XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Raleen »

Ruszają przygotowania do XV edycji imprezy w 2021 roku. Jak wiadomo, w 2020 roku z powodu epidemii Covid-19 impreza nie odbyła się.
Znana jest już data konwentu - tradycyjnie ostatni weekend września 2021 roku (jak w tytule wątku).

Zarówno władze, jak i główny organizator mają dużą determinację, by w tym roku impreza się odbyła. Jeśli będą obowiązywały obostrzenia związane z epidemią, impreza będzie musiała się do nich dostosować, natomiast na dzień dzisiejszy wszystko planowane jest w formule takiej jak przed epidemią.

W międzyczasie zaszło sporo zmian w Niepołomicach. Ostatnio po niemal roku wrócił na stanowisko dotychczasowy burmistrz Niepołomic. Zamek, będący centrum konwentu, zarządzany jest przez nowy podmiot. Zaszło także parę innych zmian, nie chcę tu jednak nadmiernie wchodzić w szczegóły.

Jak co roku będę koordynował planszówki wojenne i ekipy figurkowe związane z naszym forum (i tych, którzy będą chcieli do nas dołączyć).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Raleen »

Najświeższe wieści po rozmowie z głównym organizatorem w ten weekend są takie, że na chwilę obecną nie są planowane żadne ograniczenia jeśli chodzi o formułę imprezy. Impreza ma wyglądać tak jak w okresie przedcovidowym. Termin bez zmian, czyli ostatni weekend września (24-26.IX.2021). Przygotowania idą pełną parą. Niezmiennie zapraszamy wszystkich. Atrakcji, jak co roku, nie zabraknie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Dajmiech »

Świetna wiadomość! Jeśli plany organizatorów się nie zmienią, postaram się wziąć udział w możliwie jak najszerszym zakresie.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Namek »

Jak impreza się odbędzie to też planuję się zjawić na całość. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Bax
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 21:13
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Bax »

Dzięki za informację. Czy gdzieś można znaleźć plan imprezy, gier, wydarzeń, itp. ?
Mi ritorno in casa. et entro nel mio scrittorio; et in su l'uscio mi spoglio quella veste quotidiana, piena di fango e loto, e mi metto panni reali e curiali; e rivestito condecentemente entro nelle antique corti degli antiqui uomini, dove, non mi vergogno parlare con loro, e domandarli della ragione delle loro azioni e quelli mi rispondono. Sdimentico ogni affanno.Non mi sbigottisce la morte.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Raleen »

Bax pisze: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 21:57 Dzięki za informację. Czy gdzieś można znaleźć plan imprezy, gier, wydarzeń, itp. ?
Plan dopiero powstaje, jak co roku ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bax
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 21:13
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Bax »

Ok, dzięki, potencjalnie pojadę po raz pierwszy, wiec „podpytywywuję” się ;)
Mi ritorno in casa. et entro nel mio scrittorio; et in su l'uscio mi spoglio quella veste quotidiana, piena di fango e loto, e mi metto panni reali e curiali; e rivestito condecentemente entro nelle antique corti degli antiqui uomini, dove, non mi vergogno parlare con loro, e domandarli della ragione delle loro azioni e quelli mi rispondono. Sdimentico ogni affanno.Non mi sbigottisce la morte.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Raleen »

Ważne wiadomości (1)

Do końca tego tygodnia muszę sporządzić listę osób z naszej grupy planszówkowej na potrzeby organizacji imprezy. To ta sama procedura, którą przechodziliśmy w ostatnich latach. Ma na celu pomóc zorientować się ile będzie osób i w związku z tym ile będzie potrzeba stołów i krzeseł, a także wyżywienia oraz ewentualnie dopomóc w organizacji noclegów. W tym roku nabiera ona dodatkowego znaczenia ze względu na pandemię.

Miałbym w związku z tym prośbę do osób wybierających się na imprezę o zgłaszanie się do mnie na PW (prywatne wiadomości) albo na maila: raleen [at] gmail.com albo wpisywanie się w tym temacie. Z tym, że dla wpisujących się na forum taka uwaga, że i tak będę potrzebował Waszych imion i nazwisk, więc proponuję skorzystać z PW albo maila, by nie tworzyć tutaj publicznie zbioru danych o Was. Jeszcze jedna istotna informacja związana z tym jest taka, że Wasza ewentualna rezygnacja z udziału w imprezie po tym jak się zgłosiliście (z dowolnych powodów) nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.


Prośba do wszystkich zaszczepionych o wyrobienie sobie i wzięcie ze sobą na imprezę certyfikatów covidowych. Mogą być istotne jeśli we wrześniu pojawią się obostrzenia, zwłaszcza związane z zapełnieniem sal.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Hmm, wprawdzie mam w tym terminie pewną uroczystość rodzinną, ale myślę, że byłbym w stanie być w sobotę (i ew. Piątek wieczór), zwłaszcza, jeśli byliby chętni na rozgrywkę w moją grę o Europie Środkowej w XV wieku.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Raleen »

Ważne wiadomości (2)

Informuję, że również wszystkie pozostałe grupy chcące wziąć udział w imprezie powinny się zarejestrować do końca sierpnia (taki jest oficjalny termin). Nie wiem jak w tym roku gracze bitewni planują się zorganizować, ale mogę zarówno stworzyć osobną grupę albo dopomóc w stworzeniu takiej grupy, ewentualnie istnieje możliwość dopisania Was do grupy planszówkowej (ona też zazwyczaj nigdy nie była czysto planszówkowa). Zwłaszcza gdyby było mniej osób, myślę, że ta ostatnia opcja jest rozsądnym wyjściem. W tym roku ze względu na pandemię te kwestie mogą być istotniejsze niż w poprzednich latach. Sądzę, że i tak od osób pozostających dłużej na imprezie w charakterze stałych uczestników będzie wymagane podpisanie regulaminu i jakaś identyfikacja takich osób będzie prowadzona przez głównego organizatora.

Prośba do wszystkich zaszczepionych o wyrobienie sobie i wzięcie ze sobą na imprezę certyfikatów covidowych. Mogą być istotne jeśli we wrześniu pojawią się obostrzenia, zwłaszcza związane z zapełnieniem sal.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Leliwa »

Zgłaszam się oficjalnie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Melduję się, że będę.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: dbj »

Większe prawdopodobieństwo jest, że mnie nie będzie, niż będę, ale jakbym jednak był i miałoby zabraknąć dla mnie miejsca przy stole, to oficjalnie się zgłaszam.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: cadrach »

Melduję o wielkiej probabilitas mojej obecności :-)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: XV Pola Chwały (24-26.IX.2021)

Post autor: Daniel »

Melduję, że będę 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”