym i zagrał w ten tytuł ! Nie będę miał już czasu przestudiować instrukcji ale mam niemałe doświadczenie ze Ścieżkami, Barbarossa to Berlin Crusade and Revolution czy Festung Europa, tak więc główną mechanikę znam dobrze.

Poza tym chętnie dołączyłbym do jakiejś wieloosobówki HiS albo Pax Romana z tym że Pax Romana nie znam.
Czas mam praktycznie całą sobotę i niedzielę od rana.
Chętnie z Tobą zagram w Shifting Sands w sobotę od rana - wytłumaczę zasady specyficzne dla tej gry. Mam wolny kalendarz na sobotę. Mogę też wziąc Barbarossa To Berlin i możesz mi się zrewanżować wyjaśnieniem tej gry bo jeszcze nie grałem w BtB
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Namek »

Super, taki plan mi pasuje.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: JohnAddison »

Namek pisze: czwartek, 21 września 2023, 21:22 Super, taki plan mi pasuje.
Przepraszam, ale ze względu na nagłą przykrą sytuację rodzinną muszę zrezygnować z wyjazdu.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: JohnAddison »

Karel W.F.M. Doorman pisze: środa, 20 września 2023, 10:56
JohnAddison pisze: środa, 20 września 2023, 10:47 ok to dołączę:),

1. Czas z tego co doczytałem to piątek od 10:00?
2. Jak wygląda kwestia zasad. Wolisz przysłać instrukcję, czy tłumaczyć na miejscu?
Super. Zaczynamy o 15-tej bo tak się ustawił jeden z chętnych. Do 15-tej spokojnie rozstawię kramik.
Instrukcji pisanej nie ma. Wyjaśnię wszystko na miejscu, przy czym wstawię na forum układ etapu (ponad dwie kartki). to można traktować jako formę szkieletu instrukcji.
Walkę powietrzną i lądowa rozumie się w lot - dosłownie. Walka morska po pierwszym starciu też będzie zrozumiała. Reszta jest prosta, tylko dużo tego, bo starałem się oddać wszystkie trzy wymiary i to z pewnymi szczegółami (inaczej niż Herman czy Japończycy w Fire in the Sky).
Przepraszam, ale ze względu na nagłą przykrą sytuację rodzinną muszę zrezygnować z udziału w konwencie.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Wszystkiego naj. Trzymaj się.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Już wróciłem
Wielkie dzięki dla Maćka i Patryka za fascynujące walki na Salomonach i Nowej Gwinei.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Szczególną frajdę moim testerom sprawiły okręty podwodne. Graliśmy przez zapis pozycji i utajnienie ruchów OP. Obaj polowali na siebie ostro. Ja grałem Australijczykami, więc do walk nawodnych nie doszło, za to pod Port Moresby jeden z japońskich OP zatopił holenderski frachtowiec wypełniony Aussies. Australijska eskorta dała ciała.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Maciej94 »

Ano dała ciała.😏 Się chłopaki rozleniwili od nieróbstwa. Dziękuję również za grę i czekam z niecierpliwością na następne testy :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Konwent, konwent, i po konwencie...

Dziękuję wszystkim, którzy pojawili się na imprezie, grali, pokazywali swoje gry, dyskutowali, i robili inne rzeczy, które zwykle na konwentach się robi. W tym roku mieliśmy sporo wyjątkowych gości. Pojawili się zgodnie z zapowiedziami Mark Simonitch i Jarosław Flis, a także ekipa wydawnictwa Phalanx pod przewodem Comendante i Lorda Voldemorta. W piątek był Karel W.F.M. Doorman z "Orłem Morskim II". W piątek i sobotę był Gregor z "In Fours to Heaven". Z wielką przyjemnością gościliśmy także Michała Sorbeta z Wojennik TV. Z kolei przyjechali do mnie goście zza Oceanu (USA, Kanada) zainteresowani Polską i miejscowym wargamingiem. Niektórzy spośród nich pomagali mi przy angielskiej wersji zasad mojej "Ostrołęki". Pojawił się też pewien Amerykanin z Massachusetts, mieszkający na stałe w Krakowie. Wypatrzyłem również kilka innych osób zza granicy, zupełnie mi nieznanych. Fajnie wypadł panel dyskusyjny z udziałem Jarosława Flisa i Marka Simonitcha. Całość została nagrana przez Wojennik TV. Przy okazji miało miejsce także wiele ciekawych dyskusji. Tutaj, poza wspomnianymi osobami, szczególne podziękowania z mojej strony dla dr Arkadiusza Bożejewicza za jakże ciekawe nocne Polaków rozmowy (nie po raz pierwszy już). Aż tak dużo nie pograłem jak chciałem, ale obowiązki organizatora dawały mi się we znaki bardziej niż w innych latach (do tego także starałem się robić zdjęcia na potrzeby relacji). Tym niemniej udało mi się zagrać w "Brotherhood & Unity" z Silverem i Jaśkiem (siostrzeniec Samuela). Wielkie dzięki za grę chłopaki! Bardzo się cieszę, że odświeżyłem sobie znajomość tego tytułu i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze pociągnąć temat. Inne, rzeknę nawet śmiało, że moje zaskoczenie (pozytywne) z tej edycji konwentu to znana dobrze wielu gra "Friedrich", za którą nie ukrywam, że nie przepadałem. Być może temu, że wygrałem. Rozgrywkę poprowadził BartZ, jako najbardziej z nas doświadczony. To także było dla mnie odświeżenie ogólnie znanego, ale niezbyt dużo granego tytułu. Potem graliśmy jeszcze w "AFU", zaś w niedzielę w składzie 5-osobowym w "Sukcesorów". W tej ostatniej rozgrywce poza mną uczestniczyli: Hamilkar, Silver, Maciej94 i Jasiek (brat Macieja). Ostatnimi czasy sporo nagrałem się w ten tytuł i do rozgrywki przystępowałem bez wielkiego entuzjazmu, ale wyszło naprawdę fajnie. Zwyciężył Silver, choć szale zwycięstwa wahały się przez całą rozgrywkę, co po raz kolejny dobrze świadczy o grze. Z istotnych dla mnie rzeczy, wartych wspomnienia, odbyła się także dość długa i trzymająca w napięciu rozgrywka w "Ostrołękę 26 maja 1831", scenariusz drugi, z udziałem Macieja94 i Konrada1, a potem jeszcze jedna, a właściwie dwie w niedzielę. Z mało u nach znanych gier, jako swego rodzaju ciekawostkę, można było zobaczyć amerykański "Grunwald" z 1999 roku, przywieziony przez naszych gości (jeden egzemplarz dostał mi się w prezencie). Od strony organizacyjnej i logistycznej chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie Samuelowi, Silverowi i Czmielonowi.

Dzięki jeszcze raz wszystkim uczestnikom imprezy. Niebawem powinna pojawić się relacja, gdzie postaram się więcej napisać o przebiegu imprezy (choć znając życie i tak o wszystkim napisać mi się nie uda...). Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w Niepołomicach w równie zacnym gronie, a póki co przed nami niełatwy powrót do codziennej rzeczywistości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”