Turniej "Ostrołęki 26 maja 1831"

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 24 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Turniej "Ostrołęki 26 maja 1831"

Post autor: Raleen » niedziela, 2 czerwca 2019, 13:05

Na najbliższych Polach Chwały (27-29 września 2019) chciałbym zorganizować turniej "Ostrołęki 26 maja 1831", a mówiąc ściślej na zasadach tej gry. Nie będziemy oczywiście rozgrywać poszczególnych scenariuszy, bo są one zbyt długie na turniej (zwłaszcza historyczne). Zamiast tego przygotuję krótkie scenariusze, na 1-2 etapy, które da się rozegrać w około 1,5 godziny. Dzięki temu cały turniej zająłby 6-8 godzin. Sądzę, że najlepszym dniem do zrobienia turnieju będzie sobota (28 września 2019).

Będą nagrody, mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników (zależy jeszcze ilu ich będzie). Część nagród mam już przygotowane albo zabezpieczone. Turniej planowany był już pod koniec zeszłego roku. Inicjatywa zrodziła się podczas mojej rozmowy z Dbj i nie pamiętam już kto z nas pierwszy na nią wpadł, zapewne obaj niezależnie od siebie.

Rozmawiałem już z kilkoma osobami chętnymi do udziału w turnieju (bez tego nie zaczynałbym w ogóle tematu). Mam nadzieję, że dołączą do nas kolejni.

Dalsza dyskusja i zgłoszenia tutaj:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=260&t=18284
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”